Kategorie

Dallas 63

Autor: Stephen King

384 běžná cena 549 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Pavel Dobrovský – BETA
Kód:
ISBN: 978-80-7306-516-4
Rok vydání: prosinec 2012
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 736
Zařazení: americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Dne 23. listopadu 1962 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stály by ty důsledky za to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století – pryč ze světa i-podů a mobilních telefonů do světa Jamese Deana a obrovských bouráků až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže... Jake Epping je pětatřicetiletý učitel angličtiny na střední škole v Lisbon Falls, stát Maine, který si přivydělává učením v jednom vzdělávacím programu pro dospělé. Netrvá dlouho a Jake dostane od jednoho ze studentů slohovou práci – pochmurný, drásavý příběh vyprávěný v první osobě o jisté noci před padesáti lety, kdy se otec Harryho Dunninga vrátil domů a kladivem zabil svou matku, sestru a bratra – a přítel Al, který vede místní bistro, Jakeovi prozradí tajemství: jeho skladiště je portálem do roku 1958. Vyšle Jakea na šílenou – a šíleně nemožnou – misi, při které se má pokusit zabránit vraždě Kennedyho. A tak začne Jakeův nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, JFK, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, který porušuje všechna běžná pravidla času. King svou neobyčejnou sugestivní mocí spřádá reálie a kulturu jiné doby do příběhu, který čtenáře pohltí eskalujícím napětím. Kniha patří k vynikajícím románům typu CO KDYBY? Kombinuje to nejlepší Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru.
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
neskutečná atmosféra 10/10
15/09/2017
Top ten.
4/09/2017
Kniha je velice napínavá a nutí čtenáře klást si otázky, co by se stalo, kdyby Kennedy v ten osudný den nezemřel a zda má vůbec jednotlivec právo měnit historii. Líbil se mi návrat v čase a popis tehdejších reálií stejně jako sledování toho, jak si Jake v minulosti vytváří nový život. Kniha je částečně detektivní, když se hlavní hrdina snaží jít po stopách Kennedyho vraha, a také romantická, když v minulosti nachází lásku, což věci trochu komplikuje a udržuje čtenáře v napětí, jak to s tímto párem dopadne.
2/09/2017
Úžasné čtení. S. Kinga znám už od dívky jménem Carrie a musím říct, že Dallas 63 je naprosto dokonalý román. O jedné chvilce se musím zmínit, a to, když jsem věřil tomu, že Jake a Sadie zůstanou spolu a vše dobře dopadne. Hned po pár vteřinách se mě zmocnil strach tento román dočíst, protože jsem hned věděl, že takhle to S. King skončit nenechá. Ale dočetl jsem a chtěl bych poděkovat Mistrovi za krásných pár večerů, kdy mi dělal tento román společnost. Děkuji a doporučuji román přečíst. Mě osobně doslova „ZAREZONOVAL“ .
12/07/2017
Jake Epping není ničím výjimečný. Učí na střední škole angličtinu, žije sám po útěku své ženy alkoholičky k jinému stejně postiženému a má rád hamburgery z blízkého podniku bodrého muže jménem Al.

Jeho život plyne poklidně a bylo by tomu tak i nadále, pokud by právě Al jednou večer nezavolal Jakeovi do práce. Jake překvapeně odloží právě známkované písemky a rozhodne se poslechnout dle něj zmateného muže.

Vydá se do rychlého občerstvení a netuší, jak rychle se i jemu samotnému změní celý život.

Al sdělí Jakeovi jednoduché, ale děsivé tajemství. V jeho podniku se nachází možnost cesty do konce 50.let a Jake má nyní jedinečnou možnost ji podniknout. Ovšem s jednou podmínkou.

Musí splnit jednoduchou misi, a to zabránit atentátu na Kennedyho v roce 1963... Celá recenze.

Jake neváhá dlouho a pouští se do neuvěřitelného úkolu a jako přidanou hodnotu může okusit svět takový, jaký býval za zlatých časů.

A nebo býval jiný? Méně lesklý?

Dallas 63 je neuvěřitelná kniha, který obsahuje vše, co si čtenář může přát. Obyčejného hrdinu, hnusného zlouna, upřímnou lásku a dobrodružství, jaké by si přál prožít každý. Kniha je sice skutečně objemná, ale každá její stránka stojí za to.

King zpracoval téma kolem Kennedyho a život okolo roku 1963 s pedantickou přesností, kniha místy skutečně působí jako reálná cesta časem a čtenář může pocítit touhu se do těchto časů podívat spolu s Jakem.

Jakeova cesta a putování za splněním slibu nemocnému příteli drží čtenáře v napětí od začátku až do konce.

Knihu mohu vřele doporučit každému, kdo by si přál podniknout cestu časem i těm, kteří mají prostě jen rádi ty starý zlatý časy.

Mistr King nachystal výtečnou ochutnávku té staré dobré Ameriky a mohu zaručit, že neodejdete, dokud nebude stůl úplně prázdný.
1/03/2017
Jedna z nejlepších knih Stephena Kinga, napínavá a zábavná, chytí vás za srdce!
11/02/2017
Jsem na této knize závislý, čtu ji už po několikáté a pořád mě baví..
30/08/2016
Kniha se mi velice líbila, je plná zápletek a napětí.
14/07/2016
Vřele všem doporučuji! bavilo mě to.
2/07/2016
3
Hodnocení
19/08/2017
19/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dallas 63 jen za 384 Kč.