Kategorie

Prvních patnáct životů Harryho Augusta

Autor: Claire North

307 běžná cena 398 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
Jazyk: Čeština
Zařazení: anglické romány fantasy romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Harry August, hrdina knihy, má podivuhodnou schopnost: jakmile zemře, vrací se do chvíle svého zrození a prožívá svůj život znovu od začátku, ale se všemi vzpomínkami na to, co už prožil. Autorka s tímto motivem dovedně pracuje – vypráví o tom, jak Harryho zaskočí první znovuzrození, jak této zvláštnosti uvyká a učí se jí využívat, jak se seznamuje s dalšími lidmi obtíženými podobným darem. Někteří jsou starší než on a žili už před jeho narozením; jiní se naopak narodí až za Harryho života a přežijí ho. Vytvářejí tak řetězec, po kterém lze posílat zprávy napříč dějinami – a právě Harrymu se přihodí, že ho těsně před jednou z jeho smrtí navštíví dívenka a prosí ho, aby při dalším zrození předal zprávu do minulosti: blíží se konec světa a jen lidé jako Harry tomu můžou zabránit – pokud jim ovšem na světě záleží...

Claire North je pseudonym, identita autora / autorky není zřejmá. Prvních patnáct životů Harryho Augusta se setkalo s nadšeným čtenářským ohlasem, takže je pravděpodobné, že tvůrce tohoto románu nezůstane v utajení navždy.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Když jsem se pouštěla do Prvních patnácti životů Harryho Augusta vůbec jsem nevěděla co mám od příběhu očekávat. Je to totiž téma, které se mi do rukou mockrát nedostalo, takže jsem šla knihu číst bez jakýchkoliv předsudků či představ.
Už první strana mě ihned zaujala a já jsem se potom už od knížky nemohla odtrhnout. Celý příběh mi přišel geniální a mistrovsky propracovaný! Každá maličkost hrála v ději roli a celkový nápad s opakovaným znovuzrozením byl prostě úžasný! 
Každý Harryho život byl úplně jiný a přesto se všechny odehrávaly ve stejné časové rovině. To jediné mě co se týče Harryho mrzelo. Měl sice možnost stále žít, ale pořád potkával ty samé osoby a stále musel prožívat stejné války či čekat až se konečně zlepší medicína.
Autorka nás v příběhu zavedla... Celá recenze porůzných prostředí-ať už vojenského, školského či do blázince a vše popisovala do malých detailů, takže jsme mohli s Harrym prožít každý jeho život na plno.

Příběh Harryho Augusta byl opravdu neobyčejný a já jsem vážně moc ráda, že jsem si ho mohla přečíst a rozšířit tak své čtenářské obzory, protože tato knížka za přečtení rozhodně stála!☻ Pokus vás anotace této knížky alespoň trochu zaujala, tak neváhejte a přečtěte si ji, nebudete litovat ;)

„Smrt nás neděsí.
Hrůza je obsažena ve znovuzrození. Ve znovuzrození a v přetrvávajícím strachu, že jakkoli jsou naše těla obnovena, naši mysl zachránit nelze.“
8/08/2017
Autorka se fantastického tématu zhostila opravdu se ctí. Celá kniha je vlastně vyprávění Harryho o jeho vlastním životě nějakému (zpočátku) neznámému posluchači. Proto přeskakuje ze života do života, od události k události podle toho, kam ho téma zavede. Možná je to způsob trochu náročnější na pozornost, ale nikdy jsem se necítil být ztracený v tom kdy a za jakých okolností se děj odehrává, vždy je vše důkladně vysvětleno a časově zařazené. Chybělo mi jen, že román nešel trochu více do hloubky, protože téma k tomu vysloveně nabádalo. Vlastně téměř vše bylo dobré, vhodně zapadalo i filosofování o smyslu života a o podstatě vesmíru, protože když máte několik desítek let života na přemýšlení, bylo by spíše zvláštní se tím nezabývat.
13/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Prvních patnáct životů Harryho Augusta jen za 307 Kč.