Kategorie

A proto skáču

168 běžná cena 229 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Paseka
Kód:
ISBN: 9788074327117
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Počet stran: 172

Mladý spisovatel, básník a bloger z Japonska trpí tak silnou formou autismu, že nedokáže mluvit. Jeho vidění světa je však neuvěřitelně bohaté, citlivé a inteligentní. Dokázal to v bestselleru A proto skáču, který ve svých třinácti „sepsal“ za zcela mimořádných okolností. Metodou ukazování znaků na papírové matrici odpověděl na osmapadesát otázek, jež mu ostatní často kladou: Proč nemůžeš být chvíli v klidu? Proč se učíš nazpaměť jízdní řády? Co je nejhorší, když má člověk autismus?

Unikátní knihu v Japonsku objevil britský spisovatel David Mitchell, sám otec autistického syna, společně s manželkou ji přeložil do angličtiny a Higašidu a jeho niterné svědectví proslavil po celém západním světě. „Představte si, že se nacházíte v místnosti s dvaceti radiopřijímači. Všechny hrají a naplno se z nich linou hlasy a hudba. Nejde je vypnout ani ztlumit a místnost nemá okna ani dveře, takže jedinou úlevu vám přinese až naprosté vyčerpání,“ přibližuje v sugestivní předmluvě Mitchell pocity lidí s autismem.
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Na dnešním knižním trhu najdete velké množství knih o autismu. Chápu, že je to téma, které je asi dnes více aktuální, ale je nutné upozornit, že ne každá kniha o tomto tématu stojí za přečtení - spousta z nich mě příliš nenadchla. A proto skáču je ale jiná. Jednak tím, že popisuje jednu z těžších forem a pak také tím, že přináší i odpovědi na otázky. Troufám si říct, že její přečtení spousta lidem otevře oči.
19/07/2017
V dnešní době, je spousty knih, které pojednávají o autismu a jsou též velmi zajímavé, přesto je tato v něčem jedinečná. Zdánlivě běžně pokládané otázky, kterými je kniha protkaná, s sebou nesou zvlášť zajímavé odpovědi. Pozoruhodným faktem dále je, že knihu napsal třináctiletý autor (sám autista). Dnes je již o něco starší. Nemůže sice mluvit, jelikož trpí rozšířenou formou autismu, přesto na různé otázky odpověděl za pomoci tabulek. Naskýtá se nám tak k vidění svět pohledem autisty. Autor nám prostřednictvím téhle knihy dal prostor nahlédnout do svého osobního žívota, který je velmi děsukrásný. Knížku moc doporučuji. K jejímu přečtení je to sice chvilková záležitost, čerpat z ní ovšem budete určitě mnohem déle.
13/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 27% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu A proto skáču jen za 168 Kč.