Kategorie

Dánská dívka

250 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Domino
Kód:
ISBN: 978-80-7498-138-8
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 376

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Působivý román napsaný podle skutečného příběhu, nyní i ve filmové podobě s Eddiem Redmaynem a Alicií Vikanderovou v hlavních rolích. Románové zpracování skutečného příběhu malíře Einara Wegenera a jeho manželky Grety začíná nevinnou prosbou o pomoc, aby se na dalších stranách rozvinulo ve strhující vyprávění o neobvyklé lásce, osobní svobodě a odvaze vzepřít se obecnému mínění. „Uděláš pro mě něco? zeptala se Greta a netušila, co tím rozpoutá. Potřebovala dokončit obraz, a protože jí nepřišla na závěrečné sezení modelka, neviděla jinou možnost, než použít jako náhradní model svého muže. Sotva si však Einar oblékne punčochy, dámské šaty a střevíce, v jeho nitru se cosi změní: uvědomí si, že je ve skutečnosti ženou, nikoli mužem, a zatouží po změně pohlaví. Není to však snadné. Einarův příběh se odehrává ve dvacátých letech, kdy lidé jako on často končí v ústavech pro choromyslné. V pařížských salonech možná dekadence dostupuje vrcholu, ale ve většinové společnosti stále převládá názor, že cítit se jako zajatec ve vlastním těle může jen psychopat, a toho je nutné razantně léčit. Einar už ale sní svůj velký sen a nechce se jeho splnění vzdát. Kolik osobní odvahy, pochopení a podpory bude potřebovat, aby se mohl vnitřně osvobodit? Jak silná musí být láska ženy, která je ochotna vyhovět tak nevšednímu přání svého muže? Jaké jsou pocity člověka, který by rád unikl své předem dané identitě?
Odměny pro recenzenty
10
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nevím proč, ale nadšení, které někteří pro tento příběh mají, mě nepostihlo. Dostala jsem se ke knize poté, co jsem shlédla stejnojmenný film a zajímalo mě jejich porovnání. Pravdou je, že mě nenadchl film a to také asi ovlivnilo i můj názor na knihu. Představitel hlavní role mi vůbec nesedl a hodně dlouho mi trvalo, když jsem ho viděla v jiném filmu, než jsem se od toho oprostila. Je to ale o osobním názoru a příběh jako takový není špatný, o to víc, že se jedná o skutečný příběh.
8/10/2017
Nádherný, i když velice kontroverzní příběh o ženě, která se narodila v mužském těle.
Přijde mi to jako velmi dojemný příběh, dokonce mi u něj nějaká ta slzička vypadla, no .
Nejsmutnější asi je fakt, že si takovou dobu Einar/Lili snažil (a) namluvit, že je takový (á), jaký celý život předstíral(a). Jenže pak přijde moment, kdy se to v něm (ní) prostě už zlomí a on (a) si uvědomí, kým by vlastně chtěl/chtěla být.
29/09/2017
Musím říct, že mě to nenadchlo tolik jako ostatní. Námět je originální a naprosto neobvyklý. Příběh je podle skutečného příběhu a tím je docela i šokující. Jen mi to bohužel připadalo méně čtivé. Manželku malíře Einara Wegenera Gretu jsem velice těžko chápala, ale asi svého manžela musela moc milovat láskou bez podmínek. Byla opravdu velice plná pochopení. A to v té době muselo být moc těžké. Myslím, že by to bylo těžké i v současnosti.
Za přečtení knížka stojí , ale za nějakou bombu ji zase nepovažuji.
26/09/2017
Velmi silný a netradiční příběh, který se čte velmi dobře. Dokážete se vžít do děje, ač je téma pro většinu lidí naprosto nepředstavitelné. Dobová tématika je překrásně popsaná, scény barvité. Krásné popisy jak dějů, tak prostředí. Rozhodně tuto knihu doporučuji. Nemám srovnání s filmovou podobou a asi si nechci ani kazit dojem z knihy, který byl 5/5. Kdo má chuť na neobvyklé téma, určitě bude spokojen.
18/09/2017
Tak tuhle knížku jsem opravdu přečetla jedním dechem. Sice jsem prvně viděla film, který je mimochodem taky super, ale i tak jsem se do toho pustila s vervou. Tohle téma mě zajímalo, protože je částečně založeno na skutečné události a zajímalo mě, jakým směrem se bude příběh točit. Je to kniha plná napětí a zvratů. Opravdu silný příběh. Takže určitě doporučuji.. :-) knihu i film. Je to hezky natočené :)
