Kategorie

Mořeplavec

173 běžná cena 249 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Plejáda publishing s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-87374-96-2
Rok vydání: říjen 2011
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Polotuhá flexo
Počet stran: 1016
Zařazení: historické romány americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Kniha Mořeplavci navazuje na úspěšné romány ´Cizinka´ a ´Vážka v jantaru´, ve kterých se hlavní hrdinka Claire ztrácí při líbánkách v poválečném Skotsku v kamenném kruhu a vrací se v čase o dvě stě let. V této éře je donucena provdat se za Jamieho Frasera, do kterého se časem vášnivě zamiluje a nechce se od něj vrátit zpět do moderní doby. Historické události jsou ale proti nim, Claire zná dopadu prohraného jakobitského povstání roku 1745. A tak ji v předvečer tragické bitvy u Cullodenu posílá Jamie časem kamenným kruhem nazpět k jejímu prvnímu manželovi Frankovi, aby se o ni postaral. Claire je totiž těhotná a hrozí, že by o dítě opět přišla nebo dokonce sama zemřela. V tomto románu Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží. Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek. Zde se do něj zamiluje dcera pánů a on s ní zplodí nemanželského syna. Po několika letech je propuštěn a vrací se na rodné panství do Lallybrochu. Začne podnikat a za prací jezdí do Edinburgu, kde ho Claire vypátrá v historických spisech a rozhodne se k Jamiemu přes kameny navždy vrátit. Jamie ale jako výkupné z jiného svazku potřebuje velký obnos peněz, rozhodne se tedy navštívit zlatý poklad a část jmění si odnést. K ostrůvku ale někdo musí doplavat, Jamie je raněn, požádá tedy svého synovce Iana. Ten je zajat a spouští se velká námořní záchranná akce, která bude trvat několik měsíců. Nejprve požádají příbuzného Jareda ve Francii, aby je vzal na svou loď. Záhy je z ní Claire unesena Angličany, protože v Jamiem poznají psance, doufají, že se za Claire vydá a oni za něj dostanou vypsanou odměnu. Claire se ale podaří z lodi prchnout a setkává se s Jamiem v Karibiku. Zde se jim podaří s pomocí výpovědí otroků Iana vypátrat a zachránit. Vše vypadá na šťastný konec, ale loď při návratu zachvátí bouře a Claire je smetena přes palubu. Jamie se za ní vrhá a tím se definitivně odpoutají od lodi a svých mužů, kteří se vrací domů. Zůstávají tak sami v Americe a jdou vstříc novým dobrodružstvím.
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Další pokračování ze série Cizinka.
Tento díl začíná rokem 1746 kdy na poli mezi mrtvolami mužů nachází zraněného Jamieho. Jamie přežil a dostává se zpět domů na Lallymbrochu kde se skrývá před Rudokabátníky,
Mezitím se příběh prolíná s rokem 1968. Kde Claire zjišťuje z historických poznatků, že Jamie přežil mezi ním a Randalem. Claire začne hledat a zjišťovat kde Jamie je.
Claire opouští svoji dceru Brianu a odchází na úpatí kopce kde jsou žulové kameny co jí vrátí zpět do minulosti za svoji velkou láskou Jamiem….
Názor: Série Cizinka mě naprosto dostala J . Třetí díl se mi líbil hodně . Setkání Claire a Jamieho bylo krásné. Hltala jsem opět každou stránku. Bavilo mě prožívat příběh s hlavními hrdiny. Příběh se četl jedním dechem a za mě má jedničku s velkou hvězdičkou.*... Celá recenze*br**Rozhodně doporučuji i tento díl si přečíst. Já už se těším až seženu v knihovně další pokračování, které se jmenuje Bubny podzimu.
9/08/2017
Kniha Mořeplavec je impozantní knižní tvorbou, jenž vás určitě zaujme, už ten název mluví za sebe - Mořeplavec. Patří mezi mé nejoblíbenější knížky. Když se zaměřím na jazyk knihy Mořeplavec, řekl bych, že je dost jednoduchý a s minimem složitých slov. Co byste také od takové knížky čekali, viďte. Při čtení mě hlavně ale zaujal děj knihy, který je trošku složitější, což by mohlo někomu způsobit s knihou potíže. Doporučuji ale určitě přečíst a udělat si na ni vlastní názor.
31/07/2017
Třetí díl série Cizinka a stále mě to baví. Stále jsem plná napětí a stále mám problém dát knihu z ruky. Pěkně si to na nás Diana Gabaldon celé vymyslela. Bude vás zajímat, jak se zkříží osudy hlavních hrdinů a jak to s nimi vlastně dopadne - jenže to se jen tak nedozvíte. Jestli autorka něco umí, tak vzbudit ve čtenáři zvědavost - a právě tohle dělá neustále. Ukažte mi někoho, kdo by jejím dílům nepodlehl. Já podlehla.
30/07/2017
V pořadí třetí kniha vypravující příběh Claire, která se náhodou z 20. století ocitne na skotské Vysočině, kde se zamiluje do skotského Jamieho.
Claire, která se nucena okolnostmi vrátila zpět do 20. století a která prožila 20 let po boku manžela a dcery Briany, se dozvídá, že její drahý Jamie nezemřel u Cullodenu. Rozhodne se tedy vrátit a lásku svého života najít.
Kniha se mi líbila ze všech dílů nejvíce. Je v ní mnoho očekávání, lásky, překvapení. Je dějově velmi bohatá a hlavní hrdinové se na místě nezastaví.
1016 stran mi ve čtení vůbec nepřekáželo. Děj byl spádový a kniha se četla skoro sama :)
5/07/2017
Vřele všem doporučuji! bavilo mě to.
21/08/2016
Byl to pěkný dárek.
13/08/2016
Knížku jsem koupil náhodou, nelituji ani trochu.
12/08/2016
Titul je po všech stránkách OK. Kupte si jej a neprohloupíte.
19/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Mořeplavec jen za 173 Kč.