Kategorie

Vzkvétání

348 běžná cena 470 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Jan Melvil publ
Kód:
ISBN: 978-80-87270-95-0
Rok vydání: 2014
Jazyk: Čeština
Vazba: pevná s prebalom
Počet stran: 408
Zařazení: populárně-naučné publikace sebevýchova životní harmonie štěstí pozitivní psychologie terapeutické postupy

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Štěstí samotné, přestože je důležitou součástí osobní pohody, nedává životu člověka úplný a pravý smysl. Seligman nyní klade otázku: Co je tím, co vám umožňuje kultivovat svá nadání, vytvářet hlubší a trvalejší vztahy s ostatními lidmi, cítit radost a smysluplně přispívat světu? Neboli co je tím, díky čemu můžete prospívat? Do centra zájmu se dostává osobní pohoda (well-being), přičemž štěstí (happiness) neboli pozitivní emoce se stávají jedním z pěti pilířů pozitivní psychologie, spolu se zaujetím, pozitivními vztahy, smysluplností a úspěšným výkonem. Těchto pět prvků, pro které se používá akronym PERMA (z anglických termínů Positive Emotions, Engagement, Relationship, Meaning, Accomplishment), představuje permanentní, trvalé stavební kameny plně uspokojivého života. Autor v knize vypráví podnětné příběhy o uplatnění pozitivní psychologie v praxi, a to v oblastech vzdělávání, ekonomiky, psychoterapie, lékařství a státní politiky – tedy samotných základů každé společnosti. Popisuje, jak se dnes celá americká armáda školí v psychické odolnosti, jak se v pokrokových školách děti učí nejen dovednostem nutným pro pracovní úspěch, ale také dovednostem pro dosažení životní spokojenosti, nebo jak mohou podniky zlepšit své ekonomické výsledky a současně zvýšit osobní pohodu svých zaměstnanců. Pomocí interaktivních cvičení mohou čtenáři prozkoumat své vlastní postoje a cíle, a tak Vzkvétání představuje nejen přelomovou knihu v pochopení problematiky štěstí, ale také praktický nástroj k tomu, abychom ze svého života měli co nejvíce. S využitím nejnovějších vědeckých poznatků, které změnily již miliony životů, nyní Dr. Seligman přichází s vynikajícím završením svých bestsellerů Opravdové štěstí (Authentic Happiness) a Naučený optimismus (Learned Optimism). O knize „Žádný psycholog v dějinách toho neudělal pro objev klíčů k lidskému prospívání tolik, jako Martin Seligman, který současně všechny své poznatky dává světu volně k dispozici. Vzkvétání obsahuje spoustu konkrétních technik, které můžete použít k tomu, abyste změnili sebe, své vztahy nebo svoji organizaci. Ale co je důležitější, Seligman nás učí, jak se dívat na svět a jak vidět příležitosti ¬– a ne jen omezení a překážky. Pokud pracujete s lidmi, řídíte je, nebo jste s lidmi v jakémkoliv kontaktu, měli byste si tuto knihu přečíst.“ – JONATHAN HAIDT, autor knihy The Happiness Hypothesis
Odměny pro recenzenty
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tuto knihu jsem si pořídil na doporučení Jana Mühlfeita, který na ní často odkazuje. Na svých přednáškách zmiňuje autora této knihy, který vyučuje v Americe pozitivní psychologii a jehož přednášky jsou nejnavštěvovanější v historii amerického vysokoškolského studia.

Autor se v knize zabývá analýzou lidského štěstí. Dle jeho analýz ho lze rozdělit do třech úrovní. První úrovní jsou pozitivní emoce, druhou úrovní je zaujetí určitou činností a třetí úrovní je pocit smysluplnosti.

Autor dále poukazuje na to, že vztahy s ostatními lidmi jsou tím, co našemu životu dává smysl.

Když byl malý chlapec a jeho máma viděla, že má špatnou náladu, říkávala: vypadáš naštvaně, co kdyby si šel ven a někomu pomohl? Toto krédo bylo testováno a vědci zjistili, že... Celá recenze prokázání laskavosti generuje zvýšení duševní pohody, nejspolehlivěji ze všech metod.

Dále kniha obsahuje, odkazy na vyhledávání svých silných stránek a jejich uplatnění.

V závěru autor zmiňuje, že chcete-li se stát expertem světové třídy, musíte tomu věnovat deset let, šedesát hodin týdně. Úspěšný výkon = dovednost×úsilí.
4/10/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 26% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vzkvétání jen za 348 Kč.