Kategorie

Mansfieldské panství

Autor: Jane Austen

182 běžná cena 259 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: LEDA spol.s r.o.nakladatelství
Kód:
ISBN: 978-80-7335-223-3
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Vázaný
Počet stran: 488
Zařazení: anglické romány

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Jane Austenová
8 knih dohromady za výhodnou cenu 1 312 Kč

Ušetříte 430

do kosiku

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Mansfieldské panství má všechny potřebné atributy úspěšného románu – spletitý barvitý příběh plný plasticky vylíčených postav, vrcholící šťastným koncem. Hlavní hrdinka Fanny Priceová se v útlém věku ocitá jako chudá příbuzná na Mansfieldu v rodině své lépe situované tety a strýce. Venkovské sídlo žije svým vlastním rytmem a všedními událostmi, jež jsou v celospolečenském měřítku jistě zanedbatelné, ale pro aktéry příběhu vrcholně důležité – ať už je to ples, návštěva nebo něčí nemoc. Fanny dozrává v osobnost, která se i v prostředí sešněrovaném konvencemi dokáže držet svých zásad a ideálů, a proto získá lásku, v niž vlastně neměla doufat…
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jane Austenová je prostě moje srdcovka, která dokáže zachránit i ten nejhorší den. Mansfieldské panství je možná sice trochu slabším dílem než její ostatní knihy, ale rozhodně není slabé. Fanny se tolik odlišuje od ostatních hrdinek románů Jane Austenové, ale pořád je to inteligentní a silná bytost, která se dočká svého zaslouženého štěstí. Kniha je poněkud rozsáhlá, což není pro autorku typické, ale doporučuji.
30/09/2017
Rozhodně to není jedna z těch mých srdcových Austenovských knížek, které mohu číst pořád dokola a zamilovala jsem si všechny postavy (pan Darcy a Elizabeth jsou jeden z mých nejoblíbenějších knižních párů a obecně postav), ale také stojí za váš čas. Čte se krásně snadno jako ostatní knihy této autorky, ačkoli tady se setkáváme s trochu jiným ženským charakterem než u ostatních jejích knih, kde jsou ženy silné a temperamentní, Fan je zkrátka spíše trpělivější a klidnější povahy.
11/09/2017
Mansfieldské panství jsem četla ještě na základce. Už tehdy se mi kniha líbila. V knihách jako je Rozum a cit, Pýcha a předsudek, Anna Elliotová jsou hlavními hrdinkami o něco silnější osobnosti, než je třeba Fanny z MP, ale i tak se mi kniha líbila. Sice se v mém srdci nikdy nebude hřát na výslunní, jako třeba právě Elizabeth a pan Darcy či Anna a kapitán Wentworth, ale i tak stojí knížka za přečtení, aspoň tedy romantikovi, jakým jsem i já.
7/09/2017
Doteď jsem četla hodně příběhy (ať už od Jane Austenové, nebo od někoho jiného), kde vystupují silné ženy, které se neohlíží na společenský status, který tehdy znamenal vše. Fancy není tak silnou ženou, jako ženou tichou a velmi trpělivou. Snáší špatné zacházení od tetinky bez jakéhokoliv slova a zpovzdálí sleduje, jak muž, do kterého je zamilovaná, se od ní vzdaluje a vzdaluje. Není nijak hloupá, to ne, přišlo mi jenom, že tak trochu doufá, že se všechno vyřeší za ní. Stejně, pořád mám tuto knížku ráda, snad i víc, než legendární "Pýchu a předsudek".
15/08/2017
Jane Austenová patří mezi mé velmi oblíbené autory, na které nedám dopustit. Ačkoliv v naší rodině se tato autorka nedočká obdivu, já její knihu miluji, staly se mojí srdeční záležitostí. Autorka do příběhu zasadila krásné popisy prostředí, když je četla, ihned jsem si dané místo představila a chtěla jsem tam být a celý příběh prožít. jane Austenová uměla napsat krásný a realistický příběh, který mě ihned vtáhl do sebe a vyplivl mě až na samotném konci. Knihu rozhodně doporučuji.
29/07/2017
Ze začátku byla pro mě tato knížka celkem oříšek, než jsem se tedy do ní začetla. Z počátku byl pro mě děj lehce matoucí, protože se na mě ihned na prvních stránkách sesypalo takové množství postav, až mi zrak přecházel, ale nakonec jsem se s tím hrdinsky popasovala a stála jsem u mistrovského díla z rukou dokonalé ženy. Příběh Edmunda byla tak krásný a dojemný. Každou chvíli jsem si říkala, tak už se konečně prober máš dokonalou ženu přímo na očích, ale nakonec se to podařilo.
16/07/2017
V knihách od této autorky najdeme vždy hlavní hrdinku podobnou- silná, vyspělá a hlavně sama myslící mladá dáma, která se nebojí říct svůj názor nahlas. Samozřejmě. Většina těchto hrdinek je v tolika ohledech podobná Jane Austenové, že by jsme mohli říci, že Jane Austenová psala o sobě, ale pod jinými jmény. Myslím, že nikomu z jejích věrných čtenářů to nevadí, protože jsou to vždy výjimečné dívky se spoustou smyslu pro humor. Ani tato kniha tomu není vyjímkou.
11/07/2017
Kniha mi byla doporučena přáteli, nelituji, mohu jen doporučit!
20/07/2016
Vyborně se čte, fakt mě to bavilo. doporučuji jak rodině, tak přátelům.>
8/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Mansfieldské panství jen za 182 Kč.