Kategorie

Hamlet

146 běžná cena 169 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-284-1
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 200

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 278 Kč

Ušetříte 60

do kosiku

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Na dánském hradu Elsinor se začne zjevovat duch bývalého panovníka. Když se setká s princem Hamletem, prozradí mu strašlivé tajemství: Claudius, dánský král, získal trůn zákeřnou vraždou svého předchůdce. Hamlet přislíbí otcovu duchu pomstu, a tím začne neúprosný sled mnoha tragických událostí. Tato divadelní hra se dočkala dlouhé řady filmových zpracování, i když ani jedno nedokázalo dosáhnout dokonalé úrovně a filozofické hloubky originálu. Slavný Hamletův monolog o životě a jeho smyslu se stal nedílnou součástí evropské kultury.
Odměny pro recenzenty
10
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Princ dánský je zpět v Dánsku a zjišťuje, že za jeho nepřítomnosti šlo všechno do kytek... Přes toto dílo jsem se vlastně dostal k Shakespearovi. První setkání pro mne bylo s filmem Rosenkratz a Guilderstern jsou mrtví, který vypráví příběh Hamleta prostřednictvím dvou jeho přátel, což mne zaujalo a musel jsem si přečíst původní divadelní hru, která mi přímo učarovala. Příběh zrady, lásky a pletich je pro S. tvorbu celkem běžný, ale tady jej dovedl k dokonalosti. Proto kdo ještě nečetl/neviděl, ať urychleně napraví!
30/09/2017
Co napsat? Tohle dílo je naprosto geniální, Shakespeare je geniální. Miluji jeho verše, miluji charaktery jednotlivých postav. Jak je možné, že dokázal napsat něco tak nadčasového a stále velmi aktuálního před více než 400 lety? V Shakespearových dílech najdete vše. Lásku, zradu, nenávist i věrné přátelství. A Hamlet......tak složitá postava, kterou lze těžko pochopit. I přesto nebo možná právě proto, mě dílo bavilo a rozhodně doporučuji.
19/09/2017
Mé nejoblíbenější dílo Williama Shakespeara. Literární klasika, která je naprostá pecka. Je to částečně humorné, částečne smutné. Má hloubku. Má myšlenku. Možná to zní tak, že ho až vehementně adoruji, ale já ho mám zkrátka hrozně moc ráda. Četla jsem ho, mám dojem, čtyřikrát. A překlad Hilského je prostě nej nej nejlepší. Četla jsem i překlad Sládka, ale ten mě moc nechytl. Spíš vůbec. Bylo to na mě moc poetické.
14/09/2017
William Shakespeare nebude autor, který by byl mému srdci příliš blízko. Jednoduše - Hamlet mě prostě nebavil. Nemůžu si pomoci, ale jednání veškerých postav mi přišlo nelogické, někdy zmatené. Hamletovy monology mě nudily, nepřišly mi ničím zajímavé. Přiznat se tomuto dílu ovšem musí to, že je opravdu nadčasové a i v dnešní době můžeme nalézt podobné pocity rozpolcení ve vztahu k "novému" rodiči.
Přesto nejde o dílo, které bych musela číst znova.
10/09/2017
Hamlet je dalším klasickým dílem vynikajícího Williama Shakespeara, které by si neměl nikdo z nás nechat ujít. Já se tedy přiznám, že mám raději Romea a Julii, ale ani Hamlet rozhodně není špatný. Řeší se v něm řada důležitých otázek, které mají až existenční ráz. Stačí se nad dějem pořádně zamyslet a uvidíte, k čemu všemu vás může přivést. Čtěte i dramata, jsou krásná a přitom je budete mít přečtená za chvilku.
31/08/2017
Jedna z dalších několika her od Shakespeara je právě Hamlet. Musím uznat, že tahle tragédie se mi líbila o mnoho víc, než takový Romeo a Julie. Hra má velice rychlý spád a neustále se něco děje, což je zároveň obohacováno Hamletovými monology. No a nakonec smrt všech hlavních hrdinů. William Shakespeare byl neuvěřitelný spisovatel, který dokázal zaujmout člověka v kterémkoliv věku a v kterémkoliv století. Stojí za přečtení...
22/08/2017
Po knize Romeo a Julie je Hamlet dle mého názoru hned druhé nejznámější dílo od tohoto autora. Osobně však musím přiznat, že divadelní hra Romeo a Julie mě bavila o něco více a čtení Hamleta mi nejspíš nedalo tolik. Kniha se mi ani nečetla tak snadno jako právě Romeo a Julie a jsem si jista, že k Hamletovi se vracet nehodlám. I přesto si však myslím, že toto dílo patří ke klasice a nemělo by tedy minout žádného čtenáře.
18/08/2017
Williem Shakespeare - nikdo neumí psát takové tragédie, jako to uměl on. Byl to prostě génius své doby, který géniem nadále zůstává. Podrobně vám představovat jeho Hamleta určitě nemá cenu, snad každý zná jeho problém o tom, zda "být či nebý". Je to však příběh, nad kterým se zamyslíte a který je plný důležité životní filozofie. Pokud vás bude alespoň trochu bavit, měli byste ho dočíst až do konce. Stojí to za to.
21/07/2017
Moje nejoblíbenější tragédie od Williema Shakespeara. Považuji ji za jednu zt knih, kterou si prostě musí přečíst každý, protože kniha je plná životních mouder. Všechno se točí kolem otázky života a smrti a toho jestli má cenu žít a nebo jestli je lepší zemřít. Je pravda, že kniha se čte trochu hůř, je tam těžká čeština, ale rozhodně to stojí za to. Vím, že to není kniha pro každého, ale je to klasika a rozhodně se vyplatí si ji přečíst.
15/07/2017
Tragédie od Williama Shakespeara vycházející ze starodávného skandinávského příběhu mě neoslovila stejně jako ostatní díla od něj. Opět jsem se přesvědčila o tom, že tato literatura není mým šálkem čaje. Co se mi zde celkem líbí jsou filozofické monology, ve kterých se Hamlet zabývá otázkou lidské existence. Svojí délkou ovšem čtenáře mohou spíše odradit. Mísí se zde vtipné pasáže, ale i vážné výstupy postav. Osobně se mi Hamlet líbí více než Romeo a Julie.
11/07/2017
2
Hodnocení
4/09/2017
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 14% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Hamlet jen za 146 Kč.