Kategorie

Reconceptualising ‘mainstream’ youth: an examination of young people's consumer lifestyles in the Czech Republic (anglicky)

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Academia
Kód:
ISBN: 978-80-2106-027-2
Rok vydání: 2012
Jazyk: Angličtina
Vazba: brožovaná
Počet stran: 216
Zařazení: monografie životní styl hodnotová orientace mládež masová kultura konzumní společnost

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Kniha se zabývá tématem, které v českém výzkumu mládeže představuje relativně opomíjenou oblast: mainstreamovou mládeží a spotřebou. Zjišťuje, do jaké míry koncept „mainstreamové mládeže“ poskytuje přínosný vhled pro pochopení vztahu mladých lidí ke společenské změně a jak by tento koncept obohatil budoucí výzkum mládeže v České republice. Zjištění založená na kvalitativní výzkumné studii zaměřené na význam spotřeby v každodenním životě „obyčejných“ mladých lidí zpochybňují ortodoxní reprezentaci pasivně konformního mainstreamu, která v současnosti dominuje v českém výzkumu mládeže. Paradox volby a aktivní konformity zvýznamňují přítomnost reflexivity a aktivního zapojování mladých lidí do pozdně moderní spotřebitelské kultury a společenského života. Tato kniha slouží jako doplnění i kritika trendu v současném českém akademickém výzkumu, jenž se zaměřuje spíše na marginalizované, spektakulární nebo extrémní skupiny a kultury mládeže. This book represents a conceptual elaboration and empirical investigation of a relatively neglected area of attention in Czech youth research: Czech ‘mainstream’ youth as ‘consumers’. The objective is to ascertain the extent to which the concept of ‘mainstream’ youth offers a valuable lens for understanding young people’s relationship to social change and how it might be relevant for further youth research in the Czech Republic. Based on a qualitative research study concerned with the meaning of consumer lifestyles in the lives of ‘ordinary’ young people, this book challenges the orthodox understanding of a passively conforming ‘mainstream’ that prevails in youth research in the Czech Republic. Instead, it highlights the centrality of reflexivity in young consumers and their active engagement with late modern consumer culture and social life through the notion of a paradox of choice. This book thus serves as both complement and critique, establishing a position alongside and against a more typical focus in Czech academic studies on marginal and extreme youth cultures.
Odměny pro recenzenty
0
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejsou zde žádné recenze. Buďte první a napište svoji!
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o % levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Reconceptualising ‘mainstream’ youth: an examination of young people's consumer lifestyles in the Czech Republic jen za 0 Kč.