Kategorie

Ostrov lhářů

Autor: E. Lockhart

182 běžná cena 259 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-423-2
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 250
Zařazení: romány publikace pro mládež americké romány

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel — Lhářů —, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda. Moderní, sofistikovaný thriller od držitelky Printz Award a finalistky National Book Award.

Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Když tato kniha vyšla, byl kolem ní velký boom, každý kdo o knize vyprávěl nezapomněl zmínit, že může lhát a nemusí říkat vůbec pravdu, stejně jako tato kniha..a já na ni byla natěšená čím dál tím víc. Možná až trochu moc. Ale ano, nápad je to rozhodně dobrý, prostředí ostrova je takovým sympatickým místem na odehrávání se příběhu, hlavní hrdinka je sympatická ale já celou dobu čekala na to velké odhalení, proč je ta kniha tak opěvovaná a byla jsem tak netrpělivá, že jsem se nemohla do knihy pořádně začíst..a když to přišlo, zůstala jsem s otevřenou pusou, protože toto jsem prostě nečekala a dostalo mě to.
18/08/2017
E.Lockhart si pro svůj příběh vybrala opravdu krásné prostředí. Ostrov, na kterém mohli být Lháři svými vlastními pány. Alespoň na pár týdnů měli pocit úplné svobody a neřešili nic než jen současnost.
Celý ostrov byl tak krásně vykreslen, že jsem naší čtveřici opravdu záviděla západy slunce na pláži a potápění v tyrkysovém moři.
Tohle bylo na příběhu matoucí asi nejvíce. Na jednu stranu tu bylo slunné léto, přátelství, láska a na druhé straně tu bylo něco co na celou rodinu házelo temný stín.
Když jsem se do Ostrova lhářů pouštěla neměla jsem vůbec představu o co asi v knize půjde. Anotace je velmi stručná a na recenze jsem se schválně nedívala, jelikož jsem chtěla být co nejvíce překvapená.
Už hned na začátku bylo jasně poznat, že příběh bude netradiční a mn... Celá recenzeohé pasáže mají větší hloubku než se zprvu zdá. A právě takové knihy mám ráda. Přijde mi, že právě tou zvláštností a hloubkou se čtenáři vryjí do paměti a můžou být také střípkem, který pozmění jeho náhled na život a věci kolem něj.
Přečetla jsem knihu během jednoho dne a ještě dlouho po jejím dočtení jsem nad ní stále přemýšlela a snažila vyjasnit si, jak na mě vlastně zapůsobila. Až do konce knihy jsem vůbec nevěděla, jak tento příběh skončí, a i když jsem měla nějakou představu, musím přiznat, že jsem se velmi mýlila.
Nejvíce na mě asi zapůsobilo posledních 30 stran, které byly (určitě!) autorkou vytvořené speciálně pro emotivní čtenáře – alespoň na mě taky působily. Konec knihy jsem opravdu probrečela.
Když opomenu celkový děj, líbily se mi v knize pohádky, které autorka (Cady) převyprávěla svým vlastním způsobem. Jednalo se v nich o maličkosti, které vás prostě dostaly.
Ještě teď, když píšu recenzi mám plnou hlavu tohoto příběhu propleteného lží.
Ostrov lhářů je typ knížky, která na každého bude působit úplně jinak – někoho pohltí a někoho jiného bude nudit. Je to velmi promyšleně napsaná kniha, kterou nestačí přečíst jednou. Na poprvé vám jde pouze o rozuzlení, ale při dalším a dalším čtení si začnete všímat malých indicií, které pro nás autorka do příběhu zakomponovala, a které byste, bez poznání konce, neodhalili.
Nemůžu vám tedy teď říkat, že se vám všem bude určitě kniha líbit. Jediné co vám můžu popravdě říct, je, že k tomu, abyste si o této knize udělali nějaký obrázek a závěr, vám recenze rozhodně nepomůže (jelikož, jak jste si všimli, toho nejde moc prozradit). Přečtěte si ho a bude jen na vás, ke které skupině se přikloníte.
Ale nezapomeňte : „Pokud se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě lžete!“
8/08/2017
Na tuto knihu jsem narazila úplně náhodou, když jsem hledala něco na téma ostrov. Musím říct, ze jsem ze začátku nevěděla, co mám od této knihy očekávat. Knihu bych určitě hodnotila tak půl na půl. Popisuje, co vlastně ona prožívá a vlastně cítí. Kniha mě nakonec hrozné moc vtahla do děje, kde člověk se vlastně vciti do hlavní hrdinci, co musí v sobě prožívat. Kniha mě velmi překvapila nečekala bych tak velmi smutný příběh odehrávající se na ostrově.
6/08/2017
Nejlepší na tom bylo, když jsem asi začínala chápat o co jde, hned na další stránce jsem byla vyvedena z omylu. Tudíž teď, s odstupem času mi dochází, že kniha mi dala napětí, rozpolcenost, zábavu, překvapení a slzy. Ano, opět jsem uronila nějakou tu slzu, i když si asi teď říkáte, jak je to možný, že brečela, když ji kniha nebavila?!

