Kategorie

Chaloupka na vršku

232 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Česká televize
Kód:
ISBN: 978-80-7404-025-2
Rok vydání: květen 2009
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 152
Zařazení: publikace pro děti české příběhy

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Chaloupka na vršku
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 464 Kč

Ušetříte 134

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Život na venkově v dobách našich předků harmonicky plynul v souladu s koloběhem roku. Střídání ročních období s sebou přinášelo různé zvyky a tradice. Vyprávění o dětech z malé podhorské vesničky, jak prožívají jaro, léto, podzim a zimu se všemi radostmi i povinnostmi, působí v dnešní době trochu jako z pohádky. Ale jejich příhody jsou tak živé, že se mohly stát tehdy i dnes. Do příběhů našich čtyř kamarádů se promítá prostota, laskavost a moudrost lidových obyčejů a tradic a dokreslují ji pořekadla, přísloví a lidové písničky. Vraťme se tedy do dob minulých. Třeba na nás dýchnou svou mírností a hlubokým spojením s přírodou a připomenou nám duchovní a etický odkaz předchozích generací, v současnosti tak opomíjený.
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Knihu pokládám jako výchovně – vzdělávací, plnou krásných příběhů. Bylo to pro mne takové laskavé a něžné čtení, plné říkadel, které jsou lehké k zapamatování. Příběhy hezky utíkají a než se nadějeme, tak z jara už je zima. Je skvělé, jak si člověk po přečtení uvědomí, jaké hodnoty měla starší generace, a jak se naše myšlení za tu dobu změnilo. Jako mínus hodnotím nářečí (hodnej, mladej…) ve kterém je kniha psaná. Jiný kraj, jiný mrav. :)
7/09/2017
Chaloupka na vršku je moc hezká dětská knížka. Hlavními hrdiny jsou obyvatelé malé vesničky z dřívějších dob. Vykresluje tehdejší život lidí na vesnici, jejich každodenní povinnosti a starosti, ale i různé slavnosti. Pohádkovou formou přiblíží dnešním dětem zvyky a tradice i pověry, které už se teď nedodržují, ale stále mají své kouzlo. Naučte své děti říkanky a písničky, které se vážou k příběhům.
7/09/2017
Koloběh roku na vesnici, jak je představen v knize Chaloupka na vršku, mě velmi nachnul. Moc se mi líbil i stejnojmenný Večerníček. Děti se v knížce seznámí s tradicemi, pracemi a různými zvyky na vesnici, což je něco, co dnešní generace dětí ve většině případů nemá šanci poznat. Knížku doprovází lidová pořekadla, říkadla a písně, které nádherným způsobem dotváří vesnický kolorit a přibližují tamější atmosféru. Moc doporučuji, knížka, ke které se budu ráda vracet a ještě raději ji budu číst svým dětem. Je krásná.
21/08/2017
Příběhy se mi líbí, protože nejsou vždy pouze z jednoho ročního období, ale z více a dozvíte se v nich plno zajímavých věcí. Navíc se mi líbí, jaké jsou vztahy mezi postavami. Jsou tam i říkala, která jsou hezky zapamatovatelná. A z příběhů vždy plyne nějaké poučení, což se mi také velmi líbí. Z knihy i z večerníčku je cítit láska ke krajině a láska jako taková, což nikdy není k zahození. Zvláště v případech, kdy je kniha určená pro děti, jako je tomu i v tomto případě.
Příběhy jsou podle stejnojmenného večerníčku a jsou rozděleny do dvou knih. Jsou trošku slabší, než Krysáci, ale přesto jsou moc hezké a líbivé. Jednoduché, přesto velmi účinné.
19/07/2017
Moc se vnoučatům líbí, a to je pro mě nejdůležitější.
20/09/2016
Titul je po všech stránkách OK. Kupte si jej a neprohloupíte.
2/09/2016
Dětem se líbí a to je hlavní.
4/08/2016
Byl to pěkný dárek.
23/07/2016
Další knihy z edice Česká televize
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Chaloupka na vršku jen za 232 Kč.