Kategorie

Květy zla

211 běžná cena 260 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Garamond
Kód:
ISBN: 9788074072543
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
Zařazení: francouzská poezie

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Po dlouhé době, kdy měli čtenáři k dispozici pouze neúplný výběr Květů zla v překladu Vítězslava Nezvala, vychází nyní kompletní Baudelairova sbírka ve vynikajícím překladu Svatopluka Kadlece.
Sbírku tvoří šest částí: Spleen a ideál, Pařížské obrazy, Víno, Květy zla, Vzpoura a Smrt a dále doplňky pod názvem Tříšť, obsahující části: Galanterie, Epigrafy, Rozmanité básně a Buffonerie.
Nejslavnější Baudelairova sbírka, v níž je zobrazen člověk rozpolcený mezi hrůzou před životem a extází z jeho krásy, je literárním odkazem výstředního autora, který je nepřítelem každé prostřednosti a všednosti. Baudelaire i jeho vydavatel byli stíhání za urážku náboženské mravnosti i veřejné morálky, řada básní nesměla být uveřejněna vůbec, nakonec bylo zakázáno knihu vydávat.
Dodnes jsou Květy zla považovány za nejoriginálnější sbírku 19. století díky tématům, kterým se do té doby literatura vyhýbala.
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Charles Baudelaire je velice kontroverzní autor a asi nejzajímavější ze všech prokletých básníků. Sbírka básní, Květy zla, je velice známá a ač nejsem fanynkou poezie, zkusila jsem ji přečíst. Snad nikdy už nezapomenu na místy až nepříjemnou báseň Zdechlina, nad kterou se naše učitelka literatury rozplývala. Kdyby mi někdo řekl, že za chvíli budu taky mrtvola, jako ta, kterou autor popisuje, asi bych mu dala pěstí.
Sbírku doporučuji velice odvážným lidem.
21/09/2017
Poezii se většinou vyhýbám, protože, přiznám se, nejsem většinou schopna jí porozumět a zkrátka ke mě nepromlouvá. S touto básnickou sbírkou jsem však tento problém neměla. Charles Baudelaire je svérázný autor, jehož básně se mi hned zalíbily, protože je v nich často ukryta nějaká překvapivá pointa a některé z nich oslovily můj černý smysl pro humor. V hlavě mi utkvěla především Mršina (v novějším překladu Zdechlina, ale já mám raději ten původní), ne všechny básně jsou však stejně kontroverzní.
10/09/2017
Jedna z mála poezií, které jsem na škole přečetla. Mezi nejznámější báseň patří Zdechlina. Vyskytuje se i čítankách pro mladší děti. Básník zde popisuje rozkládající se mrtvé tělo dívky. Kvůli tomuto se řadí mezi takzvané dekadentní básníky, kteří psali o urážejících a nevkusných tématech. Básně jsou pod vlivem symbolismu, je tedy někdy obtížné najít pravý význam. Pečlivý čtenář s kapkou soustředění na mnohé přijde.
15/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 19% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Květy zla jen za 211 Kč.