Kategorie

Dívka v ledu

339 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Grada
Kód:
ISBN: 978-80-271-0370-6
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 448

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?
Bestsellery Partika Hartla
13
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kniha nabízí přesně to, co od thrilleru můžeme očekávat - napětí, drama, kolize mezi vyšetřovateli, rozpolcené osoby, maniakální psychopaty, ... Příběh stejný, jako kterýkoli jiný, ničím nevyčnívá, ale rozhodně ani neurazí. Autorem je Brit žijící na Slovensku, což se v příběhu možná až příliš odráží. Na druhou stranu, někomu to možná pomůže se s knihou více ztotožnit. Zhruba od poloviny knihy se dal celkem dobře předvídat závěr, odhalení bylo očekávané. Kniha se nicméně četla dobře, zařadila bych ji mezi lehce nadprůměrné detektivky, jako světový bestseller bych ji však neoznačila. Určitě jsem četla lepší knihy.
19/08/2017
Bohužel já nemůžu být nadšená s davem a hodně se divím, že se kniha líbila tolika lidem. Z mého pohledu jde spíše o (pod)průměrný detektivní román. Děj se po celou nudně vleče. Příběh je doprovázen nudnými střety vyšetřovatelů mezi sebou, vůči podezřelým i svědkům a také nic neříkajícími potulkami po hospodách. Nemám problém , že autor je gay, ale v knize je toto jaksi zbytečně zdůrazňováno: gay je patolog , vyšetřovatelka je lesba. Také mně přišlo do příběhu násilně vložené , že hlavní vyšetřovatelka je Slovenka, matka VIP oběti je Slovenka . V anglické detektivce mi to vůbec nesedělo. Bylo to rušivé a do očí bijící. Řádkování v knize je trapně roztáhlé , kniha pak je zbytečně tlustá. Název knihy je vysloveně tahák na lidi. Že se jedna z obětí vražd najde pod ledem (nikoliv v l... Celá recenzeedu, jak napovídá název knihy) nemá pro samotný děj knihy sebemenší význam. Ani konec knihy mě nedostal, celé to bylo napsáno naprosto nelogicky a plytce, vše bylo založeno na náhodě. Kniha mě bohužel nedokázala ničím zaujmnout. Do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.
11/08/2017
Musím říct, že mě příběh naprosto fascinoval. Od první stránky jsem Dívku v ledu doslova hltala a přečetla jsem ji opravdu rychle.

Autor si krásně hrál s detaily a maličkostmi, které jsou právě u takto laděných příběhu klíčové a až do poslední strany nás tak dokázal udržet napnuté. Vše měl do nejmenších podrobností promyšlené a všechny, zprvu nepotřebné, informace nakonec vytvořili přesný vzorec, který všechno vyjasnil.
Mám hrozně ráda tento "inteligentní" styl psaní, ve kterém všechno souvisí se vším, a když si pak člověk jde číst knihu podruhé, začne si všímat i věcí mezi řádky.

Celá atmosféry v příběhu byla velmi tajemná a celkový dojem z detektivní zápletky byl ještě o to hlubší a kvalitnější. Dívka v ledu tak nenosí označení bestseller roku jen ta... Celá recenzek pro nic za nic!
Pokud bych tedy někomu měla doporučit kvalitně napsanou detektivku, na kterou bude rozhodně dlouho vzpomínat, byla by to Dívka v ledu.☻
8/08/2017
ení těžké napsat recenzi na knihu, kterou jste přečetli. Vždy vás něco napadne. Ale je zatraceně těžké napsat recenzi na knihu, která byla pro vás skvělá. Která vás nadchla, kterou jste si užili a kterou chcete vychválit do nebes.
Na přebalu knihy je kolečko, ve kterém stojí, že se jedná o bestseller number one. A je to pravda!
Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto roku.

Postavy, kterým autor vdechl život v této detektivce, jsou reálné. Dělají chyby, nemají přesné úsudky, ke všemu se musí vlastní silou a pílí dopátrat. Nic jim nepadá samo do klína a právě proto jsou jako opravdové. Hlavní hrdinka Erika si navíc prošla velmi těžkou ztrátou, která ji jistým způsobem ovlivnila a někdy se neumí dobře ovládat. Další autentický prvek, jelikož takto se chovají norm... Celá recenzeální žijící lidé. A autor to dokázal napsat na papír.
Krásně v příběhu popsal i loajálnost vůči autoritám, moc peněz a to, jak lidé dokážou využívat své styky. Korupce je holt všude. :-)

"Podívejte, Eriko, jste skvělá policistka..."
"Pane, tohle říkáte vždycky těsně předtím, než mi řeknete, ať něco nedělám."
Marsh se odmlčel. "Říkám to, protože je to pravda. A taky proto, že vím, jak to skončí. Jdete proti mocným lidem a nemáte příliš dobré vyhlídky."
"To zní jako z Hunger Games..."

Líbilo se mi rozvržení kapitol. Byly krátké a proto mi přišlo, že má děj extra rychlý spád. Ona ta rychlost tam je, nebyla chvilka, kdy bych se nudila. Já neměla pořádně ani prostor přemýšlet, kdo je tím vrahem a proto jsem byla na konci knihy totálně odrovnaná, když se na to přišlo. To, jak spisovatel dokázal vymyslet souvislosti, chvílemi mi rozum stál a přemýšlím, jestli náhodou on sám není superintendant nějaké policie a nevypráví nějaký čin, jež se opravdu stal. Pokud ne, tak klobouk dolů před tím, co dokázal napsat.

