Kategorie

Vyhnání Gerty Schnirch

211 běžná cena 329 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: HOST - vydavatelství, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7294-315-9
Rok vydání: září 2009
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 410
Zařazení: české romány

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Kateřina Tučková
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 422 Kč

Ušetříte 236

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několikaměsíční dcerky, je jen s osobními věcmi „odsunuta“společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň.Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracíchna jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů. Po znovuzískání československého občanství se Gerta vracído Brna, v němž prožívá další bouřlivé události druhé poloviny dvacátého století. Kromě bolestných otázek viny, odplaty a odpuštění mezi Čechy a Němci, jež tento neobyčejně plastický a působivý román klade, se stáváme svědky netradičního vztahu matky a dcery, který je deformován nejen omezeným prostředím, v němž se jako české Němky vystrnaděné na okraj společnosti směly pohybovat, ale také vzájemným nepochopením dvou generací, obtížnou komunikací a nemožností zprostředkovat osobní zkušenost. Nezaměnitelnou atmosféru příběhu dodává genius loci živelně se rozvíjejícího Brna.

Bestsellery Partika Hartla
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Silný příběh a konkrétní ženě, její rodině a blízkých, o němcích, válce a poválečném Česku, o vyhánění, vraždění a znásilňování němců a snaze to vše přežít. Chvílemi jsem neměla sílu pokračovat ve čtení, ale zároveň jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Na knize se mi líbilo prolínání postav, rozdílný pohled lidí, měnící se Brno a celá doba, do které je kniha zasazena. Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst.
12/07/2017
Pokud vás lákají silné příběhy zasazené do skutečných historických událostí, tato kniha skvěle spojila oboje. Ačkoliv se kniha především věnuje odsunu německého obyvatelstva z Brna, s Gertou, hlavní hrdinkou celé knihy se ale poprvé seznamujeme již v období druhé světové války. Její příběh je dále propleten celou knihou, přes utrpení spojené s odsunem až do období komunismu. Je zajímavé pozorovat jak se postavy mění během let, jak se mění doba a to vše na pozadí měnícího se Brna.
11/07/2017
Byl to dárek pro čtenáře, který tento druh literatury velmi vyhledává.
12/09/2016
Doporučuji. Je to nádherná kniha se silným příběhem.
30/07/2016
Dostala jsem na tuto knihu tip od známých a ze zvědavosti jsem si ji koupila a přečetla. Je úžasné a pro mne nečekané, co vše tento autor dokázal napsat.
16/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 36% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vyhnání Gerty Schnirch jen za 211 Kč.