Kategorie

Farma zvířat

Autor: George Orwell

161 běžná cena 189 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025713242
Jazyk: Čeština
Vazba: brožovaná
Počet stran: 104
Zařazení: anglické novely

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
4 knihy dohromady za výhodnou cenu 591 Kč

Ušetříte 145

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura. Farmu zvířat Orwell dopsal v roce 1944!

Odměny pro recenzenty
21
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Outlá knížečka, která čtenáři zabere pár hodin četby, ale zanechá v něm velký dojem, který ho bude nutit o knize přemýšlet několik dalších dní.
Bajka vypravuje o zvířecí vzpouře a na tomto "zvířecím" příběhu nám ukazuje nebezpečí ideologie.
Prasata vedou farmu brutálně. Není těžké zde najít podobnosti s kounistickým režimem a nejzajímavější na tom je, že Orwell knihu napsal poměrně dlouho před tím, než tyto ideologie "ovládly" značnou část světa.
11/09/2017
Skvělá kniha, kterou by si měl určitě přečíst každý. Mám ráda všechny Orwellovy knihy, ale Farma zvířat z nich na mě zapůsobila nejvíce. Je úžasné, jak dokázal do knihy tak malého rozsahu umístit tak velkou myšlenku a navíc s takovým dopadem na čtenáře. Je opravdu zajímavé sledovat, jak si zvířecí charaktery budují vlastní společnost a jak se to vše zvrhne. Když jsem četla popis závěrečné hostiny, úplně mě mrazilo.
9/09/2017
Asi se názorově moc neshodnu se svou sestrou, ale tohle je už druhá kniha, která se jí vůbec nelíbila a mě se zase moc líbila. Jednou mi do očí dokonce vyhrkly slzy. Původně jsem ji četla k maturitě, knihu půjčenou z knihovny, ale tak se mi zalíbila, že si ji určitě někdy znovu přečtu. Kniha s velikým přesahem. Nedokážu pochopit, jak to dokázal Orwell ve své době tak dokonale odhadnout. Přestože bych knihu nejraději přečetla všem těm zarytým komoušům, je mi jasné, že by to půlka z nich ani nepochopila. Jedna z nejdůležitějších knih naší historie, řekla bych.
7/09/2017
Knihu jsem se rozhodla číst i přesto, že jsem nevěděla o kontextu a narážkách. Přesto si mě po pár stránkách získala. A hned jak se příběh rozjel jsem tušila o co tu jde. Ze zečátku je všechno růžové a všechna zvířata jsou nadšená změnou. Přestože, mají vlastní pravidla, po určité době se začínají nenápadně měnit až zůstane jen jedno - všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. Závěr, při kterém prasata všechny povinnosti a pravidla nastaví tak, jak jim nejvíce vyhovují a ostatní zvířata již nevidí ostatní farmáře a prasata, ale velitele a tyrany je bohužel nevyhnutelné. Podle mě skvělá knížka a rozhodně neplatí jen pro svou dobu.
5/09/2017
Každá revoluce končí, když se ke korytu dostanou nová prasata.
Vskutku nadčasové čtení, kterým G. Orwell poukazoval na možná úskalí režimu, kterého byl i on v menší míře zastáncem. Zprvu volnost a svoboda při svrhnutí farmáře, která je záhy vystřídána stísněností a sklíčeností nastupujícího nového, "prasečího" policejního státu, kde jsou nové pořádky a pravidla postupně obměňována, nahrazována a škrtána až zůstane jen jediné: "Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá rovnější."
3/09/2017
Aktuální klasika, která neomrzí. Kniha je velmi čtivá, což je o Orwellových knihách docela známé. Myšlenka přeměny některých historických postav pomocí alegorie do kůže zvířat je naprosto geniální a zaslouží jen ty nejlepší recenze. Ač je to kniha braná převážně jako povinná četba, musím říct, že jsem si čtení užila. Přečtete to za chvilku, ale zážitek je to veliký - musíte se potom ještě dlouho probírat v myšlenkách autora.
1/09/2017
Nadčasová bajka George Orwella, která začíná tím, že na farmě dojde ke vzpouře zvířat. Celá situace nakonec vyústí v to, že vyženou svého majitele. Opět jedna z klasik, které budou vždy aktuální. Je zde tolik alegorií, které ukazují na to, že komunismus prostě nemůže fungovat. Navíc má pár stránek, takže ji opravdu budete mít přečtenou za chvilku a přesto v ní najdete několik ´velmi hlubokých myšlenek.
31/08/2017
S Farmou zvířat jsem se setkala kdysi dávno, když jsem si ji vybrala k maturitní četbě. Je tomu už mnoho let, ale stále si tento příběh pamatuji. Z mého pohledu je to jedna z nejlepších klasik. Je velice poučná, nikomu neuškodí si ji přečíst. Bajka poukazuje na to, jak působila propaganda, nesvoboda a jaký byl totalitní režim. Díla jsem se zprvu bála, ale četlo se samo a lehce. Hodnotím velice kladně.
31/08/2017
Jo, původně jsem se cítila, jako kdybych četla tu animovanou verzi Farmy zvířat určenou pro děti. Ale ... ani jsem si nijak neuvědomovala, kdy se to všechno změnilo něco, co bych svým dětem rozhodně nedala číst, dokud si nebudu jistá jejich dostatečným mentálním věkem. Tohle dílo bylo tak divné a zároveň tak fascinující a zároveň tu je tak mnoho narážek na různé typy lidí ve společnosti, ukazuje tu ne zrovna hezkou stránku společnosti ... skrz zvířata.
31/08/2017
Skvělý příběh který zobrazuje komunismus a celkovou politickou situaci... Jen v podání zvířat. Líbí se mi, jak Orwell přirovnal jednotlivě postavené lidí ve státě... Prasata, která si žijou jak v žitě a mají se líp, než ostatní... Boxer jak těžce pracující lid... Ovce jako lidi, co dělají vše, co se jim řekne... A tak dál a tak dál... Hlavně, že "Všichny zvířata jsou si rovny.... Ale některá rovnější". Prasata jsou proste prasata.
22/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Farma zvířat jen za 161 Kč.