Kategorie

Hotýlek

255 běžná cena 299 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-496-6
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 320

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš párům za protektorátu, a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce. Po velmi úspěšném románu Slepá mapa popisujícím dramatické životní osudy tří generací žen se v nové knize autorka věnuje především postavě jediné: Leopoldovu vnukovi Václavu Mánesovi, který převzal vedení podniku v šedesátých letech. Václav je muž bez vlastností, jasných názorů i charakteru, což mu umožňuje obratně proplouvat komunistickým režimem a držet rodinný podnik stále pohromadě, má však zničující vliv na vztahy v rodině i životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti. Mornštajnová popisuje a vysvětluje Václavovy skutky tak obratně, že se teprve na konci knihy zděsíme, komu jsme to vlastně po celou dobu drželi palce.
Odměny pro recenzenty
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
ALENO MORNŠTAJNOVÁ kde jsi byla celý můj dosavadní čtenářský život?
Jestli jste ještě neměli čest přečíst si tuhle knížku, neváhejte a běžte... no nejspíš do knihovny, protože knížka v knihkupectvích není k nalezení.
Je to překrásný příběh jedné velké rodiny popisující jejich životní osudy.
Opět a znova, jediná chyba na knize byla ta, že tak rychle utekla. Nevím, mám pocit, že by autorka měla být oceněna a čtena.
25/09/2017
Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Po delší době je to český autor, který mě zaujal stylem psaní, jazykem, vyprávěním. Kniha se četla lehce, krásně plynula. I když neměla žádné dramatické zvraty, těšila jsem se vždy na další a další stránky. Příběh jedné rozvětvené rodiny a osudy jejích členů na pozadí historických událostí. Koupila jsem si ji na doporučení kamarádky a vřele doporučuji. Určitě zkusím i další knihy od autorky.
24/09/2017
Moje druhá knížka od autorky a můžu říct , že mě opět nezklamala. I když jsem jako první četla Hanu , nezdál se mi Hotýlek v žádném ohledu slabší. Ano námět je jiný, ale styl podání příběhu je stejný. Mě styl Aleny Mornštajnové vyhovuje , je velice čtivý, autorka úplně vtáhne čtenáře do děje. Já jsem si při čtení připadala jako člen rodiny dědy Leopolda. Knížka obsáhne několik generací jedné rodiny, která je spojena s předměstským hotýlkem. Je to sonda do společnosti té doby, hlavně doby totality a ta je zde velice dobře vylíčená. Já už tu dobu pamatuji jen z dětství a mladší ročníky možná tento příběh takto neocení. Za mě doporučuji moc se mi to líbilo!
14/08/2017
Nejsem literární kritik, a tak mi nepřináleží hodnotit knihu jako takovou, ale mohu na ni mít svůj názor. Tedy ze svého laického pohledu čtenáře byla pro mě kniha naprosto strhující, kdy jsem při čtení přestávala vnímat okolí. Místy byl děj napínavý, kdy autorka při kriminální zápletce nechává čtenáře v nevědomosti. Jednoduše se dle mého názoru paní spisovatelce velmi povedla, a už se těším na její další příběh, který mi právě leží na nočním stolku..
7/08/2017
Kniha Hotýlek je pěknou knížkou, která vás určitě zaujme. Knihu Hotýlek mi doporučila přítelkyně. Co se týče spisovnosti knížky (a jazyka v ní obecně), dá se říct, že je jednoduchý, prostý a plynulý. Jsem si tedy jistý, že porozumět této knize nebude pro nikoho problém. Co se týče příběhu knížky, dá se o něm říct, že je kromě některých pasáží, docela nudný, což by mohlo někomu způsobit s knihou potíže.
31/07/2017
1
Hodnocení
5/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Hotýlek jen za 255 Kč.