Kategorie

Květy zla

261

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Garamond
Kód:
ISBN: 9788074072543
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
Zařazení: francouzská poezie

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Já Baryk 2. K Objednávce od 4 kusů

Po dlouhé době, kdy měli čtenáři k dispozici pouze neúplný výběr Květů zla v překladu Vítězslava Nezvala, vychází nyní kompletní Baudelairova sbírka ve vynikajícím překladu Svatopluka Kadlece.
Sbírku tvoří šest částí: Spleen a ideál, Pařížské obrazy, Víno, Květy zla, Vzpoura a Smrt a dále doplňky pod názvem Tříšť, obsahující části: Galanterie, Epigrafy, Rozmanité básně a Buffonerie.
Nejslavnější Baudelairova sbírka, v níž je zobrazen člověk rozpolcený mezi hrůzou před životem a extází z jeho krásy, je literárním odkazem výstředního autora, který je nepřítelem každé prostřednosti a všednosti. Baudelaire i jeho vydavatel byli stíhání za urážku náboženské mravnosti i veřejné morálky, řada básní nesměla být uveřejněna vůbec, nakonec bylo zakázáno knihu vydávat.
Dodnes jsou Květy zla považovány za nejoriginálnější sbírku 19. století díky tématům, kterým se do té doby literatura vyhýbala.
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jedna z mála poezií, které jsem na škole přečetla. Mezi nejznámější báseň patří Zdechlina. Vyskytuje se i čítankách pro mladší děti. Básník zde popisuje rozkládající se mrtvé tělo dívky. Kvůli tomuto se řadí mezi takzvané dekadentní básníky, kteří psali o urážejících a nevkusných tématech. Básně jsou pod vlivem symbolismu, je tedy někdy obtížné najít pravý význam. Pečlivý čtenář s kapkou soustředění na mnohé přijde.
15/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o -0% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Květy zla jen za 261 Kč.