Kategorie

Izolovaný

279 běžná cena 329 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-153-0
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 272

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou. Únosce totiž na ostrově Helgoland přichystal další těla s indiciemi. Herzfeld ale nemá šanci se k novým informacím dostat, protože ostrov nacházející se na širém moři je kvůli orkánu odříznut od pevniny a většina obyvatelstva již byla evakuována. Kreslířka komiksů Linda, která našla mrtvé tělo na pláži, je jednou z mála osob, které na ostrově zůstaly. Herzfeld se ji snaží zoufale přesvědčit, aby dle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu. Jenže Linda v životě nedržela v ruce skalpel, natož aby někoho pitvala…
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Izolovaný je první kniha, kterou jsem od Sebastiana Fitzka četla a rozhodně se brzy pustím do dalších, které na mě v knihovně čekají. Izolovaný je výborně napsaný thriller, se svižným dějem, gradujícím napětím a nečekanými zvraty. Kniha se mi moc dobře četla a velmi mě zaujaly detaily z prostředí patologie. Jelikož jde o thriller, kde se mrtvolami opravdu nešetří, obsahuje kniha několik dost drsných pasáží, nad kterými možná budete šokovaně kroutit hlavou.

Knihu rozhodně doporučuji k přečtení všem milovníkům drsných thrillerů. Věřím, že nikdo nebude zklamaný. Co se mého pocitu z četby týče, Izolovaný dostává plný počet v hodnocení, i když pár drobností, které mě v příběhu úplně neoslovily, bych našla. Nesedl mi moc závěrečný epilog, ale nijak to neovlivnilo můj celkov... Celá recenzeý, pozitivní dojem z knihy. A možná jsem čekala trošku jiné rozuzlení Hanina únosu. Nechci víc prozrazovat, až budete číst, možná vás napadne, co jsem měla na mysli. Ale i přes tyto „mušky“ je to výborná kniha, u které se rozhodně nebudete nudit, a dost možná vám bude místy naskakovat husí kůže.
8/09/2017
Tuto knihu jsem si chtěla už dlouho přečíst, byla jsem na ni hodně natěšená a musím uznat, že předčila veškerá má očekávání. Na začátku jsem byla mírně zmatená, každá kapitola byla o něčem jiném, ale pak začalo dávat vše smysl a autor dokázal celý zamotaný příběh krásně rozmotat. Jak už to u knih od Fitzka bývá, nechybělo napětí, násilí a taková ta správná atmosféra, která vás vtáhne a nepustí. Knihu jsem měla přečtenou za jediný den, potřebovala jsem stále číst a číst a vědět, jak to celé dopadne.
20/07/2017
Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem zatím četla. Děj je napínavý od začátku do konce, když už to vypadá, že je vše jasné a postavy si na chvíli oddechnou, vše je zase jinak. Autor dokázal, i na celkem malém počtu stran ,atmosféru ostrova dokonale vykreslit. A ten konec? další překvapení. Chvílemi vám bude běhat mráz po zádech z detailního popisu scén a to prostě k tomuto typu knih patří. Za mě jasných 5 hvězd.
7/07/2017
Když soudní patolog Paul Herzfeld dostane na svůj stůl k ohledání zohavené ženské tělo, tuší, že to nebude obyčejný den. A když v její lebce najde kapsli s telefonním číslem jeho dcery, tušení sílí. Po zavolání na nalezené číslo propadne panice. Jeho dcera je unesena. Nebezpečí, že se ocitne v podobném stavu, jako žena na pitevním stole, každou minutou sílí. Začíná souboj s časem.

Linda nikam spěchat už nechce. Na ostrově Helgoland hledá klid a úkryt před svým narušeným bývalým přítelem, který odmítá přiznat fakt, že už je bývalý. Jeho bezmezný zájem přerostl v bezohledný stalking a Linda utekla na ostrov na pokraji fyzických i psychických sil. Blížící se orkán a nepřítomnost drtivé většiny obyvatel Helgolandu jí naprosto vyhovuje. Bohužel klid a odlehlost ostrova kýž... Celá recenzeený výsledek nepřinese. Linda objevuje na pláži hrůzný nález. Takový nález, který ji přivede k Paulovi a jeho mukám.

Kroky Paula a Lindy se zkříží za dramatických okolností. Jejich úsilí vede pouze jedním směrem. Najít Paulovu dceru a ukončit všechny hrůzy. Počet mrtvých se zvyšuje každou hodinou stejně jako síla orkánu na Helgolandu.

Linda si začíná uvědomovat hrůznou pravdu. Je sama.

Nebo ne...?

Titul Izolovaný je výjimečný příběh nabitý hrůzami a paradoxy dnešní doby. Zoufalé hledání bezradného otce v kombinaci se soukromým peklem mladé ženy v malé pitevně uzavřené nemocnice na Helgolandu přináší nevídaný pohled do lidského nitra. Postavy v sobě naleznou sílu bojovat a čelit tajemné hrůze.

Při čtení příběhu je nutné mnohdy zastavit a scénu na stránkách vydýchat. Tak syrový a ničím nekrytý pohled autor nabízí. Kniha není pro slabší povahy, dojem z ní však zůstává veliký. Drastické scény jsou zkombinovány s úvahami o hodnotách dnešní společnosti. Má cenu usilovat o spravedlnost ve světě, kde peníze jsou stavěny nad lidskou důstojnost? Kdy stát hlídá více daně než bezpečnost dětí?

Autor předkládá zajímavé otázky a odpovědi na ně nechává na každém, kdo je dost silný příběh dočíst. Mě zůstala nezodpovězena jediná.

Jak bych se v Lindině situaci zachovala já? Zjistit to ale nikdy nechci....
19/03/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Izolovaný jen za 279 Kč.