Kategorie

A proto skáču

189 běžná cena 229 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Paseka
Kód:
ISBN: 9788074327117
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Počet stran: 172

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Mladý spisovatel, básník a bloger z Japonska trpí tak silnou formou autismu, že nedokáže mluvit. Jeho vidění světa je však neuvěřitelně bohaté, citlivé a inteligentní. Dokázal to v bestselleru A proto skáču, který ve svých třinácti „sepsal“ za zcela mimořádných okolností. Metodou ukazování znaků na papírové matrici odpověděl na osmapadesát otázek, jež mu ostatní často kladou: Proč nemůžeš být chvíli v klidu? Proč se učíš nazpaměť jízdní řády? Co je nejhorší, když má člověk autismus?

Unikátní knihu v Japonsku objevil britský spisovatel David Mitchell, sám otec autistického syna, společně s manželkou ji přeložil do angličtiny a Higašidu a jeho niterné svědectví proslavil po celém západním světě. „Představte si, že se nacházíte v místnosti s dvaceti radiopřijímači. Všechny hrají a naplno se z nich linou hlasy a hudba. Nejde je vypnout ani ztlumit a místnost nemá okna ani dveře, takže jedinou úlevu vám přinese až naprosté vyčerpání,“ přibližuje v sugestivní předmluvě Mitchell pocity lidí s autismem.
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Neměla by být tato kniha povinnou literaturou - jakousi učebnicí - pro speciální pedagogiku? Co víc, by si student mohl přát než pochopit - alespoň částečně - svět 13ti letého autisty? Já mohu za sebe říct, že mě kniha v mnoha ohledech hodně překvapila - vysvětlila a vyvrátila mi spoustu nesprávných faktů, které jsem si myslela. Za mě má jednoznačně pozitivní přínos a myslím si, že dokáže ledasco osvětlit.
13/09/2017
Na knihu jsem byla moc zvědavá. Je to útlý paperback plný otázek a odpovědí, týkající se života autistů. Třináctiletý chlapec s autismem nám přibližuje tento, pro spoustu z nás neznámý a tajemstvím zahalený, svět. Odpovídá na otázky týkající se komunikace, vztahů, koníčků, pocitů, chování autistů. Myslím, že většina z nás „obyčejných“ lidí neměla ani ponětí, co autisté cítí, jakým způsobem vnímají svět kolem sebe, co je stresuje, co jim naopak dělá neuvěřitelnou radost, proč se někdy zdánlivě bezdůvodně smějí, anebo naopak upadají do zoufalého pláče. Těžko se tato kniha popisuje. Musíte si ji přečíst a potom budete vědět, o čem mluvím. Dozvíte se opravdu spoustu podrobností, které vám pomůžou chování lidí s autismem pochopit. Knihu Naokiho Higašidy rozhodně doporučuji k přečtení... Celá recenze nejen těm, kteří pečují o autisty nebo se s nimi v blízkém okolí stýkají. Pro ně by to snad měla být povinná četba. Ale doporučuji ji všem, kdo chtějí třeba jen do tohoto „jiného“ světa nahlédnout. Autisté nechtějí žít v ústraní, touží po společnosti stejně jako my. Musím říct, že mě hodně překvapilo, jakým způsobem jsou odpovědi třináctiletého chlapce formulovány. Vůbec mi nepřijde, že takto odpovídá v podstatě malý kluk. Opravdu jsem byla hodně překvapená a ještě víc celkovými pocity. Kdy se vám podaří nakouknout do pocitů člověka, který svůj život prožívá úplně jinak než vy? Možná potom nebudeme mít divné pocity, pokud se s nějakým autistou setkáme. Možná se bude kývat, možná se bude nekontrolovatelně smát nebo hlasitě vykřikovat. My už ale budeme alespoň trošku chápat, co momentálně prožívá. A to je pro lidi s autismem hodně důležité. Z knihy pochopíte, jak moc jsou citliví a to, že se jim budeme snažit porozumět, je pro nás to nejmenší. Kniha mě oslovila i z toho důvodu, že jde o intimní, osobní zpověď. Nikdo nám nepředkládá nějaké zprostředkované myšlenky, ale opravdu nám líčí své reálné pocity.
6/09/2017