Celou knihu se mi stávala jedna věc. Otočila jsem stránku, skončila kapitola, tak jsem se rozhodla, že přece dám ještě jednu, to nemůžu odložit. Takto jsem to udělala několikrát za sebou a "hups", byl konec. Ani jsem netušila, že už jsem tak daleko. Bylo to i díky tomu, že autor si nechal odhalení vraha až na samotný konec, tudíž jsem ani v náznacích netušila, kdo by se za tím mohl skrývat a proto to pro mě bylo takovým překvapením. Jak samotný vrah, tak že kniha končí.

Určitě doporučuji tuto knihu všem, kteří mají rádi dobré detektivky a thrillery. Protože Dívka v ledu za to opravdu stojí.
7/08/2017
Mrazivost, napínavost, čtivost a překvapivost. To všechno kniha slibuje.
A já bohužel nic z toho nedostala.
I když článek na toto téma ještě plánuji, asi víte, co pro mě knihy znamenají- zážitek.
A z této knihy ho jednoduše nemám, protože jsem nic při čtení necítila. Tento pocit slovy asi nikdo nikdy vyjádřit nedokáže, ale představte si, že něco čtete a nic při tom necítíte. Vůbec nic, žádný pocit.
A tak jsem se cítila po celou dobu čtení.

Marně jsem čekala na nějaký moment, který by mě "zvedl ze židle", ale bohužel jsem čekala marně.
Ani konečné rozuzlení mě nějak nevzalo.
Nevím, proč tomu tak je. Můžeme se dohadovat, zda to bylo špatným načasováním čtení nebo tím, že jsem si nesedla s autorovým stylem.
Co Vám ale říci mohu je to, ... Celá recenzeaby jste knize dali šanci.
Je napsaná lehce a já věřím, že příběh budete hltat stejně jako ostatní.
Věřím, že ucítíte chlad, který autor do textu pomocí slov dal a že budete překvapení na každém konci kapitoly.
Jsem jedna z mála, která ze čtení této knihy není nadšená, ale pořád patřím do skupinky, která říká, že přečtení této knihy nebudete litovat.
5/08/2017
Jako já vím, že když je na knize psáno bestseller, že to nemusí být taková hitparáda, že dobré zboží nepotřebuje reklamu... no stejně jsem se nechala zlákat. A bylo to, jak jsem čekala, žádná hitovka. Nejvíc lituju, že autor víc nerozpracoval téma obchodu s bílým masem ... ale asi jsem zmlsaná filmem Eastern promises. Postavy jsou takové podivné a snaha začlenit za každou cenu do knížky téma homosexuality, to bylo podle mne až moc velké tlačení na pilu. Takže ano, nebylo to úplně špatné, ale jsou daleko lepší detektivky!
5/08/2017
Skvělá detektivka od Roberta Bryndzy. Po boomu, který způsobila, jsem si říkala, jestli opravdu stojí za to si tuto knihu přečíst. A musím říct, že stojí. Velmi dobrá zápletky, dějově dobře propletené a hlavně se mi i přes několik hypotéz nepodařilo odhalit vraha, takže za to si autor určitě zaslouží plusové body. Možná by téma mohlo být zpracované ještě podrobněji, i tak ale Dívku v ledu hodnotím nadprůměrně.
31/07/2017
Příběh je napsán tak, že zaujme čtenáře od samého začátku. Rozjede se okamžitě od první řádky a čtenáře doslova pohltí. Vražda Andrey, dívky z bohaté a mocné rodiny, otřese Londýnem. Stane se okamžitě zájmem nejen veřejnosti, ale především novinářů, kteří si smlsnou na celé rodině, ale také na Erice a jejím předchozím případu. Nadřízení Eriky se snaží především utajit skandální informace a pátrat co nejdiskrétněji. Erika však jejich nabádání nedbá a jde po své stopě. Dívku v ledu doporučuji všem, kteří mají rádi thrillery říznuté klasickým detektivním vyšetřováním, zbožňují lidské a chybující detektivy a prostředí Londýna. Tohle vše pro mě dělá knížku jedinečnou a naprosto výbornou.
11/07/2017
Velmi čtivá a kvalitně napsaná detektivka. Inpektorka Erika Fosterová postupně naráží na nové stopy a mrtvé dívky. Postupně se propracovává k vrahovy. A rozuzlení je napínavé a samozřejmě zcela nečekané. Jak je psáno již níže, velmi se mi líbilo, že kapitoly jsou dobře a krátce napsané. Vždycky jsem si řekla, ještě jednu kapitolu. Ještě jednu a kniha byla z půlky přečtená. Výborná kniha, kterou mohu s radostí doporučit.
9/07/2017
Kniha mě nalákala svou anotací a jako správný milovník detektivek jsem ji prostě musela mít. A ano, jsem ráda, že tuto knihu vlastním. Další výborné krimi, kde hlavní postavou je inspektorka Erika Fosterová, která si mě hned získala. Kapitoly jsou tak akorát dlouhé, příběh napínavý, zajímavý a odhalit vraha se mi nepovedlo až do posledních stránek. Knihu určitě doporučuji, protože se řadí mezi ty kvalitní.
7/07/2017
2
Hodnocení
26/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dívka v ledu jen za 339 Kč.