Kategorie

Dívka, která se třpytila

Autor: Lauren Beukes

231 běžná cena 328 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Jota
Kód:
ISBN: 9788074627583
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 368

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Harper získá v roce 1931 klíč od domu, který mu umožní cestovat časem. Nachází zde pokoj plný trofejí z vražd, které jednou spáchá – protože už je vlastně spáchal. Putuje časem od světové hospodářské krize třicátých let minulého století až po léta devadesátá a pronásleduje „zářící dívky“, mladé inteligentní a nadějné ženy „s potenciálem“. Pod dohledem je má od jejich dětství a zabíjí je až jako dospělé ženy. Vyprávění klouže dekádami tam a zpět. Vrah vedle těl zanechává obyčejné, ale přece zvláštní předměty a jiné trofeje si zase odnáší.
Kirby měla to štěstí, že Harperovo napadení přežila. Ví, že kromě toho, že se jedná o násilníka a psychopata, je na útočníkovi ještě něco zvláštního. Začne hledat další dívky, které však tolik štěstí neměly a podobná napadení nepřežily. S pomocí novinových výstřižků a rodin obětí pátrá po spojitostech s útočníkem a po jeho totožnosti. Jediného spojence nachází v novináři Danu Velasquezovi, který se jejím případem před léty zabýval. Kirby k němu přichází do redakce na stáž a jejich původně pracovní vztah se postupně začíná měnit v cosi osobnějšího.
Důkaz – Dům a jeho tajemství –, který Kirby nachází, se zdá neuvěřitelný. Ale pro dívku, která přežila vlastní smrt, není nic nemožné. Situace se mění v neprospěch Harpera, protože teď začne ona pronásledovat jeho. Tak dlouho dokud celou věc nedovede až do konce.

Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Na přečtení této knihy mě nejvíce nalákala obálka. Už od jejího vydání jsem kolem ní chodila v knihkupectví až jsme nakonec neodolala. Ačkoliv tento žánr nepatří mezi mé vyloženě nejoblíbenější, pustila jsem se do něj a čekala jsem, jak se mi kniha bude líbit. Bohužel musím říct, že mě docela zklamala.
Ze začátku se mi líbila. Byla tajemná a člověk pořád čekal, co se z toho vyklube. Ale konečný boom nebyl takový, jaký bych očekávala. V půlce knihy jsem se přistihla, že se začínám nudit a měla jsem chuť určitě pasáže přeskakovat, abych se dobrala konce. Čekala jsem, že mě děj chytne a nepustí, ale nestalo se tak. Mrzí mě, že mě kniha nenadchla tak, jak bych očekávala, ale celkově ji musím hodnotit jako průměrnou. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
9/08/2017
Musím říct, že na tuto knihu jsem se hodně těšila, ale pořád jsem ji odsouvala. A teď vím proč, byl to můj šestý smysl, co se knih týče.
Příběh sám o sobě je vymyšlený precizně, jsou tam prvky, které člověka baví. I když je to chvílemi až nechutné čtení, tak se to dá zvládnout, protože za oponou hnusu se odehrává skvělý příběh.
Ale jeden háček to mělo a tím bylo přeskakování v ději, kapitoly v rámci postav.. Chvílemi jsem se v ději ztrácela, ztrácela se v postavách a můžu říct, že teď, po dočtení, mám opravdu pocit, že Kirby a Harper by v knize bohatě stačili. Protože co se týče ucelení si děje, jsem ztracená i nadále.
Kdyby mne teď někdo chytl za ruku a chtěl, ať mu příběh povyprávím od začátku do konce, tak to nezvládnu. Ztratila bych se v tom, zase a opět... Ne... Celá recenzebo bych mluvila pouze a jen o Kirby a Harperovi - co se dělo těmto dvěma.
Nápad o cestování časem velmi oceňuji, zatím jsem nic podobného nečetla a líbilo se mi to. Ale jak říkám, možná bych to trochu pozměnila, protože ať už autorka zamýšlela cokoliv, snažila se to zamotat a udělala pro mne z toho naprosto velký, nerozmotatelný uzel.

Ovšem čtení samo o sobě jsem si užila. I když jsem měla pocit, že nevím, která bije, to hlavní se mi podařilo zachytit - snad. Stránka za stránkou ubíhala, až byl konec. Měla jsem na konci takový ten pocit, kdy jsem si v duchu řekla: "hm", vymazala knihu ze čtečky a ihned otevřela další. Nemusela jsem nad ní přemýšlet a ani teď není nic, co by mne ke knize vrátilo.
A taky, hlavní hrdinka, Kirby, byla velmi, ale opravdu velmi svérázná dívka. Musím říct, že chvílemi to bylo do očí bijící, jak se chovala a co říkala. Ale proti gustu...
Za mě průměrná kniha.
5/08/2017
Tato kniha, do které jsem vkládala velké naděje, mě opravdu zklamala. Špatně napsaná mi přijde už samotná anotace, která toho prozrazuje více, než by měla. Námět zněl naprosto fantasticky. Sériový vrah, který umí cestovat časem, no není to geniální? Bohužel, byl zvláštně zpracován. Ve spoustě pasážích jsem se ztrácela, nebo nudila. Na druhou stranu jsem byla mile překvapena barvitými popisy samotných vražd, což opravdu oceňuji.
Není to dle mého názoru zrovna nejlehčí čtení. Většinou mi nevadí při čtení poslouchat hudbu, ale tady jsem ji musela oželet. Opravdu jsem se musela soustředit, abych se neztrácela v určitých časových úsecích (neúspěšně).
Ale již kvůli zmíněnému popisu krvavých scén knihu vřele doporučuji všem milovníkům thrillerů.
27/07/2017
Velice originální téma – vrah cestuje časem, vybírá si dívky, které pro něj „září“ a pak jako dospělé je zavraždí. Jediná dívka, která pokus o zabití přežije, se rozhodne po něm pátrat. Psychopat (Harper) však prostřednictvím domu, ve kterém bydlí, cestuje časem, což jí pátrání komplikuje, ale pro čtenáře činí zajímavým. Kniha se mi moc líbila, velice zvláštní a originální, i když konec nedotažený.
24/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 29% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dívka, která se třpytila jen za 231 Kč.