Kategorie

Devatenáct set osmdesát čtyři

Autor: George Orwell

276 běžná cena 398 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025714799
Jazyk: Čeština
Počet stran: 320

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Když George Orwell vydal v roce 1949 dystopický román Devatenáct set osmdesát čtyři, získala nejen anglická, ale i světová literatura dílo nadané neobyčejnou intelektuální vizí. Britská společnost žije v roce 1984 pod neprůstřelnou nadvládou všemocné Strany, hlavní hrdina Winston Smith se potácí ve všeobecné mizérii a zmůže se na jedinou formu odporu: vede si tajný podvratný deník. Naděje na změnu se mu naskytne, když se seznámí s mladou, vzpurnou Julií – nejprve oba pouze sní o boji proti systému, ale nakonec seberou odvahu a připojí se ke stínovému hnutí odporu. George Orwell přesně a pronikavě popisuje manipulaci, špiclování, tělesné mučení i psychický teror, které jsou všem totalitním režimům z podstaty vlastní. V osobní rovině se však dotýká také niternějších témat, jako je láska, důvěra a zrada, a v abstraktní rovině si klade filozofické otázky o povaze a poznání světa. Román Devatenáct set osmdesát čtyři vychází v novém překladu Petry Martínkové.
Bestsellery Partika Hartla
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jedna z mých nejoblíbenějších knih, kterou jsem objevila v maturitním ročníku a všem maturantům ji vřele doporučuji. Je skvělá hlavně díky svojí nadčasovosti a perfektně promyšlenému utopickému světu, což je ještě zajímavější díky tomu, že autor předpověděl dobu komunistického režimu až do detailů. Kniha vás od začátku vtáhne a až do konce nebudete moct přestat číst. Je opravdu ojedinělá, poučná a se zároveň temným příběhem.
11/07/2017
Úžasná kniha. Jedna z mých osobně nejoblíbenějších knih, které jsem kdy četla. George Orwell je velmi známý svou dystopickou literaturou, v níž 1984 vyniká. Utopický systém je skvěle promyšlený, děj je chytlavý a čtenáře upoutá. Mezi nejrůznějšími koncepty, u kterých se
autor zjevně inspiroval v praktikách nejrůznějších totalitních režimů, mezi nimiž vládu a počínáni J. V. Stalina jakožto "vůdce" SSSR, se objevuje i nový jazyk (doslova, Newspeak), který je v knize použit jako prostředek k ovlivňování lidí a čtenář si tak rychle uvědomí, jak moc závisí naše
přemýšlení na našem jazyku. Doporučuji úplně všem, kteří rádi o věcech přemýšlejí. Přemýšlení vás tu čeká hodně.
11/07/2017
Klasika, ke které jsem se odhodlala až nyní. Bála jsem se, že kniha bude pro mne náročná a nepochopím ji. Co jsem ale opravdu nepochopila, že ji autor dokázal napsat již v roce 1948 (v titulu prohozena čísla). Zcela nadčasový příběh, osobně jsem v něm viděla Severní Koreu. Silné a drsné čtení, knížku by si měl přečíst opravdu asi každý. Přes své těžké téma se četla jedním dechem. Argo vydalo i bibliofilské vydání, s plechovou obálkou.
5/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Devatenáct set osmdesát čtyři jen za 276 Kč.