Kategorie

Růže pro Algernon

Autor: Daniel Keyes

217 běžná cena 269 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025719053
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Počet stran: 252

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

S více než pěti miliony prodaných výtisků jsou Růže pro Algernon stále oblíbeným a dnes už klasickým příběhem o mentálně postiženém muži, jehož cesta za získáním vytoužené inteligence je spjata s osudy neobyčejné laboratorní myšky Algernon. Formou deníkových zápisů nám Charlie odhaluje své nitro poté, co mu operace mozku navýší IQ a zcela promění jeho dosavadní život. Charlieho inteligence se postupně navyšuje natolik, až předčí veškerá očekávání lékařů. Experiment lze považovat za vědecký průlom nepředstavitelné důležitosti až do doby, než Charlieho předchůdkyně Algernon začne nenadále vykazovat prudké zhoršení. Stane se totéž i Charliemu?

Růže pro Algernon se od doby svého vzniku objevily v nejednom filmovém či televizním zpracování, jako divadelní hra prošly nepřeberným množstvím rozmanitých realizací po celém světě a mnohými i u nás, inspirovaly rovněž řadu dalších příběhů, hudebních skladeb a celých alb. Nyní si Charlie Gordon v jednom z nejcitlivějších příběhů naší doby podmaní i vás…
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh o tom, jak se lidé, kteří se narodili tzv 'normální' dokáží krutě posmívat těm méně šťastnejším, kteří se narodili s nějaký omezením. Příběh chlapce, Charlieho Gordona, který se sice nenarodil jako jeden z nejbystřejších, ale prosto byl se svým životem spokojený. Deník, který se Charlie během výzkumné léčby začne číst, je přesnou ukázkou, jak se jeho mysl rozvíjí. Nejdříve čteme krátké zápisky plné chyb a později již sáhodlouhé filozifocké texty. Knihu bych v každém případě doporučila.
11/09/2017
Tuhle knihu můžu jedině doporučit. Obsahuje neuvěřitelně silný a smutný příběh, který mě naprosto ohromil a dal mi podněty k zamyšlení. Velmi se mi líbila autorova práce s jazykem (a myslím, že i překladatel by si zasloužil metál, protože s tím určitě neměl lehkou práci), jelikož je kniha pojata jako Charlieho deníkový záznam a jeho narůstající intelekt je tak zachycen i prostřednictvím jeho pravopisu a věcné skladby.
5/09/2017
Můj problém, před přečtením této knihy byl ten, že jsem si ji bůh ví proč spojoval s filmem Trávníkář, který měl dost podobné téma, jen jiné zasazení postav. Tak jsem si říkal, že je film volnou inspirací, což mě čtením provázelo a ovlivňovalo mé očekávání až do samotného konce, bohužel. Po dočtení mi totiž bylo jasné, že jsem si tak trochu zkazil úžasnou, i když rozporuplnou knihu, která ve mě zanechala více než smíšené, ale silné pocity. Na témata, která Vás jako čtenáře čekají, nemůže být nikdo dost připravený. Já připravený nebyl, o to víc si tuto knihu zapamatuji.
18/08/2017
Knížka mě naprosto ohromila. Nic takového jsem ještě nečetla. První vydání už v roce 1966, to je teda něco. Je naprosto nadčasová. Moc krásně napsaná. Knížka je hodně na zamyšlení. Hodně smutná. Ale nepřečíst si ji , by byla chyba. Tato knížka člověku může dát něco navíc. A mně to dala. Sama pracuji v domově s takovými lidmi, takže jsem v tom viděla hodně pravdy. Knížka mě dostala ! Rozhodně za přečtení stojí.
8/08/2017
Když jsem Růže pro Algernon otevřela na první stránce, zděsila jsem se. Text s takovým množstvím chyb, dokonce i tam, kde už to bylo podle mě přehnané. Ovšem musím uznat, že to mělo svůj smysl. Opravdu bylo vidět, jak chyby postupně ustupují. A když už nebylo co gramaticky vylepšovat, byl pořád vidět pokrok. Tady nešlo jen o to, co se v knize děje. Tady bylo hrozně důležité JAK je to napsané. Růže pro Algernon byla knížka, která mě chytla a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Považuju ji za dílo, kterým se můžu "chlubit", že jsem ho četla a že se mi líbilo. Co se týče postav, nešlo o to nějakou si oblíbit. Tyhle postavy prostě do příběhu patřily, a tím pádem byla každá z nich svým způsobem úžasná.
22/07/2017
Růže pro Algernon od Daniela Keyese jsou příběhem, který vám dá podnět k zamyšlení. A už tahle má první věta by vás měla přesvědčit o tom, že tuto knihu si musíte přečíst. Lidé v sobě mají neskutečnou sílu, když po něčem touží. Námět je zajímavý, příběh trochu smutný a právě proto stojí za přečtení. Možná je místy předvídatelný, nicméně na čtivosti to tomu rozhodně neubírá. Zkrátka dobře napsaná sonda do duše člověka.
21/07/2017
Tak tohle je hodně smutný příběh plný naděje, která se časem rozplyne jako voda. Popisuje mentálně postiženého člověka, který díky operaci začal pomalu, ale jistě nabírat inteligenci. Ukazuje se, jak jsou lidé zlí, čím totiž větší inteligenci má, tím rychleji se od něj lidé odvracejí. Chlapec má neobvyklého přítele - jedná se o myšku. Zní to všechno strašně krásně, ale tato kniha není z těch, které by obsahovaly happy end. Připravte si kapesníčky.
11/07/2017
Velmi zajímavá knížka, i když pro někoho možná s ponurejším a "těžším" tématem. Příběh mentálně postiženého Charlieho nabírá obrat po operaci mozku a speciální léčbě, kdy se během krátké doby stává géniem. Věrnou přítelkyní je mu laboratorní myška Algernon, která pokus podstoupila jako první. Charlie se najednou začíná dostávat ze svého původního světa, kdy si ze všeho nejvíc přál být chytrý, do světa "normálního" a postupně zjišťuje, že ve svém "novém" životě není o nic šťastnější. Knížka je psaná formou deníkových zápisů hlavního hrdiny a nejednoho čtenáře donutí k zamyšlení... Doporučuji.
23/03/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 19% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Růže pro Algernon jen za 217 Kč.