Kategorie

Izolovaný

279 běžná cena 329 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-153-0
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 272

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

DVD film Mach a Šebestová 2. K Objednávce od 4 kusů

Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou. Únosce totiž na ostrově Helgoland přichystal další těla s indiciemi. Herzfeld ale nemá šanci se k novým informacím dostat, protože ostrov nacházející se na širém moři je kvůli orkánu odříznut od pevniny a většina obyvatelstva již byla evakuována. Kreslířka komiksů Linda, která našla mrtvé tělo na pláži, je jednou z mála osob, které na ostrově zůstaly. Herzfeld se ji snaží zoufale přesvědčit, aby dle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu. Jenže Linda v životě nedržela v ruce skalpel, natož aby někoho pitvala…
1
Recenze
Jak se Vám kniha líbila?
Když soudní patolog Paul Herzfeld dostane na svůj stůl k ohledání zohavené ženské tělo, tuší, že to nebude obyčejný den. A když v její lebce najde kapsli s telefonním číslem jeho dcery, tušení sílí. Po zavolání na nalezené číslo propadne panice. Jeho dcera je unesena. Nebezpečí, že se ocitne v podobném stavu, jako žena na pitevním stole, každou minutou sílí. Začíná souboj s časem.

Linda nikam spěchat už nechce. Na ostrově Helgoland hledá klid a úkryt před svým narušeným bývalým přítelem, který odmítá přiznat fakt, že už je bývalý. Jeho bezmezný zájem přerostl v bezohledný stalking a Linda utekla na ostrov na pokraji fyzických i psychických sil. Blížící se orkán a nepřítomnost drtivé většiny obyvatel Helgolandu jí naprosto vyhovuje. Bohužel klid a odlehlost ostrova kýžený výslede... Přečíst si celou recenzik nepřinese. Linda objevuje na pláži hrůzný nález. Takový nález, který ji přivede k Paulovi a jeho mukám.

Kroky Paula a Lindy se zkříží za dramatických okolností. Jejich úsilí vede pouze jedním směrem. Najít Paulovu dceru a ukončit všechny hrůzy. Počet mrtvých se zvyšuje každou hodinou stejně jako síla orkánu na Helgolandu.

Linda si začíná uvědomovat hrůznou pravdu. Je sama.

Nebo ne...?

Titul Izolovaný je výjimečný příběh nabitý hrůzami a paradoxy dnešní doby. Zoufalé hledání bezradného otce v kombinaci se soukromým peklem mladé ženy v malé pitevně uzavřené nemocnice na Helgolandu přináší nevídaný pohled do lidského nitra. Postavy v sobě naleznou sílu bojovat a čelit tajemné hrůze.

Při čtení příběhu je nutné mnohdy zastavit a scénu na stránkách vydýchat. Tak syrový a ničím nekrytý pohled autor nabízí. Kniha není pro slabší povahy, dojem z ní však zůstává veliký. Drastické scény jsou zkombinovány s úvahami o hodnotách dnešní společnosti. Má cenu usilovat o spravedlnost ve světě, kde peníze jsou stavěny nad lidskou důstojnost? Kdy stát hlídá více daně než bezpečnost dětí?

Autor předkládá zajímavé otázky a odpovědi na ně nechává na každém, kdo je dost silný příběh dočíst. Mě zůstala nezodpovězena jediná.

Jak bych se v Lindině situaci zachovala já? Zjistit to ale nikdy nechci....
19/03/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Izolovaný jen za 279 Kč.