Kategorie

S láskou, Rosie

Autor: Cecelia Ahern

266 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: MOTTO
Kód:
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Počet stran: 448
Zařazení: irské romány (anglicky)

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Někdy trvá věky, než najdete toho pravého...Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?
Odměny pro recenzenty
14
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh o dlouholetém pevném přátelství a zároveň kvůli hříčkám osudu nenaplněné lásce pro mě byl velkým lákadlem. Do knihy jsem se pustila s velkým nadšením, ale hned po pár stranách mé nadšení opadlo. Bylo to hlavně kvůli tomu, jak je kniha psaná – tedy formou dopisů a e-mailů. Přišlo mi, že veškeré důležité věci, které chtěl čtenář s hlavními hrdiny prožít, se děly jakoby mimo děj a čtenář se od nich dozvěděl jen právě díky těm dopisům, kteří hlavní hrdinové psali. Celé to narušovalo kouzlo krásného a dojemného příběhu. Kdyby byla kniha psaná klasickým vyprávěním, nejspíš bych si ji zamilovala. Takto vím, že už po ní bohužel víckrát nesáhnu.
18/09/2017
S láskou, Rosie je velice milý romantický příběh o tom, jak se vlastně život dokáže točit v kruzích. Rosie a Alex jsou nejlepší přátelé, ale je tam nádech něčeho si víc - a to střídavě z jedné či druhé strany.
Rosie žije obyčejný život studenta, když při poněkud trapném pohlavním styku otěhotní. Život tedy zasvětí dítěti, a tak se její cesty s Alexem rozejdou.
Alex pokračuje klasicky. Studium. Budování kariéry... něco mu ale stále chybí...
a tak je tu bludný kruh, než si postavy konečně uvědomí, že to co jim chybí je ten druhý.
14/09/2017
Formát knihy - dopisy a e-maily - mě zpočátku děsily a od četby odrazovaly. Je pravda, že po několika desítkách stran si člověk na tento styl zvykne a vlastně to knihu trochu odlišuje od jiných romantických příběhů, ale přesto to nebude něco, co budu vyhledávat.
Kniha je příjemná, jednoduchá a jako stvořená na odpočinek, příběh si však čtenář musí v hlavě sám tak trochu doutvářet, právě díky "dopisovacímu" stylu. Je zajímavé sledovat tak dlouhou časovou linii, ale díky "dopisům" se z poměrně obsáhlé knihy stává četba na pár hodin.
10/09/2017
Kniha je rozhodně zajímavá způsobem jakým je napsána. Doposud jsem nečetla žádnou, která by se skládala pouze z dopisů (příp. emailů). Rozhodně zajímavé pojetí, které vyžaduje pozornost, ale překvapivě mi tam nechyběl žádný popis děje, pocitů, vzhledu ... vše bylo zcela jasné. Samotný příběh má zajímavý námět a velmi příjemně se čte. Je to prostě taková romantická oddechovka. Osobně si myslím, že kniha šla dříve ukončit a právě pro ten konec jí nedávám vyšší hodnocení. Osobně se mi více líbilo zakončení, které bylo filmu. Každopádně knihu mohu doporučit všem romantickým duším. Myslím, že i tak se bude líbit!
2/09/2017
Tak tohle bylo krásné! :) Ještě nikdy jsem nečetla knížku, která by byla složená jen z dopisů, mailů a vzkazů, ale moc mě to zaujalo. Navíc to je praktické v tom, že když potřebujete na chvilku od knížky odejít, nemusíte dočítat celou dlouhou kapitolu.
Alex i Rosie mi byli moc sympatičtí a dokázala jsem se do nich vžít. Navíc se mi líbilo, že dopisy si neposílali jen ti dva, ale byla do toho zaplnetená i rodina a přátelé. Jsem vážně ráda, že jsem po téhle knížce stáhla, protože poslední dobou jsem narážela jen na samé průměrné příběhy, ale tenhle mi opravdu zvednul náladu. Vřele ho doporučuji!!! ;)
12/08/2017
Tato kniha je jiná, protože celá kniha se skládá z e-mailů, dopisů a telefonních hovorů. Děj knihy vypráví o nerozlučném kamarádství mezi mužem a ženou. Toto kamarádství začalo už v jejich letech kdy se poznali ve škole od té doby jsou nerozluční.
Bohužel Alexův otec dostal novou práci a stěhují se do Bostonu. Alex s Rosie si plánují jak se budou často navštěvovat a až Rosie dostuduje školu, bude se hlásit na univerzitu do Bostonu. Pak už Rosie a Alex budou zase každý den spolu.
Rosie má ve škole ples a pozvala na něj Alexe. Bohužel Alex nesežene v den plesu, let a tak se omlouvá a Rosie musí přijmout nabídku jiného chlapce.
Ples se, ale zvrtnul a Rosie z toho má velký problém. Vše se vyřeší až za pár měsíců kdy se jí narodí holčička Katie.
Po narození holčič... Celá recenzeky se Alex stává jejím kmotrem. Postupně se za ty léta Alex dvakrát ožení a rozvede, narodí se mu dvě děti a Rosie se také nakonec vdá a bohužel i rozvede.
Najdou nakonec Rosie a Alex k sobě cestu a vyjádří jeden druhému své city?
Názor:
Kniha se čte velmi dobře a rychle. Příběh o Rosie a Alexovi mě velmi bavil a moc jsem jim fandila. Přiznám se, že u konce mi ukápla i slza dojetím.
Vřele knihu doporučuji Všem.
A přiznám se, že jsem ještě neviděla film, který je natočený podle námětu této knihy. Musím to napravit….
9/08/2017
Na tuto knihu jsme se hodně těšila, ale bohužel jsem byla docela zklamaná. Styl autorky mi vyhovoval – vyprávění jen skrze emaily mi přišlo velmi originální - , ale jinak mě příběh bohužel moc nechytl. Čekala jsem, že bude příběh prostě celkově trochu jiný.
Asi do poloviny knížky jsem se ještě bavila, ale od půlky už mi přišlo všeho až moc – moc komplikací, moc uběhlých let a moc stránek, které jsem ještě nepřečetla, což mi jasně naznačovalo, že než se dostanu ke konci příběhu, uplyne v příběhu dalších spoustu let.

