Kategorie

Zákeřná mefitis

322 běžná cena 398 Kč

Poštovné jen 39
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
ISBN: 9788025706367
Jazyk: Čeština
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 352
Zařazení: monografie dějiny lékařství 18.-19. stol. očkování osvícenství hygiena zdravotní politika zdravotní prevence zdravotní stav obyvatelstva dějiny hygieny

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Kniha se věnuje několika důležitým aspektům ambiciózního projektu tzv. zdravotní policie. Tento osvícenský pojem bychom dnes mohli přeložit výrazy jako veřejná hygiena nebo sociální medicína.
Tinková se v ní zaměřuje na některé důležité aspekty, jimiž se zabývaly nejen zdravotně-policejní spisy, ale i praxe osvícenské epochy v našich zemích. Snaží se nejen přiblížit roli miazmat a mefitických výparů, záhadných jevů, jimiž byl ještě v osvícenské době vysvětlován přenos nemocí, ale také počátky zdravotní osvěty mezi prostým obyvatelstvem.
Mimo to se zajímá i o ustavování úředních lékařů, především krajských fyziků a chirurgů, kteří ve své roli pilířů zdravotní policie reprezentovali úředníky ve službách státu a stojí na rozhraní oblasti medicíny a státní správy. Kromě snah o nové normování soukromého života se zabývá i otázkami hygienizace veřejného prostoru, zejména v podobě odsouvání a likvidace nebezpečných míst, jaká představují jatka, mrchoviště či bažiny.
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 19% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Zákeřná mefitis jen za 322 Kč.