Kniha se mi líbila. Bylo to něco zcela nového a já jsem ráda, že se ke mně dostala. Dozvědět se nové informace o autismun je podle mě jen dobře. Člověk se alespoň na chvíli vcítí do kůže lidí, kterí nemají život tak lehký. A proto skáču by si mělo přečíst mnoho čtenářu, aby se tato problematika dostala do podvědomí. Příběhy s hloubkou se vždycky čtenáře nějak dotknou a dostají se mu nesmazatelně do mysli. A tak je to i tady. Doporučuji!
10/08/2017
Velmi zajímavá kniha. Kniha má velmi hluboký podtext a není tak zcela pro každého. Měli by si ji přečíst trochu starší čtenáři, aby pochopili, o co v ní vlastně jde. Obálka čtenáře láká na veselý a bezstarostný příběh, ale opak je pravdou. Uvnitř na čtenáře čeká příběh, který se zaměřuje na autisty a jejich svět. Je těžké pochopit, jak se asi musí takoví lidé cítit a v této knize dostáváme, alespoň malou ukázku. A proto skáču byla rozhodně ojedinělá kniha, která mě zcela překvapila a zanechala ve mně silné pocity.
9/08/2017
Já mám trochu rozporuplné pocity. Je to zajímavá knížka, ale napsal ji třináctiletý autista? Proč potom neodpovídá jen za sebe. Častou odpovědí je : mě to nevadí , ale jiným autistům ano...... Jak to asi ví? Jistě odpovědi na otázky jsou většinou , tak jak to autisté opravdu cítí. Bylo zajímavé se tyto odpovědi dozvědět, případně si potvrdit, co už jsem věděla. Podle mě jsou odpovědi v knížce poměrně všeobecně známé alespoň pro mě. Ovšem úplného laika kniha určitě nadchne a dojme. Život s jakýmkoli postižením je velice těžký.
8/08/2017
A proto skáču je kniha napsaná třináctiletým autistou. Kniha je psaná formou otázky a odpovědi. Jediné, co mi trošku vadilo, že autor často píše všeobecně místo toho, aby se zaměřil jen sám na sebe a jak to má on. Jinak je kniha velmi poučná. Hodně věcí jsem se s ní dozvěděla, co jsem dřív nevěděla. Klobouk dolů před autorem. Buďme rádi, že jsme zdraví. Knihu všem doporučuji. Přečtení stojí za to......
8/08/2017
Kniha A proto skáču je od jejího vydání v Česku celkem čtená kvůli jejímu velmi zajímavému námětu a zpracování. Napsal ji třináctiletý, dnes již dospělý, japonský spisovatel, bloger a autista a zasvěcuje nás do tajů autistovy mysli. Knížka je napsaná v podobě odpovědí na otázky, které jsou pro nás lidi bez autismu nepochopitelné. Bylo velmi zajímavé dozvědět se víc o tomto tématu a myslím, že se tyhle vědomosti nikdy neztratí a každý by si měl A proto skáču přečíst.
4/08/2017
Na dnešním knižním trhu najdete velké množství knih o autismu. Chápu, že je to téma, které je asi dnes více aktuální, ale je nutné upozornit, že ne každá kniha o tomto tématu stojí za přečtení - spousta z nich mě příliš nenadchla. A proto skáču je ale jiná. Jednak tím, že popisuje jednu z těžších forem a pak také tím, že přináší i odpovědi na otázky. Troufám si říct, že její přečtení spousta lidem otevře oči.
19/07/2017
V dnešní době, je spousty knih, které pojednávají o autismu a jsou též velmi zajímavé, přesto je tato v něčem jedinečná. Zdánlivě běžně pokládané otázky, kterými je kniha protkaná, s sebou nesou zvlášť zajímavé odpovědi. Pozoruhodným faktem dále je, že knihu napsal třináctiletý autor (sám autista). Dnes je již o něco starší. Nemůže sice mluvit, jelikož trpí rozšířenou formou autismu, přesto na různé otázky odpověděl za pomoci tabulek. Naskýtá se nám tak k vidění svět pohledem autisty. Autor nám prostřednictvím téhle knihy dal prostor nahlédnout do svého osobního žívota, který je velmi děsukrásný. Knížku moc doporučuji. K jejímu přečtení je to sice chvilková záležitost, čerpat z ní ovšem budete určitě mnohem déle.
13/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 18% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu A proto skáču jen za 189 Kč.