Kategorie

Leningrad

Autor: Anna Reid

275 běžná cena 398 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Nakladatelství JOTA s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7217-947-3
Rok vydání: listopad 2011
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 488
Zařazení: monografie 1939-1945 druhá světová válka (1939-1945) obléhání Leningradu (1941-1944 :

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Osmého září 1941, jedenáct krátkých týdnů poté, co Hitler zahájil operaci Barbarossa, byl obklíčen Leningrad. Obležení se nepodařilo prorazit dva a půl roku a během 872 dní blokády ve městě zahynuly dva miliony lidí. Pokud by město padlo, zřejmě by historie druhé světové války a dvacátého století vypadala jinak. V knize Leningrad autorka poutavě popisuje celou blokádu i to, co jí předcházelo. Široce čerpá z rozhovorů s pamětníky a deníkových zápisků účastníků bojů a obléhání z obou stran, oficiálních memorand, hlášení a jiných zdrojů. Vychází také z nově otevřených sovětských archivů, které jí umožňují odhalit závoj nad skutečností, jímž realitu města zakrývala po dlouhou dobu sovětská propaganda. Obyvatelé města, Evropané dvacátého století, kteří jako by se chvílemi v obchváceném městě vrátili do století osmnáctého, zažívali neuvěřitelné útrapy. Po zamrzlých ulicích a schodech se museli krást po čtyřech, když táhli kbelíky s vodou. Stráže na hřbitovech stavěly čerstvě přivezená zmrzlá těla do sněhu, aby jimi označily místa masových hrobů. Životně důležité bylo vlastnit sáňky, podomácku vyrobená kamínka a lampy. Součástí živoření v obleženém městě bylo také rabování, vraždy a kanibalismus na straně jedné a ve stejných chvílích neobyčejná statečnost a sebeobětování na straně druhé. V knize Leningrad Anna Reidová zodpovídá řadu otázek. Mohla lepší práce leningradského vedení, jeho menší bezohledná krutost a nekompetentnost zabránit tak ohromným ztrátám na životech? Jak blízko měl Leningrad k tomu, aby padl do německých rukou? Jakou úlohu při obklíčení a blokádě města sehrál Stalin a Moskva? Proč město Němci nikdy nedobyli? Proč se město nezhroutilo v nejhorších chvílích blokády do čiré anarchie? Co rozhodovalo o přežití či smrti? A hlavně, jak ti, kteří ve městě žili, dokázali všechny útrapy přežít?
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Ideální kniha pro milovníky druhé světové války. Díky téhle knize si teprve uvědomíte, jak strašná celá válka byla a čím vším si lidé v Leningradu prošli. Je neuvěřitelní, co všechno se mohlo stát během tak krátké doby. Kniha je napsaná velmi čtivě, takže vám nebude dělat problém jí přečíst celou. Kniha vám otevře oči a myslím, že by měl mít každý povědomí o tom, čím vším si muselo jedno město projít. Doporučuji pro milovníky historie.
15/07/2017
Milovníci válečné literatury faktu - tohle je jednoznačně něco co musíte přečíst. Možná je knížka ještě syrovější než zfilmované příběhy o tomhle obrovském lidském utpení. V dnešní době si ani nedokážeme představit co všechno museli obyvatelé tohoto města prožívat. A jaký musel být pohled vojáků, kteří byly posílání na téměř jistou smrt - životnost nového vojáka v městě byla 24 hodin... Po přečtení knihy jsem byla moc ráda, že žiju v této době.
12/07/2017
Knihu jsem kupovala jako darek pro manzela, ktery si ji sam vybral. Je s ni velice spokojeny. Prehledna se spoustou zajimavosti.
1/09/2016
Kniha je zajímavá a čte se docela dobře. Autor je stručný a výstižný. Děj je občas až šokující, vypovídající o dění za války. Knihu bych doporučil, je opravdu zajímavá.
29/08/2016
Knihu jsme objednali původně jako dárek, ale asi si přiobjednáme jednu i pro sebe :-)
12/08/2016
Velká pochvala od milovníka válečné literatury.
18/07/2016
1
Hodnocení
27/01/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Leningrad jen za 275 Kč.