15/09/2017
Opravdu nádherný a silný příběh, který se mnou pořádně zamával. I v dnešní pokrokové době to mají tito lidé těžké a v době, kdy se kniha odehrává to muselo být nepředstavitelně těžké. Autor má krásný styl psaní plný popisů a až vznešených myšlenek ale na druhou stranu kniha není nijak filozofická nebo něco podobného. Einarovi jsem držela palce ale hlavní hrdinkou byla pro mě Greta, protože nepřestala svého manžela podporovat a milovala ho i poté, co věděla pravdu. A jsem velice ráda, že kniha u nás vyšla, protože i když je to smutné, mnoho lidí si stále myslí, že transsexuálové jsou muži z kabaretů, kteří nosí až směšně vysoké podpatky a paruky a ani neví, že jsou mezi námi lidé kteří se narodili s tak těžkým údělem, jako je být uvězněn v nesprávném těle.
24/08/2017
Příběh ženy, jež se narodila do mužského těla, se odvíjí v době, kdy pojem transsexualita ještě neexistoval. Přesto se Greta rozhodne, že Einarovi umožní, aby se stával Lili, kdykoliv se mu zlíbí, a scházel se i s muži. Společnost však ve dvacátých letech nebyla otevřena jinakosti, vše tedy musí probíhat naprosto diskrétně. Greta nehodlá boj vzdát a najde lékaře ochotného pochopit, že Einar není duševně chorý ani homosexuál s divnými choutkami.
Spisovatel stvořil nádherný a jemný svět, kde má hlavní slovo láska a pochopení druhého. Bohatě vykreslené charaktery obou hlavních postav, obou žen.
I ve svém okolí znám jednoho chlapce, teď už ženu a velice ji obdivuji jak se k takovému ráznému kroku odhodlala a jak jí její rodina podporovala a i okolí ji hezky přijalo. Bohuže... Celá recenzel se našli i tací kteří se jí smali a dělali si z ní legraci... Tohoto chlapce, dnes už ženu znám od malička a vím jak se trápil v těle muže... Co ho dnes/ ji potkávám je to úžasná krásná mladá slečna z které vyzařuje sluníčko :).
Tuto knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a musím říct, že i film se moc povedl. Knihu doporučuji si přečíst je velice krásná a zajímavá .....
9/08/2017
Očekávala jsem nějak víc, film mě v tomto případě asi uspokojil více (a to se málokdy stane), knížku jsem četla ve vlnách, první část mě zaujala, pak velkou část jsem četla s nezaujetím, spíše jakoby až s donucením, pak to gradovalo a konec už mě také příliš nebavil :-( Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, téma velmi zajímavé, nevšední a poutavé, protože se odehrává začátkem 20. století, tudíž v té době velmi nevšední "problém".
8/08/2017
Dánská dívka je nesmírně upřímný příběh muže, který se nadále necítí býti mužem. Je to pochopitelné z našeho úhlu pohledu a pohledu dnešní doby, ale v době Einara Wegenera je všechno od homosexuality k trans gender problematice jedna velká nestoudnost, kterou každý člověk, včetně lékařů, považoval za ohavnou. V této knize nejenže nahlédnete do života prvního muže, který se nebál najít odvahu ve světě plném křivd, ale také příběh rozkvětu jedné umělkyně, která se do příchodu Lili neúmyslně skrývala ve stínu slavného manžela. Kniha je rozdělená na několik částí podle toho, kde se příběh zrovna odehrává. David Ebershoff tímto dílem pojednávajícím o velkém a současném tématu obohatil svět literatury, ale i svět jako takový. Výsledek je velkolepý, zůstane vám v srdci dlouho, dlouho p... Celá recenzeo dočtení poslední strany.
17/07/2017
Nejvíce na tomto románu od Davida Ebershoffa oceňuji právě to, že nás seznámil s osudem skutečného malíře Wegenera, který se převlékal za ženu. Jednalo se údajně o prvního transsexuála, který podstoupil chirurgický zákrok změny pohlaví. Pochybuji, že kdyby tato kniha nevyšla, že by se někdo nějak více o tuto problematiku zajímal. Považuji ji za přínosnou pro lidi, kteří nejsou do této problematiky nijak moc zasvěceni jako já. V příběhu jsem obdivovala jeho ženu Gretu, která při něm stála za všech okolností.
11/07/2017
1
Hodnocení
6/09/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dánská dívka jen za 250 Kč.