Kategorie

Anežka

223 běžná cena 269 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-559-8
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 256
Zařazení: české romány

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Rodiče si nevybíráme. Děti občas ano Románový debut Viktorie Hanišové poodhaluje tragické důsledky jednoho špatného výběru. Sebevědomá, vzdělaná a světem protřelá Julie nemůže mít děti, bez partnera nemá nárok na zařazení do adopčního programu a pověstné biologické hodiny tikají. Vysněná Anežka, blonďatá panenka s cůpky, se pozvolna mění v nesplněný sen, ale zoufalá Julie chce mít dítě za každou cenu. Obchází úřady i zákon a bere si do péče Agnes, nechtěné romské dítě. Julie ovšem chtěla jen miminko, Anežku, ne klubko vlastních předsudků, ne ztělesněný neuralgický bod české společnosti, to si nevybrala. Začne lhát. Nejdřív ostatním, později i sobě. A Agnes vyrůstá v neustálém zápasu s cizími představami o sobě samé. Čtenáři se v románu Viktorie Hanišové skýtá až bolestně obyčejný pohled do od samého počátku narušeného vztahu matky a dcery, pochroumaného maloměšťáckou ustaraností jedné a nemožností vymanit se z klece stereotypů druhé. Román staví na civilnosti. Úpadek hlavní hrdinky nemá podobu jakéhosi bildungsromanu naruby, ale obyčejné, a o to tragičtější série každodenních škobrtnutí, která se občas přihodí každému.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Velice drsný a smutný příběh. Neuvěřitelně vykreslený boj s předsudky, se sebou sama, s dospíváním a s velkou touhou po dokonalém životě, po štěstí ...Sledujeme velmi zoufalý souboj mezi matkou a dcerou, mnoho lží, z kterých vám bude běhat mráz po zádech a říkáme si kam až to všechno zajde.
Knížka v které se o české společnosti dozvíme mnohem více než z různých psychologických studií.
Julie se chce stát matkou za každou cenu. Adopce romského dítěte se bojí, bojí se předsudků a má i velký strach.
Nakonec Julie přistoupí k tomu pozitivně a romskou holčičku si pořídí. Jenže dítě není žádná hračka na hraní a mazlení. Malá Agnes totiž není vůbec vzorné dítě, které by se chovalo jak si matka přeje.
Bohužel Julie to vůbec nezvládá a dopadne to tak, že matka je s dce... Celá recenzerou proti sobě. Obě dvě jsou životem unavené, nešťastné a zoufalé.
Myslím si, že hlavní závažný problém byl, že Julie je na Agnes sama. Chyběla mužská ruka a Agnes by tak nevyrůstala v neúplné rodině.
V příběhu se ukazuje hlavně svět žen a muži jsou zde v příběhu nevýrazné osoby. Většinou jedné nebo druhé ublíží.
Při čtení jsem si vybájila jak by mohl příběh dopadnout, ale hodně jsem se spletla, kniha skončila úplně jinak....

Tuto knihu strašně moc každému doporučuji a paní autorce děkuji za úžasný příběh a přeji si aby v brzké době napsala zas nějaký úžasný román z obyčejného života....
9/08/2017
Po delší době opět skvělá knížka od české autorky. Viktorie Hanišová dokázala napsat velmi bolestný a pravdivý příběh. Knížka se četla velice dobře, měla spád a nutila člověka k zamyšlení. Julie to sice měla těžké, ale její dcera také. Hodně věcí netušíme , co se děje kolem nás . Sama vím , že puberta je dost těžká a přežít ji není lehké hlavně pro rodiče. Podle mě není Julie jen zlá, dělala, co považovala za nejlepší. S adopcí to není asi nikdy jednoduché .
7/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 17% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Anežka jen za 223 Kč.