Kategorie

Krysař

Autor: Viktor Dyk

139 běžná cena 158 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Maťa
Kód:
ISBN: 9788072872145
Jazyk: Čeština
Počet stran: 104

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat.
Odměny pro recenzenty
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Krysař Viktora Dyka je uzounká knížečka založená na jedné ze staroněmeckých pověstí - je to tedy legenda se spoustou moudrosti. Pro mě měla strhující děj a obratný jazyk s opravdu povedenými popisy. Nezamýšlejte se jen nad obsahem, ale i nad stylem vyprávění. Patří ke knihám, které mají své temné kouzlo - protože je místy smutná. Pokud nevíte, jaké dílo k maturitě zvolit, myslím, že když se pustíte do tohoto, nebudete litovat.
30/08/2017
Klasika české literatury, Krysař od Viktora Dyka, se velmi dobře čte a děj vcelku plyne. Jedná se o dílo založené na pověsti s reálným základem - pověst vypráví o krysaři, který roku 1284 Hameln vyčistil od krys. Když mu nebyla vyplacena slíbená odměna, rozhněval se na občany města a potrestal je. Dílo vede opravdu k zamyšlení, už jen ta věta ,"NEJMENUJI SE, JSEM NIKDO. JSEM HŮŘ NEŽ NIKDO, JSEM KRYSAŘ" , v nás musí něco evokovat.
23/08/2017
Tato povídka v sobě skrývá mnoho tajuplných prvků a mystična. Je napsaná podle dávné legendy. Příběh je plný symbolů, které musí každý čtenář objevit sám. Mezi motivy se řadí smrt, láska, ráj, zrada. Kniha je poměrně krátká a proto se přečte velice rychle. Děj plynul poklidně bez velké akce, či zvratů. Můžeme zde najít několik momentů nad kterými se člověk pozastaví a musí se zamyslet. Knihu bych doporučila do maturitní četby.
10/07/2017
Na knihu jsem narazila při maturitní četbě. Byla krátká, čtivá, srozumitelná, ale do své oblíbené literatury ji nejspíše nezařadím. Příběh Krysaře na mě působil melancholicky, ale žádný jiný dojem u mě nevyvolal. Kniha ničím nebyla pro mě přínosná a myslím, že si ji víckrát nepřečtu. Každopádně je to dílo poměrně známé a nikomu neuškodí, když si přečte pár stránek o Krysařovi, Agnes a zkaženém městě Hameln.
9/07/2017
Další velice poutavé čtení do povinné četby. Všem studentům mohu vřele doporučit. Nejen, že kniha není dlouhá, ale je také napsána srozumitelným jazykem a je čtivá. Vypráví příběh Krysaře, který přichází do města Hameln. Ubytuje se u vesničanky Agnes. Oba se do sebe zamilují, bohužel dívka zjistí, že čeká dítě s bývalým milým. Krysař zbaví město krys díky kouzelné píšťale, ale radní mu nechtějí zaplatit. Tak se začíná velice zajímavý příběh o nenaplněné lásce Krysaře a Agnes.
7/07/2017
1
Hodnocení
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 12% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Krysař jen za 139 Kč.