Kategorie

Abych přežila

237 běžná cena 298 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025716045
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Počet stran: 310

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

„Poté, co jsem uprchla ze Severní Koreje, jsem s překvapení zjistila, že pestré květy a zelené jarní výhonky jsou v jiných částech světa symbolem života a obrody. V Severní Koreji je jaro časem smrti. V této roční době už nezbývají žádné zásoby potravin a farmy žádné potraviny neprodukují, protože nové plodiny se teprve sázejí. Na jaře umírá nejvíce lidí hlady. Často jsme se sestrou slýchaly lidi na ulicích, jak procházejí kolem mrtvol a s politováním mumlají: ,Škoda že nevydrželi do léta.‘ Když teď, v dubnu a květnu, cestuju po Americe a Anglii, užívám si nádherné přírody a kochám se jarními květinami. Nezapomínám ale také na doby, kdy jsem sametové zelené kopce proklínala a přála si, aby ty kytky byly z chleba nebo cukru.“

Když bylo Yeonmi třináct, uprchly s matkou a sestrou ze Severní Koreje do Číny. Hnal je strach z komunistického režimu, který právě uvěznil otce rodiny, touha po svobodě, ale také obyčejný hlad. Cestou se jim však ztratila sestra a v Číně na ně čekalo kruté zklamání: Yeonmi s matkou skončily v rukou obchodníků s lidmi. Po dlouhých peripetiích se nakonec vysněné svobody přece jen dočkaly: dorazily do Jižní Korey a dokonce se zde shledaly se ztracenou sestrou. Autobiografický příběh Yeonmi Parkové je fantastickým svědectvím o síle rodinných pout a vyprávěním člověka, který touží nejen po svobodě, ale hlavně po obyčejném slušném životě bez každodenního ponižování a politického vyplachování mozků. Abych přežila je dechberoucím napínavým příběhem, ve kterém nechybí dramatické filmové scény, nečekané zvraty, ale i jemný podvratný humor.
Odměny pro recenzenty
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh vyznívá přímo neuvěřitelně a připisovali byste ho fikci, kdyby ve vás někde nedřímal pocit, že všechno je to podle skutečnosti. Yeon se podařilo ve své biografii zachytit i světlé momenty, tak vzácné v prostředí, ve kterém vyrůstala. Mladá žena vás neprosí o soucit, vypráví svůj příběh s nadhledem a pokorou, a světe div se, na své dětství vzpomíná v dobrém. Vzpomínky na to, jak pašovali různé videokazety a potají se dívali Titanic, jsou spíše úsměvné. No během Yeonminho dospívání se situace nejen v zemi, ale také v její rodině stává komplikovanější. Jejího otce zavřou do pracovního tábora za pašování, a tak celá péče zůstává na Yeonminej mámě. Sehnat práci ve státě, kde i na vstup do hlavního města potřebujete speciální povolení, je náročné i bez faktu, že váš příbuzný je... Celá recenze obviněn z podvratné činnosti proti straně. Nakonec se rozhodnou nelegálně překročit hranice. Člověk by si pomyslel, že když se podařilo Yeon uprchnout, vše už bude v pořádku. Nyní se přece ocitla ve svobodném světě a ne v zemi, kde vůdce je zároveň i vaším bohem. Opak je však pravdou, honba za svobodou v demokratickém světě je ještě hrůzostrašnější než život v jedné z nejtvrdších diktatur světa. Vztahy mezi Čínou a Jižní Koreou nejsou zrovna nerůžovější, nikde se však nedozvíme, jak to ve skutečnosti dotýká obyvatel. Yeon přináší náhled na to, jaké to je být imigrantem ve společnosti, která vás zaškaltulkuje ještě před tím než otevřete ústa a o tom, že důstojný život získají jen ti nejodolnější. Je to kniha, kterou by si měl přečíst určitě každý, je to totiž vynikající prostředek na otevření očí. Je to výborný motivační příběh o pozoruhodné mladé ženě, která vás naučí nikdy se nevzdávat i v na první pohled bezvýchodných situacích. Osobně nejsem velký fanoušek biografií, ale tento příběh ve mně ještě dlouho zůstane.
27/07/2017
2
Hodnocení
30/09/2017
24/05/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Abych přežila jen za 237 Kč.