Kategorie

Události X

Autor: J. L. Casti

351 běžná cena 449 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Management Press, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7261-205-5
Rok vydání: listopad 2012
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 308
Zařazení: monografie globální problémy 21. stol. technologie globální společnost technologický rozvoj 21. století systémová analýza

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Čtivá a zároveň vzrušující a znepokojující kniha Události X pravděpodobně jednou provždy změní váš pohled na svět. Casti předkládá varovný obraz možných budoucností lidské civilizace (jeho scénáře zahrnují nejen rozsáhlé zhroucení internetu, ale i destabilizaci jaderných arzenálů, vyčerpání světových zásob ropy, globální pandemii, vznik nového globálního geopolitického řádu (nepořádku), rizika ochromujících útoků s využitím elektromagnetických pulsních vln, vytvoření a dopady úniku exotických fyzikálních částic, důsledky genových manipulací, nanotechnologií či vyspělé umělé inteligence, které se vymkly kontrole) a naznačuje, jak události X identifikovat, analyzovat a do jisté míry i modelovat (předvídat), resp. jak jim předcházet a popřípadě i minimalizovat jejich následky.„Události X“ jsou události zdánlivě nahodilého charakteru, které se vymykají běžnému řádu věcí a hrozí až katastrofickými dopady na další vývoj lidstva, které však mohou s vysokou pravděpodobností nastat. Autor – věhlasný matematik – tyto události čtenářsky přitažlivou formou líčí a předkládá varovný obraz budoucnosti lidské civilizace, včetně příkladů těchto událostí (od celosvětového „blackoutu“ a výpadku počítačových sítí přes vyčerpání zásob ropy či nukleární katastrofu až po kolaps světových finančních trhů). S brilantností sobě vlastní dokládá, že technologické zázraky moderní civilizace se již přežily, a pomocí své „teorie překvapení“ ukazuje jak události X identifikovat, analyzovat a do jisté míry i předvídat. Překlad z angličtiny Pavel Medek.
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Technicky zaměřené dílo s cílem varovat nás před událostmi X, neboli událostmi s krátkým časovým rozsahem, drastickým dopadem na lidstvo a jedinečností co se týče předchozích výskytů. Velmi zajímavá kniha, ale občas jsem měla problémy se poprat s některými částmi. Je však rozvržena tak, že jednotlivé kapitoly pojednávají o spolu vůbec nesouvisejících možnostech událostí X, umožňujíc tak čtenáři číst jen ty, které ho zaujmou, což je podle mě velké plus.
Je z roku 2012, což ji v některých pasážích nečiní vždy úplně aktuální. Neznamená to ale, že není aktuální vůbec, právě naopak, po jejím přečtení jsem začala být trochu paranoidní, co se týče například zranitelnosti internetu, dodávky potravin a všech možných infrastruktur. Doporučila bych ji všem, je psána tak, aby si v ní k... Celá recenzeaždý mohl najít alespoň něco, co ho zajímá a rozhodně se týká nás všech.
11/07/2017
Byl to pěkný dárek.
14/09/2016
Titul je po všech stránkách OK. Kupte si jej a neprohloupíte.
29/07/2016
Jedná se o tematiku, která mne velmi zajímá…
17/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Události X jen za 351 Kč.