Kategorie

Kreutzerova sonáta

205

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Tympanum
Kód:
Jazyk: Čeština

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Ve světové literatuře je jen málo děl tak slavných jako Tolstého Kreutzerova sonáta. Když v roce 1890 vyšla, způsobila senzaci, která v kulturních dějinách neměla obdoby. Jestliže ji někdo neznal, pak to byl – podle tehdejších zpráv – snad jen negramotný nebo ten, kdo se o literaturu a o vztahy muže a ženy vůbec nezajímal, či kdo žil ve zvlášť zapadlém koutě světa. Podivuhodně smělé a působivé odhalení manželských neladů, jakým tato povídka bezesporu je, nenechalo nikoho lhostejným. Nebylo místa, kde by se o ni nevedly vášnivé spory. Staromilci v Rusku byli pohoršeni až k nepříčetnosti. V jiných zemích bylo zase toto dílo soudně pronásledováno, včetně zemí českých. Boj o Kreutzerovu sonátu trval u nás bezmála dvacet let, než se podařilo výnos soudu zrušit. Tolstého sexuální novela, jak bychom ji dnes mohli nazvat, je povídkou o kruté žárlivosti, jež bortí manželství, povídkou o hlubokém rozvratu mezi dvěma lidmi, kteří se kdysi hluboce milovali. Ve svých otázkách, které jsou zde představeny v šokující nahotě – po vztahu mezi čistotou a silnou fyzickou vášní, po vztahu muže a ženy - nepřestane být pravděpodobně nikdy aktuální.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Krásná psychologická novela od Lva Nikolajeviče Tolstého. Vše začíná ve vlaku, kde si lidé vyměňují své názory na manželství. Když už skoro všichni vystoupí, začne vyprávět Pozdnyšev svůj příběh o svém manželství.
Překvapivé vyvrcholení díla, které vyvolalo v té době pozvižení, mě šokovalo.
Dalším zajímavým faktem je, že se řeší sexualita, emancipace, apod. Tím autor výrazně předběhl dobu. Můžu vám toto dílo jedině doporučit.
11/09/2017
Příběh o rozpadajícím se manželství kvůli žárlivosti , který jsem četla k maturitě, mě poměrně naštval. Tolstého názory na vztah mezi ženou a mužem jsou pro mě vcelku urážlivé a pan spisovatel mi přijde velice sobecký a arogantní. Leccos jsem o panu spisovateli slyšela o hodinách literatury a když se mi tyto fakta po přečtení potvrdily, zaškatulkovala jsem si pana Tolstého do sekce "autoři, kteří nejsou pro mě. "
9/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o -3% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kreutzerova sonáta jen za 205 Kč.