Kategorie

Sladká nevděčnice

176 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-244-3
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 200

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Dvacet povídek o ženách, jejichž hlasy a příběhy se vryjí do paměti ohnivým písmem. Existují nitky, které spojují vnitřní svět žen kdekoliv ve světě: v balkánských uličkách, v Santiagu de Chile i v kraji La Mancha. Občas je to síla smíchu, hodnota přátelství, lásky nebo sexu; jindy zase strach z vyprázdněného manželství, lidského pokrytectví, samoty nebo opuštění blízkým člověkem. Marcela Serranová znovu prokazuje svůj talent proniknout do ženské duše a psychiky. Přináší povídky o ženách křehkých i silných, mladých i zralých, odvážných i bázlivých, hospodyňkách i intelektuálkách a opět se vrací se svým citlivým, moudrým a někdy až krutě pravdivým vhledem do ženského světa.
Odměny pro recenzenty
1
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Toto dílo je sbírkou dvaceti povídek, ve kterých vystupuje pokaždé jiná hlavní hrdinka. Vesměs všechny hrdinky v knize byly středního věku a buď nám vyprávěly co se jim děje právě teď, nebo se naopak vrátily do své minulosti.
Setkáváme se například s Anou Maríou, již dvacet let vdanou ženou, která netoužila po ničem jiném než zestárnout se svým manželem a být s ním šťastná. Všechno tomu také nasvědčovalo, avšak stačila jedna malá cysta na prostatě a posléze výklad tarotu a její život nabral naprosto jiný směr.
Nebo s ženami, které nudí stereotyp a chtěly by ve svém životě něco změnit. Ale bohužel také s těmi, které jsou v životě nespokojené a vše co mají si musejí těžce vybojovat.
Každá povídka byla úplně jiná, a přesto si byly něčím podobné. Všechny byly spojeny ... Celá recenzeženami, které ve svém životě něco řešily-ať už pozitivního či negativního.
A většinou to byly právě povídky s pochmurnou atmosférou v nichž měla hlavní hrdinka těžký život.

Zde Dulcinea odpočívá,
Třebas to byla žena statná,
Vzala ji též do nenávratna
smrt, která prach a popel schvívá.

Byla spíš pyšná nežli snivá,
Zpola už jako dáma žila:
Quijota láskou roznítila,
Rodná ves její o ní zpívá.

Moje hodnocení: Každá povídka byla úplně jiná, ale všechny byly zvláštní. Autorka použila velmi zvláštní a pro ni zřejmě specifický způsob psaní příběhu, takže jsem si na něj musela ze začátku zvyknout.
Od této autorky jsem ještě nic nečetla, takže jsem ani nic od této knížky dopředu neočekávala. Byla jsem tedy docela zvědavá, co si pro čtenáře autorka připravila.

Celkově knihy nebyla špatná, ale nebylo moc oddechové čtení. Všechny povídky byly v pochmurném duchu, takže jsem pořád čekala, že to skončí nějak špatně.
Sladká nevděčnice nebyla úplně pro mě to pravé, ale to samé nemusí platit pro vás. Pokud vás její anotace zaujala, nebo pokud jste již četli Deset žen a tvorba této autorky se vám zalíbila, tak se do Sladké nevděčnice pusťte. ;)
8/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 29% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Sladká nevděčnice jen za 176 Kč.