Kategorie

Studie z aplikované lingvistiky / Studies in Applied Linguistics 2013/1

173 běžná cena 200 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Filozofická fakulta UK v Praze
Kód:
Jazyk: Čeština
Počet stran: 150

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Časopis se zaměřuje na vybraná témata aplikované lingvistiky, interdisciplinární oblasti popisu jazyka a metodologické otázky s tím spjaté. Vedle odborných studií časopis obsahuje portréty významných lingvistických osobností, překlady či přetisky základních a inspirativních prací ve vývoji relevantních oblastí lingvistiky, recenze odborných publikací a aktuální zprávy o dění v oboru, primárně ve středoevropském regionu. Příspěvky jsou v českém, slovenském nebo anglickém jazyce, v odborné radě, která časopis řídí, zasedají přední domácí i zahraniční odborníci.


Studie

Conjunctions, Contextualizers, and Syntax Theory (Elena Uryson) Spectral Measurements of Vowels for Speaker Identification in Czech (Lenka Weingartová — Jan Volín) Porozumenie naratív u detí v predškolskom veku (Svetlana Kapalková — Anna Slováčková)

Osobnost

Benjamin L. Whorf a podoby kritiky „hypotézy jazykové relativity“ (Jakub Jehlička)

Knihovna

Daniel Casasanto: Kdopak by se Whorfa bál? Mezijazykové rozdíly v jazykové a kognitivní reprezentaci času (Jakub Jehlička, překlad)

Recenze

Komplexní pohled na teorie osvojování mateřského jazyka dítětem (Lucie Saicová Římalová) První česká monografie o žákovských korpusech (Karel Kučera) Přirozený stav lidské mysli: autobiografie polyglota (Olga Lomová) Příběh jednoho znakového jazyka (Josef Fulka)

Horizonty

Vydávání korespondence a jeho reflexe (Robert Adam) Pražské přednášky zahraničních profesorů (Ondřej Dufek — Adam Kříž — Hana Prokšová) LINEE+ Training Institute in Multilingualism Research, Prague 2012 (Peter Brannick) Metodika vzdělávání romských žáků v českém jazyce (Piotr Pierścieniak) Čeština v afázii — čtyři experimenty (Kateřina Šormová) Workshop Čeština — cílový jazyk a korpusy (Marie Hádková) První rok Laboratoře behaviorálních a lingvistických studií LABELS (Filip Smolík — Eva Lehečková) Workshop Corpus Linguistics or How to Do Statistics with Language (Štěpán Matějka — Adam Kříž)

O čem přemýšlí…

Může se i český znakový jazyk stát jazykem Bible? K problematice překladu biblických textů do znakových jazyků (Romana Petráňová)
Odměny pro recenzenty
0
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejsou zde žádné recenze. Buďte první a napište svoji!
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 13% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Studie z aplikované lingvistiky / Studies in Applied Linguistics 2013/1 jen za 173 Kč.