Kategorie

Podvolení

228 běžná cena 269 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Odeon
Kód:
ISBN: 978-80-207-1653-8
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 248
Zařazení: francouzské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Známý provokatér Michel Houellebecq napsal román o tom, jak se z Francie stane islámský stát. Příběh se odehrává roku 2022, kdy politické strany ve volbách raději podpoří fiktivního kandidáta strany zvané Muslimské bratrství, aby se prezidentkou nestala šéfka extrémně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Autor uvedl, že „urychluje historii“. Jeho kontroverzní románová fikce vzbudila nebývalou pozornost a kniha se v mnoha zemích stala absolutním bestsellerem.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Současná západoevropská společnost prochází citelnými změnami. Musí čelit značné krizi morálních hodnot, která v souvislosti se stále silnějšími globalizační tlaky, nevyvolává vždy jen pozitivní nálady. Narůstající vlna politického a náboženského extremismu, podmíněna dlouhodobým ignorováním závažných sociálních problémů, je dostatečně silný varovný signál pro současné vládnoucí elity. Horká realita proto nabízí velké množství nejrůznějších podnětů žádajících si hlubší reflexi. Vcelku logickým je pak fakt, že svou vizi blízké západoevropské budoucnosti přinesl i jeden z autorů Michel Houellebecq v této dystopii podvolení ukazuje, jak se z Francie stane muslimská republika. Houellebecq ve svém textu odkrývá zajímavé rozporuplné skutečnosti. Ukazuje se, že vyspělá, svého druhu, to... Celá recenzetálně svobodná společnost s, častokrát až nadbytečným, materiálním zabezpečením vyprodukovala generace jednotlivců jakoby neschopných vytvářet ani nejzákladnější mezilidské vazby. V rámci zachování vlastní nedotknutelné konformity proto v přímé konfrontaci raději podvolí navenek nesvobodné zřízení, které však disponuje přesně nadefinovanou hierarchií. Toto zřízení se nakonec ukáže jako mimořádně životaschopné a výkonné, poskytující netušené sociální výhody, přičemž k prosazení svých zájmů nepotřebuje žádnou podporu vojenské síly. Houellebecq s chutí rozdává sarkastické kopance na všechny strany. Jeho rukopis je analyticky přesný, strohý, konkrétní a velmi úderný. Nestaví na laciné povrchnosti. Úsečně pojatému textu nechybí mnohomluvnost a intelektuální hloubka. Je zde mnoho trefné ironie, drzé nekorektnosti, jedovatého humoru i typicky francouzského afektu. Autor se s vervou naváží do zkorumpovaných politických elit. Bere si pod drobnohled akademické kruhy, žijící ve svých soukromých vesmírech, neschopné nacházet adekvátní řešení současných společenských problémů. Vysmívá se falešnému humanismu. Poukazuje na to, jak jeden extrém dokáže vytvořit další extrémy. Znepokojuje, provokuje a vyvolává mnohé otázky o povaze svobody i nesvobody a jejich značné relativnosti v moderním světě plném dysfunkce.
30/07/2017
Hodně depresivní čtení. N aknihu jsem se koupkala hodně dlouho a když jsem se konečně rozhoupala a knihu koupila tak jsem byla trošku zklamaná. A to hlavně kvůli hlavnímu hrdinovi, který byl pro mě naprosto nesnesitelný. Knihu beru spíše jako takovou politickou provokaci. nějak jsem ji nemohla brát vážně. Mám trochu rozpolcené pocity, ale myslím, že knihu může každý pochopit podle sebe. Mně nakonec nepřišla tak špatná.
29/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Podvolení jen za 228 Kč.