Kategorie

Děti, které přežily Mengeleho

Autor: Eva Mozes Kor

222 běžná cena 279 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: GRADA Publishing, a.s.
Kód:
ISBN: 978-80-247-5443-7
Rok vydání: duben 2015
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 240
Zařazení: autobiografické vzpomínky 1939-1945 lékaři koncentrační tábory nacisté holocaust (1939-1945) pokusy na lidech děti a válka Osvětim (Polsko)

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Evě Mozes bylo deset let, když byla se svou rodinou poslána do Osvětimi. Zatímco její rodiče a dvě starší sestry byli posláni do plynových komor, Evu a její dvojče Miriam si vybral coby pokusné objekty muž, který byl znám jako Anděl smrti - Dr. Josef Mengele. Dívky byly podrobeny sadistickým medicínským experimentům a musely každodenně bojovat o svůj život. V tomto neuvěřitelném příběhu, který sepsala samotná oběť děsivých událostí, jsou čtenáři svědky dětské odolnosti proti mimořádnému zlu. Eva byla například vystavena infekci, u níž Mengele věřil, že bude smrtelná, a bude pak moci provést pitvu i na Miriam, která měla sloužit jako "srovnávací vzorek". Přežila - a dodnes neví, jaké onemocnění to bylo. Po osvobození tábora sestry založily skupinu, která podporovala bývalé oběti Mengeleho experimentů.

Bestsellery Partika Hartla
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Dle mého názoru je to kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně a navíc, je psána větším písmem, méně řádků a věřím, že pro děti, které už se baví ve škole o válce, bude poutavá. Budou rády, že si mohou přečíst knihu "pro dospělé" a přitom se toho spoustu přiučit. Hlavně uvidí, že když chtěla hlavní hrdinka přežít, musela pro to udělat maximum. Neměla u sebe nikoho, kdo by se o ni postaral. Vše musela vyřešit sama a myslím si, že spousta dětí v dnešní době jsou tak zhýčkané, že by nezvládly ani den... Takovým něco tato kniha určitě dá. A nejen "dospívajícím", ale i nám všem ostatním.

Mě tato kniha ukázala, že naděje a víra je opravdu ten největší hnací pohon pro to, abychom se snažily zvládnout i nemožné. Láska, která nás poutá k rodinným příslušníkům je ta, jenž... Celá recenze je nejvíce opětovaná a dává největší sílu do života.

Co se mi také hodně líbilo, byly fotografie na konci knihy. Autentické fotky ze soukromého archívu Evy, která mi všechny postavy ještě více přiblížila a já si mohla představit, jak vypadali, když se děly ty největší krutosti v dějinách.

Je to dechberoucí příběh, který doporučuji každému. I těm, kteří se vyhýbají tomuto tématu. Protože tam nejsou přehnaně žádné historické fakta v podobě dat, ale je to opravdu psáno z pohledu desetileté dívenky, která se ocitla ve špatnou chvíli na špatném místě a o jejím boji za svobodu a za život.
8/08/2017
Chcete sáhnout po nějaké knize, která vám přinese válečná fakta? A nevadí vám, že bude založena na obtížněji stravitelném tématu? Pak zkuste Děti, které přežily Mengeleho - přezdívaného Anděla smrti. Právě on si vybíral malé nevinné osůbky ke svým pokusům. Ani po přečtení knihy si prostě nedovedu představit, co tyto děti musely prožít a čím si musely projít. Je to strašné téma, strašný příběh. Jenže nutný. Měli bychom vědět, co bylo.
31/07/2017
Knížka je velmi tenká a psána opravdu velmi jednoduchým jazykem, což je ovšem ze strany autorek záměrné. Eva byla desetiletá holčička, když se jí život převrátil vzhůru nohama, proto to přímé a nepříliš barvité vyprávění, zkrátka se snažili napodobit jazyk malého dítěte, aby byl příběh působivější. To se jim rozhodně povedlo, i když já osobně bych někdy to barvitější vyprávění uvítala.
O samotném Andělu smrti jsme se toho ovšem příliš nedozvěděli, což mě trošku zklamalo. Čekala jsem přece jenom více o jeho osobě.
Hlavní hrdinka a zároveň i jedna z autorek knihy nejednou prokázala svou odvahu a lásku vůči své sestře. Velmi mě bavilo pozorovat jejich vzájemný vztah a ochotu položit za tu druhou život.
Na konci knihy bylo i spousty fotografií, což krásně dokreslovalo... Celá recenze tu děsivou atmosféru, která čtenáře provázela po celou dobu čtení.
Paní Evu velmi obdivuji, nejen kvůli tomu, jak se chovala, když byla uvězněná, ale i za schopnost odpustit svým věznitelům, nemyslím si, že já bych něco takového na jejím místě dokázala.
Svým hodnocením nechci příběh nijak shazovat, je opravdu silný a mrazivý, ale spíše mi nesedl ten styl vyprávění.
Knihu rozhodně doporučuji všem, kdo si stejně jako já v té záplavě fantasy, detektivek a young adult literatury dnešní doby, rád připomene hrůzy dob minulých.
27/07/2017
Velice děsivá kniha. Autorka totiž sama na své kůži zažila hrůzy doktora Mengeleho. Byla ještě malá, když byly s dvojčetem poslány do koncentračního tábora. Její rodiče byli zabiti, ale ony dve přežily. Byla to dvojčata, na nichž se moly provádět pokusy. Autorka v knize líčí nechutnosti docela podrobně a občas člověka napadne: ne to není možné. Ale je. Příběh je zcela pravdivý. Kniha se četla sama, rychle.
26/07/2017
Při čtení knihy mi šel mráz po zádech. Doporučuji přečíst.
8/02/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Děti, které přežily Mengeleho jen za 222 Kč.