Kategorie

Plavec

Autor: Joakim Zander

227 běžná cena 329 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-246-7
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 340
Zařazení: thrillery (romány) švédské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Hranice mezi státy mizí stejně jako hranice mezi přítelem a nepřítelem, pravdou a lží, minulostí a přítomností. Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává ho nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina, míří kamkoliv, kde mu nebezpečí a stres umožní zapomenout – do Libanonu, Afghánistánu či do Iráku. O třicet let později mladá švédská zaměstnankyně Evropského parlamentu Klara Walldéenová narazí se svým bývalým přítelem Mahmúdem Šammúšem na citlivé informace o mučení během amerických tajných operací. Stanou se cílem agentů CIA, kteří jsou pověřeni utajit to, co by se mohlo stát mezinárodním skandálem. V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol…
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kniha, které se dle mého názoru nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužila. Přiznám se, že ze začátku jsem měla malý problém se začíst a hlavně se v příběhu zorientovat, ale zpětně mi to vůbec nevadí. Ač se vlastně jednalo o thriller a čekala jsem tím pádem, že budu napnutá příběhem a vlastně jsem čekala jen ten příběh, tak jsem byla hrozně překvapená tím samotným textem. Jde samozřejmě o překlad, tak nevím jestli více vychválit autora nebo překladatele, ale myslím, že zde fungovala dokonalá symbióza a já se snažila číst pomalu a užívat si s příběhem i samotný styl textu, jak to dělám u úplně jiného žánru knih.
Knížku tedy můžu doporučit všem, ať už vám jde jen o samotný příběh nebo si užijete i styl psaní.
3/09/2017
Plavec je velmi zvláštní knížka hlavně pro více dějových linií, které se v příběhu odehrávají. Postupně se dozvídáme různé příběhy lidí, které se ze začátku zdají vzdálené, ale v průběhu děje zjišťujeme, že každá událost, která se odehrála měla určitý význam. Čtenář je svědkem mistrovsky napsaného díla, ve kterém si nikdy není jistý na co narazí na další stránce, a které mu otevírá svět té nejtajnější špionáže, kde jsou lidské životy neustále v ohrožení.

Joachim Zander vytvořil velmi napínavý a autentický příběh špiona CIA. Celkově se kniha četla velmi dobře, díky napínavému ději a nečekaným zápletkám – celý příběh tak dostane rychlý spád a my doslova hltáme každou další kapitolu až do, po celou dobu, nepředvídatelného konce knihy.

Tato knížka spadá do sekc... Celá recenzee thrillerů, což je pro mě zatím ne moc objevená sféra knih, ale musím říct, že mě Plavec velmi příjemně překvapil! Ze začátku jsem se trochu vylekala z četných dějových linií, které se střídaly a ve kterých jsem zatím neviděla souvislost. Zanedlouho se ale příběh začal ubírat spletitější cestou a já jsem zjišťovala, že všechno do sebe zapadá jako ve skládačce, a že každý detail je důležitý.
Asi od poloviny knížky jsem byla u jejího čtení opravdu napjatá a nemohla jsem se od Plavce odtrhnout, protože jsem byla vážně zvědavá, jak tento příběh dopadne.
Na druhou stranu to byl příběh plný intrik, podezírání a snahy o přežití.. a byli jsme svědky také toho, že v oblasti špionáže měl lidský život kolikrát menší cenu než tajná informace - čímž působil docela mrazivě.
Tato knížka, která se stala mezinárodním bestsellerem, je opravdu kvalitně napsaná a já jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.
8/08/2017
V knize se pro mě objevuje až moc nedotažených, nereálných nebo příliš vyhrocených situací. Už jen název – Plavec – který by měl označovat Klařina otce, naznačuje, že by právě on měl být hlavní postavou, což je spíše Klara. Autorův styl je sice ze začátku pomalý, ale pak se intenzita jen a jen zvyšuje. Střídá minulost se současností a rozplétá divokou pavučinu plnou lží a intrik. Finální část bezpochyby všem vynahradí drobné nedostatky. Některé věci se dají domyslet, mnohé ale překvapí. Vše do sebe začne krásně zapadat.
13/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Plavec jen za 227 Kč.