Kategorie

Revizor

153 běžná cena 210 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Artur
Kód:
ISBN: 978-80-7483-042-6
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 96
Zařazení: komedie ruská dramata

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 306 Kč

Ušetříte 114

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Red rock west 3. K Objednávce od 4 kusů

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost.
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Revizor Nikolaje Vasiljeviče Gogola se mi prostě moc nelíbil. Na to, že to byla jen divadelní hra a že to má pouhých cca devadesát stran, tak se mi její čtení neuvěřitelně vleklo. Je to komedie, přesto jsem se u toho zas až tak moc nesmála. Shakespearovy komedie jsou lepší.
Na to, že je to jedna z nejznámějšich klasik vůbec mě to tedy moc nezaujalo. Věřím, že budou mít mnozí jiný názor, ale mě se to prostě až tak moc nelibilo.
10/09/2017
Revizor je kniha a hlavně komedie, která opravdu pobaví. Nejsložitější na celém čtení pro mě byla jména postav.. Jinak se četla skvěle a během odpoledne jsem skončila. Líbilo se mi jak si Chlestakov svou nově nabitou roli revizora, která mi doslova spadla do klína, užívá. To jak všechny testoval, nenápadně poprosil o peníze a všichni mu je ochotně nabízeli. Doufala jsem, že obyvatelé na něj nepříjdou protože koneckonců si to zasloužili.
5/09/2017
Komedie, která vás vytrhne. Nepravý Revizor, který přijede do města a celé to tam přehodí vzhůru nohama a všichni mu podléhají je brilantní. Humor tam absolutně nechybí, je to úžasné dílo, které stojí za přečtení.
Jedná se o divadelní hru, takže rozsah je opravdu malý, takže opět rychle přečtené a hlavně opravdu je to dost čtivá kniha. Člověk se nepřestává smát již od příjezdu Revizora.
Za mě doporučuji nejen k maturitě!
28/08/2017
Ach Revizor... prý že komedie. To nevidělo humor ani omylem. Vtipné to vážně nebylo. Tak nudnou knížku jsem dlouho nečetla. Nikol Vasiljevič Gogol mě vůbec ničím neohromil a to jsem si zpočátku vážně myslela, že by tahle knížka mohla patřit mezi tu lepší půlku v povinné četbě k maturitě... prdlajs. Jedinou výhodou bylo, že se jedná o divadelní hru, která je napsaná jen na pár stránek. A i tak jsem myslela, že to snad nedočtu.
22/08/2017
Komedie, která vás nadchne. Revizor sice spadá do povinné literatury k maturitě, ale nenechte se zmást. Nepůjde tady o žádné dlouhosáhlé a nudné dílo. Nikolaj Vasiljevič Gogol napsal komedii s břitkým humorem a postavami, kterým se budete celou dobu smát. Už jen jejich groteskní jméně ztvárňují jejich charakteristické nedostatky. Setkáme se tak například s listonošek, který čte lidem dopisy nebo soudce, který není zase tak úplně neuplatitelný. Komičnost celé situace s příjezdem nepravého Revizora bla úžasná. Kniha mě bavila a já jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst!
19/08/2017
Drama Revizor jsem četla na střední a poté jsme ještě koukali na filmovou adaptaci. Hlavní postavou této satirické komedie je obyčejný úředník Chlestakov. Naneštěstí si, ale vinou neoprávněného přečtení dopisu všichni myslí, že se jedná o skutečného revizora. Jakmile je tento omyl na světě, pravá komedie může začít. Důsledkem je mnoho vtipných momentů. Knihu doporučuji k přečtení, nebo alespoň ke shlédnutí.
15/07/2017
Takhle skvělou komedii jsem dlouho nečetla. Ruská literatura patří k mým oblíbeným. Kniha je nadčasová. Najdete v ní pravdu k dnešnímu světu, vlastně se za celé ty roky nic nezměnilo. Skvěle jsem se u ní pobavila, i když jména v ruské literatuře budou má smrt. Je ideákní k maturitě, četlase jedním dechem a za pár hodin ji máte dočtenou. Gogol vás rozhodně nezklame, je skvělá a pravdivá. Doporučuji.
15/07/2017
Knihy od ruských autorů jsou mé oblíbené. Kniha Revizor od N. V. Gogola je krásným příkladem povahových nešvarů v jeho době, která nejsou vyjímkou ani v současnosti. Kniha je divadelní hra v čele s falešným revizorem Chlestakovem. Celý příběh se odehrává pouze v jednom dni, tudíž lze mluvit o jednotě času, místa a děje podle Aristotela. Kniha je poměrně vtipná, rychle se čte a jako povinná četba rozhodně nezklamala.
11/07/2017
Poměrně vtipná satirická komedie od Nikolaje Vasilijeviče Gogola. Kniha, která se řadí do ruského realismu vtipnou formou zachycuje život bezvýznamného floutka Chlestakova, kterého všichni považují za očekávaného petrohradského revizora, kterého se následně snaží uplácet. Očekávaná návštěva revizora je asi hlavním tématem celého díla. V dialozích autor používá často hovorová slova, která jsou i stylově zabarvená. Dílo se mi vcelku líbilo, občas jsem se u něj pobavila ...
Aríka
Viktorie
Kniha se řadí mezi světový romantismus nikoliv mezi ruský realismus.
11/07/2017
9/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 27% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Revizor jen za 153 Kč.