Kategorie

Stařec a moře

172 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Odeon
Kód:
ISBN: 978-80-207-1621-7
Rok vydání: 2015
Vazba: Vázaný
Počet stran: 112
Zařazení: americké novely

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
4 knihy dohromady za výhodnou cenu 650 Kč

Ušetříte 186

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Ernest Hemingway obdržel Nobelovu cenu „za mistrovství v umění vyprávět, naposledy prokázané v díle Stařec a moře, a za to, jak ovlivnil literární styl své doby.“ Hemingwayova novela se brzy po svém prvním vydání roku 1952 stala jedním ze zásadních děl moderní americké prózy. Z příběhu rybáře, jenž se v nevelkém člunu pouští do zápasu s obrovským marlínem a potom do posledních sil bojuje s přesilou žraloků, kteří napadnou jeho úlovek, dokázal spisovatel na malém prostoru vytvořit existenciální drama o hrdinství, vůli a vnitřní síle.
Odměny pro recenzenty
16
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tuhle knížku jsem přečetla za méne než dvě hodiny a velmi dobře se mi četla. Její příběh se mi moc líbil ačkoliv konec byl pro mě horší k pochopení tím, jak to nakonec se starcem dopadlo. Avšak je pravda, že by se tento příběh dal schrnou jenom na pár stránek. Ale k maturitě se určitě hodí, protože není žádnou bichlí, kterou by člověk musel "prokousávat" několik dní nebo dokonce měsíc nedejbože i více.
21/09/2017
Stařec a moře. Snad každému se při tomto slovním spojení vybaví autor a většině i děj. Do knihy jsem se pustila, protože mi bylo mnohokrát doporučeno. Já jsem bohužel z této Hemingwayovy klasiky zrovna dvakrát nadšená nabyla. Kniha se mi moc dobře nečetla, možná je to právě tou metodou ledovce, kdy si musíte domyslet spoustu ostatních věcí. Přišlo mi, že těch "krásných" 100 stránek snad nemá konce.
11/09/2017
Mám čím dál větší pocit, že jsme jeden z mála lidí, kterého Hemingwayova metoda ledovce nenudí, ale naopak.
Tato krátká novelka člověka přenese na moře a ukazuje nám bitvu o život, nejen starého, větrem ošlehaného rybáře, ale také velké ryby. Rozhovory muže rybou, tvrdohlavost a strach z toho, že ho všichni budou považovat za starého a neschopného, pokud se vrátí bez ryby... Všechny tyto myšlenky na hranice života a smrti mi v knize přišly velice zajímavé.
10/09/2017
Dílo Ernesta Hamingwaye jsem měla jako povinnou četbu k maturitě, ovšem po pravdě bych se bez přečtení této knihy obešla. Příběh byl velice zdlouhavý a dal by se shrnout na jedinou stránku, hlavní hrdina a jeho neustálé přemítání o chycení vysněné ryby, sice mělo mít hlubší význam, ale mě opravdu nic nedal. Většinu knihy jsem se nudila a nečetla se mi vůbec lehko, protože jsem ztrácela pozornost při čtení a musela číst některé pasáže znovu
10/09/2017
Jedno z nejznámějších děl vůbec. Světová klasika o které slyšel snad každý. Fenomén. Takhle se o díle Ernesta Hemingwaye zvané Stařec a moře mluví po celém světě.
Tak proč se mi to zas až tak moc nelíbilo, ba dokonce jsem se u toho poměrně nudila?
Ve škole jsme si četli nebo poslouchali na kazetě různé povídky od Hemingwaye, v hlavě se mi vybavuje jedna o potratu, které mě bavili mnohem víc než toto profláknuté dílo...
7/09/2017
Kniha mě mile překvapila. Popravdě řečeno se mi do ní vůbec nechtělo. Nakonec jsem se ale překonala a jsem za to ráda. Líbilo se mi, jak pěkně byla propracovaná postava starce a jeho do detailu popsané myšlenkové pochody a hlavně, jeho pro mě až nepochopitelná odhodlanost a víra. I prostředí, ve kterém se děj knihy odehrává, se mi zamlouvalo, bylo to pro mě něco nového. Kniha byla prostě krásná. Akorát ten konec mě trochu mrzel.
5/09/2017
Mě se tohle dílo vůbec ale vůbec nelíbí. Nepřečetla jsem sice zas tolik děl od Hemingwaye, ale toto bylo to nejhorší. A nejnudnější. Je to opravdu jednoduchý děj, ale doprovázen tak zdlouhavými popisy a monology ... já neměla tu náladu to pořád dokola číst. Chápu, že se tímto značil Hemingway říct mnohem víc, než jen to, jak stařec loví velkou rybu. Hele, Alchymista je taky filozofické dílo, a je podle mě daleko zajímavější, než TOTO.
31/08/2017
Další knížka ze seznamu knih maturitě... Pustila jsem se do ní, jelikož je to krátká knížečka. Popravdě mě překvapila - nebyl to ten typ knihy, kdy se modlím, aby už byl konec a měla bych to za sebou. Tahle mě bavila.
Zprvu se to zdá jako jednoduchý příběh, kdy si jde stařec ulovit rybu, je na moři několik dní, jednu velkou zabije a snaží se dostat zpátky do vesnice, aby všem ukázal, že ještě není úplně odepsaný. V příběhu jde o něco víc a Hemingway to uměl dobře podat.
31/08/2017
Tuto knihu jsem začala číst až k maturitě, dříve by mě to asi nenapadlo, protože mi každý říkal, že je to strašně složité dílo, a že by mě to mohlo dosti odradit.
Nakonec, když jsem po ní šáhla, tak mě opravdu překvapila. Líbila se mi naprosto. Je fakt, že jsem se u některých částí musela zamyslet, ale to snad každý.
Střet člověka se zvířetem. Komunikace s ním, super.
Část knihy prakticky promluvy k rybě, později k polorybě, ale úžasné.
Za mě opravdu nutné přečíst.
28/08/2017
Tato kniha mě velmi zaujala, velice příjemně se četla a největším "darem" této knížky je její idea, její nápad. V knize je krásně ukázáno, že člověk málokdy zvítězí nad přírodou...vzdát by se ale znamenalo ztratit lidskou důstojnost...jsem ráda, že tato knížka patří mezi povinnou četbu, určitě souhlasím, že by měla projít rukama každému a že je přínosná a obohacující v každém věku čtenáře. Za mě 4,5 hvězdičky :-)
21/08/2017
1
Hodnocení
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 13% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Stařec a moře jen za 172 Kč.