Kategorie

Vánoční koleda

295 běžná cena 380 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Petrkov
Kód:
ISBN: 9788087595589
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Vánoční koleda je osobním dramatem člověka, které oslovuje další a další generace čtenářů již přes 170 let. Rozsahem nedlouhá „moralita“ o pěti kapitolách se dočkala mnoha dramatizací, operního i filmového zpracování. Důvod není jen v silném příběhu či literárních kvalitách. Kromě nich je tu cosi, co se nás bytostně týká, co potřebujeme v životě takřka neustále: naděje.

Kniha vychází s ilustracemi Roberta Innocentiho (1940), italského mezinárodně uznávaného výtvarníka, který získal četná ocenění včetně Ceny Hanse Christiana Andersena (2008).O značném přesahu jeho díla svědčí i to, že knihy s Innocentiho ilustracemi vydávají nakladatelé v Evropě, Asii, USA i v Japonsku a není tedy divu, že v deníku The New York Times byl představen jako „jeden z největších ilustrátorů dětských knih ve světě“.

Kvůli Vánoční koledě navštívil Innocenti Londýn. Ne snad proto, že by zde chtěl objevit Dickensův svět, ale aby zhlédl originály výtvarných děl spisovatelových současníků. Inspiroval se a vlastní realistickou malbu k fantasknímu příběhu doplnil četnými detaily prostředí, výraznou expresí i magickým realismem, jimž dotváří sugestivní atmosféru Dickensova vyprávění.
Odměny pro recenzenty
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jeden z nejznámějších pohádkových příběhů vůbec. Příběh, na který v televizi nezapomenou o žádných Vánocích. Vánoční koleda (A Christmas Carol) od Charlese Dockense. Četla jsem jí v češtině, v angličtině, viděla filmové i divadelní představení a stále jí nemám dost. Nádherný příběh, který však ocení ti o trochu starší. Pro mladší bude asi moc strašidelný.
Scrooge je starý mrzout. Určitě jste nějakého podobného také potkali... Ale napraví se - a to díky duchům Vánoc!
14/09/2017
Překrásné vydání Dickensovy Vánoční koledy s kouzelnými ilustracemi, které skvěle dokreslují příběh a přenesou vás do prostředí a doby tehdejšího Londýna v němž se odehrává příběh o hamižnosti, procitnutí a nápravě. Vánoční koleda pro mě má nádech nostalgie. Vánoční svátky v ponurém městě mezi chudými lidmi, kteří nemají víc než jen svou rodinu a lásku, oproti bohatému, opuštěnému muži, který má rád jen sebe a své peníze, ale kouzlo Vánoc je mocné
7/09/2017
Vánoční koleda Charlese Dickense je překrásný příběh z klasické literatury. Vypráví o starším osamělém muži, je hamižný a bezcitný. Jedné noci se mu však zjeví tři duchové. Jako první duch minulých Vánoc, druhý je duch Vánoc přítomných a třetí je duch budoucích Vánoc. V děsivých vizích muži ukážou, jak strašně se choval a jaké by to pro něj mohlo mít neblahé následky...
Dojemný, místy strašidelný příběh je ovšem nádherným čtenářským zážitkem. Tato kniha je navíc doplněna krásnými ilustracemi, které výstižně dokreslujií děj
5/09/2017
Absolutně nejkrásnější vánoční příběh, který vám naladí tu nejhezčí atmosféru. Od dětství ji mám velmi ráda, ačkoli to není zrovna "pozitivně" napsané, dá-li se to tak říci.
Hlavní postavu musíte zpočátku nenávidět, ale postupem času to přejde spíše k lítosti vůči jeho vlastní povaze a v naději, že dojde ke zlepšení jeho samotného. Nádherný příběh, který doporočuji přečíst. I film je moc dobře zpracovaný.
3/09/2017
Vánoční koleda ... Jeden z nejkouzelnějších vánočních příběhů pro mě vůbec! Mohla bych ho číst tisíckrát a nikdy mě nepřestane dojímat. Neskutečně poučný a od doby, kdy jsem ho přečetla, jsem začala obdivovat Charlese Dickense. Příběh jsem četla, viděla ve filmovém zpracování a dokonce jsem viděla i anglické představení. Postava Ebenezera Scrooge je k smíchu i k pláči. Nejdřív mu přejete jen to nejhorší, ale nakonec ho litujete a fandíte mu ... Alespoň jsem tomu měla tak já.
9/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vánoční koleda jen za 295 Kč.