Kategorie

Farma zvířat

Autor: George Orwell

148 běžná cena 189 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025713242
Jazyk: Čeština
Vazba: brožovaná
Počet stran: 104
Zařazení: anglické novely

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Kompletní série
4 knihy spolu za výhodnou cenu 582 Kč

Ušetříte 154

do kosiku

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura. Farmu zvířat Orwell dopsal v roce 1944!

8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších klasik. Tato kniha je naprosto úžasná, nejen tím, o čem pojednává a jaké tématice se věnuje, ale i tím jazykem, který je prostě kouzelný. Přesto, že je to klasika, je to lehké a hlavně čtivé dílo, navíc je kratičké, takže ho zvládne i kdejaký nečtenář. Rozhodně by si tuto knihu měl přečíst každý, stoprocentně ji doporučuji, věřím, že nikdo, kdo si ji přečetl nelitoval.
20/07/2017
Nadčasová kniha, která i po tolika letech skrývá velkou myšlenku. George Orwell je mistrem literatury a kniha patří mezi naprosté klasiky. Osobně si myslím, že by si ji měl přečíst každý. Je to úžasná satira na kamunismus. K maturitě ideální knížka a je i mnohem snažší na četbu než třeba 1984, která jet taky naprosto úžasná. Určitě šáhněte po tomto autorovi. Jsem si jistá, že nebudete litovat. Doporučuji
15/07/2017
Další příspěvek do Orwellovy dystopické tvorby nezklamal, ale musím říct, že 1984 jsem si užila mnohem víc. Kniha je přesto velmi zajímavá, snadno učtitelná pro každého, dokonce i děti, které ji ale nejspíš v pravé podstatě úplně nepochopí. Také se mi zalíbila velice dobrá analogie děje knihy a historie/postav/principů Sovětského svazu. Kniha je poučná a stejně jako ostatními díly nás autor varuje před tím, co se stane, když nebudeme nad fakty přemýšlet.
11/07/2017
Knihu jsem objevila v maturitním ročníku na gymnáziu a je to skvělá alegorická kniha, kterou bych doporučila každému a nejen maturantům. Dobře a snadno se čte, navíc najít v ní alegorii na autoritářský režim není nijak těžké a skvěle mapuje základní principy a vady takového režimu. V tomto směru je kniha velmi poučná a dokonce i audio verze není špatná. Knihu hodnotím pozitivně hlavně díky její nadčasovosti.
11/07/2017
Další kniha z maturitní četby, ke které bych se jinak určitě nedostala. Jsem vděčná, že jsem si ji přečetla, protože na mě vážně zapůsobila. Orwell napsal mistrovské dílo, které si zaslouží všechnu pozornost, které se jí dostává. Farma zvířat bezpochyby patří mezi mé oblíbené knihy. Čte se snadno a rychle. Slova do sebe perfektně zapadají a děj se netáhne, ba naopak je dost poučný. Knihu by si měl určitě každý přečíst.
10/07/2017
Knihu jsem začala číst z povinnosti, kdy jsem ji měla na seznamu k maturitě. Musím přiznat, že jsem se musela vcelku přemlouvat, abych jí vůbec otevřela, jelikož jsem věděla už dopředu, o čem zhruba má být. Byla jsem ovšem mile překvapená, Orwell na alegorickém příběhu nádherně vykresluje odstrašující společnost na zvířatech z farmy. Příběh je neskutečně poučný a jsem toho názoru, že každý by si ho měl přečíst a určitě si z toho i něco odnese.
10/07/2017
Přestože jsem knihu musela číst do povinné četby, vůbec nelituji. Příběh vypráví o farmě zvířat, kde zvířata převezmou vládu nad statkem a vyženou statkáře. Do čela se dostávají prasata, která stanoví různé zákony jimiž se sami nedrží. zastrašování ostatních si vycvičí psy.Nakonec se heslem stává: Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá Jsou si rovnější. Farma se na konci příběhu přejmenovává na Pansko farmu.
Velice poučný a poutavý příběh.
6/07/2017
Povinná četba k maturitě. Dobře se čte.Velice poučné, odstrašující. Myslím, že stále aktuální téma.
25/02/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Farma zvířat jen za 148 Kč.