Všechno mi přišlo až moc natahované a naopak konec autorka docela odbyla .
S láskou Rosie mě tedy nenadchlo tak, jak jsem očekávala, ale třeba se vám bude líbit víc. ;)
8/08/2017
S láskou, Rosie je napsána takovou formou, kterou jsem u knih nikdy příliš nevyhledávala. Je tvořena korespondencí - dopisy, e-maily, chaty a sms zprávami. Vše dohromady potom tvoří souvislé vyprávění. Proto pro mě bylo vcelku velkým překvapením, že jsem se do knihy bez problémů začetla a hltala jednu stránku za druhou. Je to krásný příběh ze života, který by se klidně mohl stát realitou. Milovnicím smysluplnějších ženských románu by rozhodně neměl uniknout.
31/07/2017
Nejprve jsem viděla film, a poté jsem četla knihu. Knižní předloha je o sto procent leší než její fulmové zpracování. Kniha je čtivá, poutavá, čte se jedním dechem. Příběh Rosie a Alexe se mi vryl pod kůži. Kniha nám krásně ukazuje, že toho pravého nemusíme hledat někde daleko, stačí se rozhlédnout kolem nás. Kniha je pro opravdové romatiky, mezi které já bohužel nepatřím, ale doporučuji ji i přesto.
27/07/2017
Tyjo, to byla bichle. Prvně jsem viděla film a ani si nepamatovala konec, takže jsem si knihu užila stejně tak. Co ale musím vytknout (i když na tom je ten příběh postaven) ...řekněte mi, že nejsem jediná, koho tolik štvalo, jak se vždycky potkávali a vždycky jeden v tu dobu někoho měl. To jsem myslela, že z toho zešílím. Ale jinak je to celkem hezky příběh, né nijak originální, ale na zaměstnaní času to stačí.
26/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 24% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu S láskou, Rosie jen za 266 Kč.