Kategorie

Cujo

Autor: Stephen King

196 běžná cena 259 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Pavel Dobrovský – BETA
Kód:
ISBN: 978-80-7306-854-7
Rok vydání: srpen 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 336

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Cujo je na poměry Stephena Kinga poměrně útlá knížečka, kterou si ovšem zamilujete stejně jako jeho předchozí díla. Nejedná se pouze o šíleného psa, ze kterého by mistr v průběhu mohl klidně udělat i dinosaura. Jedná se také o skvělé zpracování postav a jejich charakterů.
Čtenář tomu všemu prostě věří. Postavy jsou tak neskutečně reálné, že se vám před očima začne odehrávat film kde je v hlavní roli strach a bezmoc.

Báječným ozvláštněním celé knihy jsou také odstavce, kde je hlavním vypravěčem právě Cujo. Čtenář se dovídá, co přesně se mu honí hlavou, co v danou chvíli cítí nebo jak se se svými pocity ze začátku snaží bojovat.

Ta pravá akce v knize začíná až někde od poloviny a můžu vám říct, že slova "mrazivý a děsivý" dost přesně nevystihují to, jaký... Celá recenze celý příběh vlastně byl.
Hlavně pozor, i roztomilý bernardýn se může proměnit ve vraždící monstrum.
17/10/2017
Cujo je pes, který strkal čumák kam neměl a tím získal vzteklinu. Nemocný a šílený hledá potravu, když mu cestu zkříží matka s malým synkem v autě. V této knize je každý ve špatnou dobu na špatném místě a události se jakoby míjejí jen o setiny vteřiny. Proto se žena s dítětem dostanou do bezvýchodné a beznadějné situace. Bohužel jde o život a jakákoliv rozhodnutí jsou tak těžká a nesou fatální následky.
Jen pro silné povahy
28/09/2017
Cujo - perfektní kniha, jen mi prostě toho vraždícího monstra bylo líto a fandila jsem mu, vždyť on za to nemohl!
Vůči této knize jsem měla vysoká očekávání a byla naplněna. Parádní kniha, která se čte jedním dechem. Je napínavá a nejsou zde zbytečné prostoje. Možná bych ji doporučila i někomu, kdo s Kingem začíná. Strhující příběh plný násilí, tak jak to má Stephen King prostě rád.
King zde ukazuje, že i bez nadpřirozených jevů dokáže napsat poklad.
11/09/2017
Cujo je opravdu strašidelný příběh o beznadějné situaci matky a jejího dítěte, které v jejich autě uvěznil vzteklý pes. Vžijete se do zoufalé pozice maminky, která se musí rozhodovat, jak nejlépe sebe a své dítě zachránit, bez úhony, což je ovšem takřka nemožné. Nepomůže jí ani nešťastná souhra náhod, které ji zhatí všechny snahy o záchranu. Pro slabší povahy bych asi úplně nedoporučovala, ale pro otrlé Kingovce je přečtení povinností
3/09/2017
Nejdepresivnější kniha, kterou jsem od Kinga četla a jedna z nejdepresivnějších vůbec. Autor zde dokazuje, že i bez nadpřirozených jevů umí ve čtenáři vyvolat pocit hrůzy a že někdy stačí jen špatné mezilidské vztahy, souhra různých náhod a jeden vzteklý pes, aby se stala tragédie. Špatný pocit se mě po přečtení držel ještě dlouho a jsem jenom ráda, že jsem knihu četla dříve, než jsem měla děti. Už jenom to ale dokazuje, že kniha je to opravdu dobrá a dokáže na člověka zapůsobit.
2/09/2017
Knihy Stephena Kinga patří mezi čtenáři asi k nejoblíbenějším hororovým knihám. Já úplně velkým fanouškem hororu nejsem, ale čas od času po nějakém Kingovu díle sáhnu. Musím však říct, že mám raději ty, jejichž děj je reálný i ve skutečném světě - a takových jsem zatím moc nečetla. Cujo je však kniha psaná i z pohledu psa, čímž se liší od ostatních, takže tím mě dokázala zaujmout. Nápad tedy dobrý a docela dobře napsané.
31/08/2017
Thrillery a hororově laděné knihy jsem začala číst ve větší míře celkem nedávno, takže jsem moc nevěděla, co mám od příběhu očekávat. O to víc jsem pak byla překvapená, když jsem se od něj až do poslední stránky nemohla odtrhnout.

Začátek knihy se rozjíždí pozvolna - zjišťujeme příběhy jednotlivých rodin a hrdinů, se kterými se v příběhu později setkáme.
Tím pádem poté budeme moci příběh vidět z více pohledů, čímž bude vše ještě napínavější. A asi nejvíce nečekané bylo to, že některé kapitoly uvidíme z pohledu nakaženého bernardýna.

Během čtení jste tedy celkem rozpolcení - víte, co vše Cujo udělal a stále dělá, ale na druhou stranu také víte, že je to strašně hodný pes, který se akorát necítí ve své kůži. U kapitol, kde popisuje, jak vnímá vše kolem s... Celá recenzeebe či jak na něj působí okolí, zapomenete na všechny hrůzy okolo a budete s ním soucítit. Takové zvraty dělaly příběh čtivým a napínavým, takže člověk nemohl jít spát, dokud knihu nedočetl. Cujo mě naprosto ohromil a překvapil a já jsem moc ráda, že jsem si díky němu mohla rozšířit své čtenářské obzory.☻
8/08/2017
Tak z této knihy mi opravdu nebylo moc dobře. Člověk se těžko mohl na Cuja zlobit, vlastně mi ho bylo opravdu líto, protože on chtěl přeci být dobrým psem..
Z knihy na vás dýchá úzkost a pocit beznaděje nad bezvýchodnou situací, ve které se Donna a její syn ocitli. Na to, aby mě kniha vyděsila tedy nebylo potřeba žádných duchů, vrahů s nožem nebo paranormálních jevů, stačilo jen auto, matka se synem a pes se vzteklinou a bravurní horor je na světě..
Pro mě jedna z nejlepších Kkingovek.
7/08/2017
Knihy Mistra hororu, Stephena Kinga, mám velmi ráda. Obdivuji autorovi neuvěřitelnou fantazii. U této knnihu jsem čekala klasickou "kingovku", ovšem kniha mě trchu zklamala, všechny jeho knihu nemůžou být přece perfektní. Nejde o to, že by se mi kniha špatně četla nebo že bych se nazačetla či dokonce, že by chběly popisy a klasická Kingova souvětí, to ne. Jde o to, že se mi nelíbil příběh jako takový. Každý má jiný vkus, a proto, když se kniha nelíbí mně, může se líbit třeba právě vám.
29/07/2017
Divní lidé z divné vesnice, netopýr co má vzteklinu a hodný bernardýn. To je základní kostra příběhu. Vykreslení postav je možná až moc podrobné a zdlouhavé, občas to dokonce svádí knížku odložit a nechat ji být. Naštěstí pro čtenáře netopýr rafne bernardýna a začíná se něco dít. Nabídne se nám pohled psa na to jak se cítí po tom co mu v krvi proudí netopíří moribundus a jeho pohled na svět a lidi se začíná měnit. A brzy nezačne být neklidný jenom hafan, ale i všichni v jeho okolí. Ono potkat osmdesátikilovou potvoru, které z mordy odkapávájí sliny smíchané s krví..no řekněte, kdo z nás by ho chtěl potkat při večerním venčení domácího mazlíčka. Hezky se bojte
8/07/2017
3
Hodnocení
8/09/2017
19/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 24% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Cujo jen za 196 Kč.