Kategorie

Alchymista

Autor: Paulo Coelho

167 běžná cena 198 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: ARGO NAKLADATELSTVÍ
Kód:
ISBN: 80-7203-697-1
Rok vydání: prosinec 2005
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 162
Zařazení: brazilské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou ( jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.

Odměny pro recenzenty
14
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Poutavý příběh ve kterém je vysvětleno, že nejhorší co může udělat je - neudělat nic! Tak tato kniha neměla chybu. Četla se sama. Po přečtení si člověk uvědomí, co všechno vidí zkresleně, jaké má a může mít schopnosti, jak využít všechen čas a jak nahlížet na život. Hold občas hledáme všude v okolí a zapomínáme, že vše co potřebujeme je uvnitř nás. Uvědomila jsem si, že naše víra a vytrvalost k nám přitahují to, po čem toužíme.
19/10/2017
Po přečtení velice úspěšné knize Veronika se rozhodla zemřít, jsem se rozhodla, že si přečtu i tuhle knihu a zařadím ji do maturitního seznamu. Od knihy jsem čekala hodně, bohužel jsem ale byla zklamaná. Kniha mě tolik nebavila a do čtení jsem se musela nutit. Nakonec jsem knihu přečetla a zpracovala. I tak jsem ale doufala, že si knihu nevytáhnu u maturity. Rozebírat její nudný děj bych asi nezvládla. Ode mě tedy je hodnocení podprůměrné.
13/10/2017
Zase jedna z těch knih, u které si člověk myslí, jak je inteligentně na výši, když ji čte, ale pak ho realita vrátí do zaběhnutých kolejí. Tisíc a jednu noc jsem jako dítě neskutečně žral, a proto mne potěšilo, že jsem poznal podobnost s jednou ze Šeherezádiných pohádek (i když nijak mně oblíbenou).
Nejlepší části jsou asi ty, kde se neustále probírá nějaké téma, až se dojde k jednoduché pravdě, která se, v upravené formě, dá použít i na dnešní situace.
30/09/2017
Nemůžu říct, že bych Paula Coelha nějak vyhledávala, opravdu nepatří k mým nejčtenějším autorům.
Alchymista bylo moje první setkání s Paule Coelhem, a musím říct, že mě nadchnul. Nezajímala jsem se dopředu o čem kniha bude a to víc jsem byla překvapená, že kniha v sobě skrývá opravdu spoustu takových těch hlubokých myšlenek a taky takovou tu cestu ke štěstí, musíte si ji najít sami v sobě, ale můžete se třeba inspirovat.
29/09/2017
Nejznámější příběh Paula Coelha a asi i jeho nejvydařenější dílo (dle žebříčků).
Líbilo se mi mnohonásobně víc než třeba Nevěra (víc jsem od něj zatím nečetla, ale hodlám to tedy jednou změnit). Musím říct, že si ji určitě znovu někdy přečtu. Dala mi totiž hodně. Je plná zajímavých myšlenek, které vám prostě něco dají. Proto je i řazen mezi filosofická díla.
Jedná se o jednu z "kratších" knih, proto by neměl být si ji přečíst
26/09/2017
Kniha, kterou si určitě přečtu znova. Patří mezi takové ty "chytré" knížky, které člověku opravdu i něco dají.
Příběh o hledání štěstí pan Paulo Coelho zde vytváří krásný, snový, daleký svět, který je plný nástrah a zkoušek, přesto - chytrému napověz, hloupého trkni - všichni můžeme své životní štěstí najít ať se ukrývá v čem kolik.
Kniha je plná zajímavých myšlenek, občas sklouzává až k filozofickým úvahám. Za mě geniální kniha plná moudrých rad.
10/09/2017
Četla jsem ji k maturitě. Sice už nemám potřebu si ji dnes podruhé přečíst, ale pořád si myslím, že je to dost dobrá knížka. Je poměrně krátká a má dost krátké kapitoly, už jenom to by mělo přilákat několik lidí. Nejvíce ale ze všeho jde o knížku, kde se za každým odstavcem na chvilku zastavíte a zamyslíte se nad tím, co ty osoby řekli, jaká moudra z nich vypadla (a teď to myslím dobře).
Když jsem maturovala, ve slohové části jsme měli ukázku právě z Alchymisty a ve stylu vyprávění v ní měli pokračovat. Bylo těžké po přečtení knihy něco vymyslet.
15/08/2017
Tuhle knihu budete buď milovat nebo... nebo ji prostě v půlce odložíte. Já jsem ten první případ. Poutavý příběh o hledání pokladu, plný filozofických úvah a poselství, to je Alchymista. Je mou nejoblíbenější knihou od tohoto spisovatele. Mám ji velmi ráda a často se k ní vracím. Velmi se mi líbí poselství, které v ní zaznívá. A že jich je! Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil.
8/08/2017
Alchymista je bible. Kdo nepřečetl, nepochopí. Pravidelně čtu Alchymistu, myslím, že jsem ho přečetla už tak sedmkrát a vždy najdu něco nového. Příběh je fascinující, dokonalý. Nemám slov!
8/08/2017
Krásná, dojemné, famósní. Tato kniha pro mne byla jako únik do říše snů. Paulo je úžasný spisovatel, který si dle mého názoru dokáže rychle podmanit čtenářovo srdce a knihou Alchymista se mu to dle mého názoru povedlo na výbornou. Motiv cesty byl pro mne ještě více zlomový z toho důvodu, že se chystáme s přítelkyní na pouť do Santiaga de Compostela a vzhlédli jsme se v hlavním hrdinovi. Určitě doporučuji a chci si přečíst i knihu Pouť.
10/07/2017
1
Hodnocení
20/09/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Alchymista jen za 167 Kč.