Kategorie

Lakomec

153 běžná cena 210 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: IVAN ZMATLÍK-nakladat.ARTUR
Kód:
ISBN: 80-87128-02-8
Rok vydání: duben 2008
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran: 84
Zařazení: francouzská dramata

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 314 Kč

Ušetříte 95

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Lichvář Harpagon, hlavní postava této hořké klasické komedie, se stal synonem pro lakomce. Ale ani jeho rodina neoplývá skvělými charaktery. Stále živá komedie v moderním překladu V. Mikeše.
Odměny pro recenzenty
24
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Lakomec je jednou z dvaceti knih, které jsem četla k maturitě. Spolu s Hamletem to byla moje záchrana, v prvním úseku jsem si zkrátka nedokázala vybrat.
Kniha se mi četla velmi dobře. Přečetla jsem ji za jednu jízdu autobusem a velikou přestávku. Děj je spletitý, překombinovaný a v tom je právě ten vtip a kouzlo. Závěrečné rozuzlení mě doopravdy pobavilo. Jedná se o jednoduchý styl psaní, žádné obraznlsti, každý zápletku pochopí, vše je řečeno na přímo a prostě.
7/09/2017
Skvělé a vtipné dílo. Velmi dobře se mi kniha četla a příběh mě bavil. Zápletka je jednoduchá a přitom naprosto perfektní. Harpagon je prostě lakomý, starý muž, pro kterého jsou peníze smyslem života. Hru jsem před pár roky viděla naživo v divadle v hlavní roli s Josefem Dvořákem, který byl prostě neskutečný. Nevím jestli si knihu ještě někdy přečtu, ale doporučila bych ji i nepravidelným čtenářům. Je to nenáročnáá oddychovka.
5/09/2017
Vskutku zábavná klasická komedie. Moliérovy postavy jsou vždy vtipné. Stejně zábavné jako dialogy mezi postavami jsou i samotné situace, obzvláště pak znesváření Harpagona s Kléantem, jimž Mistr Jakub tlumočí. Ačkoliv jsou téměř všechny postavy již od prvního jednání zcela průhledné, až schématické, dokážou překvapit. Závěrečný "happy end" je takovou příjemnou třešničkou na dortu již tak skvělého díla.
4/09/2017
Lakomec je dílo jednoduché, zábavné a patří rozhodně mezi mé nejoblíbenější činohry. Francouzský důvtip je rozhodně vřele přijímán v obsazení postav a i má v sobě něco ze španělské telenovely což nadchne snad úplně každého. Na představení jsem byla v divadle nejméně třikrát a rozhodně si v budoucnu nenechám ujít příležitost jít znovu a znovu. Nepamatuji se kdy mě naposledy nějaká hra skutečně tak moc rozesmála.
4/09/2017
Vcelku zábavná klasika, která je bezpochyby lepší na divadle, než v knižní podobě. Sledujete tu příběh lichváře Harpagona, velmi sobeckého a peněžně založeného muže. Jistě příběh o chamtivosti, ale i o lásce, která vše překoná.
Velmi krátké dílo, které se dobře čte a je i zábavné. Doporučuji stejně jak přečíst, tak vidět jako divadelní hru, která je i pro většinu lidí trochu více zábavná než přečtení samotné knížky.
3/09/2017
Lakomec je hezké dílo, hlavně ho nečtěte v originále, dokud se pořádně nenaučíte francouzsky ... nebudete tomu pomalu pořádně rozumět. Více se mi líbil film s Luisem de Funezem, ten ho zahrál teda skvěle :D. Zápletka je taková vtipná věc, jednoduchá k pochopení a poukázání na to, že všichni ti špatní jednou dostanou za vyučenou a pravá láska zvítězí i přes ten fakt, že to společnost nemusí dovolit. Francouzský Shakespeare, co víc říct.
31/08/2017
Když se řekne Moliér, asi každý si vybaví jeho dílo Lakomec. Hlavní postavou je známý lichvář Harpagon, který by si pro peníze nechal i kolena vrtat. Snad neexistuje vůbec nic, co by za ně nevyměnil. Když přijde o své bohatství, přijde i o rozum. Tohle je jedna z velmi poučných knih o tom, co všechno dokáží peníze. Nadčsové (lakota je stále přetrvávající vlastností) a přitom nenáročné dílo, které také pobaví.
30/08/2017
Než jsem si přečetla knihu, tak jsem shlédla divadelní hru, která mě naprosto okouzlila. Vlastně jsem si říkala, že knihu ani číst nemusím, že je to zbytečné, když jsem si hru zapamatovala prakticky slovo od slova.
K maturitě jsem si ji i přes to raději ještě nastudovala, je to opravdu tenoučká knížka a tím, že je to psané formou divadelní hry, tak je to i rychle přečtené. Ale věřím, že se bude líbit, protože komu by se nelíbil lakomec Harpagon?
27/08/2017
I přestože divadelní hry nepatří mezi mé nejoblíbenější žánry, tohle dílo se mi velmi líbilo a přečetla jsem jej během chvilky. Hlavní postava, kterou byl lakomec Harpagon mi svým způsobem přirostla k srdci a velmi mě bavila. Čtenář se u knihy dle mého názoru velmi dobře pobaví, ale současně v ní také nalezne nějaké to ponaučení. Dílo se četlo velmi dobře a díky malému množství stran je otázkou jednoho odpoledne než knihu přečtete, takže určitě doporučuji.
18/08/2017
Moliére je známý tím, že napsal mnoho vtipných a otevřených her, ve kterých se zabýval tématy, která se neustále opakují po celá staletí. A tím pádem jeho díla baví i dnešní generaci.
Ve svém díle vytvořil hrdinu Harpagona – člověka posedlého penězi – , kterého právě jeho negativní vlastností udělal tak groteskním. Kvůli penězům se totiž zamotává do mnoha spletitých zápletek, které jsou z části přitažené za vlasy, ale v jejich jádru je ukryta totožnost s určitými skutečnostmi kolem nás.
Své označení – komedie – tedy Lakomec nese právem, jelikož v něm autor opravdu nerozebírá společnost či nenavozuje velké vnitřní monology svých postav, jak tomu bývá například v realismu.
Tím pádem se nám příběh velmi dobře čte, vše utíká jako voda a děj je stručný a jasný.
A... Celá recenze konec? Ten jen potvrdí, že si toto dílo užijete s dobrou náladou od začátku až do konce.

Mně toto dílo zaujalo právě svou genialitou, kterou do ní autor vložil. Dokázal vytvořit komický příběh, do kterého vložil to, co si o lidech – typu Harpagona – myslel a zaobalil to tak, že se jeho komedie stala u lidí oblíbenou. Tím tak docílil toho, že aniž by si toho byli lidé vědomi, problematika chamtivosti a lakomství se jim nenásilně dostala do podvědomí a oni se poté mnohdy přistihli, že jim Harpagon připomínal nějakého známého.
I dnes, se při rozboru tohoto díla můžete setkat s někým, kdo běžné zná jméno Harpagon, jako označení lakomého člověka.
A není právě tohle cílem každého autora? Aby jeho díla přežila svou dobu a lidé si je četla v dalších a dalších staletích.?
Moliére by tedy mohl být opravdu spokojený.

Díky povinné četbě se ke mně dostalo toto úžasné dílo, které můžu studentům ke čtení jen a jen doporučit – příběh není nijak dlouhý a určitě vás bude bavit. ☺
8/08/2017
2
Hodnocení
24/08/2016
7/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 27% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Lakomec jen za 153 Kč.