A nemyslíte si třeba, že lžu????? :) Že jsem lhář a celá tato recenze je smyšlená? :)

Teď vážně, opravdu do ní běžte, budete totiž překvapeni jak já, co se na 265 stránkách skrývá za excelentní příběh!
1/08/2017
Tato kniha byla u nás obrovským must read minulého léta, já jsem se k ní sice dostala teprve nedávno, ale lepší pozdě než nikdy. I když v případě Ostrova lhářů by možná "nikdy" nebyla tak špatná volba. Úplně jsem nepochopila, čím si získala kniha tolik příznivců. Ano, konec byl netradiční a nepochybně zajímavý, ale předešlých 240 stran bylo jenom spousty pěkný slovíček bez děje. Některé slovní obraty byly opravdu krásné, to se musí autorce nechat, ale sledovat tolik stran naivní a z mého pohledu hodně umělou milostnou zápletku a utrápenou hlavní hrdinku? Ne, děkuji.
27/07/2017
Tenhle triller mi neuvěřitelně sednnul. Celou dobu si myslíte, že prostě nemáte nejmenší tušení, co se děje, ale autorka nenápadně podsouvá různé informace o oné osudné noci. Takže se postupně dozvídáte detaily a ani si jich nevšimnete, protože jsou podané tak okrajově, že se vám zdají naprosto nedůležité. A teprve ke konci si všechno uvědomíte. Podle mě je to opravdu skvělá knížka, kterou můžu bez výčitek doporučit.
25/07/2017
Ostrov lhářů je román, jehož konec vás nadchne a zárověň i rozbrečí. Hlavní hrdinka Cadence vám bude celou dobu čtení vyprávět z části o jejím životě a z části o jejích strastech a k tomu vás ukolébá lehkými detaily, kterým až tak do půlky knížky nebudete vůbec přiklánět pozornost, ale vše pak začne dávat svůj smysl. Celí knížka jako by při čtení zkoušela moji mysl a pamět a mně to vůbec nevadilo. Zamilovala jsem se do každého detailu knížky, ať už šlo o styl autorčina psaní nebo osobnost každé z postav a přesto, že mě konec i přesto, že jsem knížku četla už tak tisíckrát překvapí a svým způsobem dojme, se k ní vždy ráda vracím.
9/07/2017
Sofistikovaný román, jehož příběh se odehrává ve dvou časových rovinách. Hlavní hrdinka, Cadence, se snaží rozpomenout, co se stalo jednoho osudného léta. S každou přibývající kapitolou zmíní autorka různé neurčité detaily. Detaily, které zapadnou do příběhu, všimnete si jich, ale moc je neřešíte, protože vám nepřijdou důležité. A tyto detaily na konci knihy znovu vytáhne na povrch, všechny maličkosti, na které si znovu vzpomenete až po jejich zmínce, zapojí do příběhu a vznikne geniální nečekaný konec.
8/07/2017
1
Hodnocení
18/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Ostrov lhářů jen za 182 Kč.