Kategorie

Bez šance

279 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-5214-8
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 304

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
WOW! Tohle mě dostalo. První, čeho si všimnete je nádherná obálka. Druhé, čeho si všimnete je to, že kniha je děsivá, obzvlášť, když si ji propojíte s koncentračními tábory za nacistického Německa, které mi toto téma jistým způsobem smutně připomíná.
Silná kniha, přesto, že je to dystopie, nutí člověka přemýšlet nejen o zmíněné historii.
Opravdu silná, zajímavá kniha. Psána je čtivým jazykem, opravdu mě nadchla.
18/09/2017
Kniha Bez šance byla mým knižním omylem. Když jsem měla přečtenou zhruba půlku, dobře jsem věděla, že jsem se do ní vůbec neměla pouštět, protože na to, co se tam děje, prostě nemám žaludek. Já vím, je to dystopie, já vím, měla mě varovat už obálka, která je tak trochu výmluvná. Ale nevarovala. Jak mohl někoho takovýto námět napadnout? Sběrné tábory na orgány dětí? Jak to proboha mohlo někoho napadnout?
31/08/2017
Knížky jsem se napřed bála, téma rozpojování je dost hrůzostrašné. Nakonec mi to nedalo a jsem naprosto nadšená. Knížka je naprosto skvělá fascinující distopie, která nemá konkurenci. Je velice čtivá , napínavá, bez nejmenších hluchých míst. Téma a jeho zpracování mě naprosto dostalo. Z knížky jsem nadšená. Četla se jedním dechem. Kdo má rád distopie tomu se knížka určitě bude líbit. Pokud u nás vyjdou další díly určitě si je chci přečíst. Doporučuji. Je to pro mě jedna z nej knížek tohoto roku.
8/08/2017
Kniha Bez šance je velmi povedený thriller pro dospívající. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem čehokoli. Hvězd, bodů či procent. Krom úžasných postav, děje a světa je zde pomaloučku, polehoučku odkrýváno mnoho záhad a nešlo by to ani bez pořádného napětí, které v knize samozřejmě taky nechybí. Neil Shusterman se rozhodně předvedl jako výborný spisovatel. První díl je sice jakž takž uzavřený, ale napsal prý ještě další tři pokračování k této sérii a už se velmi těším, až vyjdou i u nás. Aspoň v to maximálně doufám.
4/08/2017
Neal Shusterman ve své knize Bez šance popisuje velmi neotřelý nápad, který dotáhne umění transplantace do excelentních výšin. Jeho zvrácená představa, jak by ji lidstvo mohlo využít, nenechá žádného čtenáře klidným. Autor zasadil zvláštní myšlenku o tzv. rozpojování lidí do svého románu a dal tak průchod nejen své fantazii, ale také vizi možných způsobů zneužívání prostředků, které dnes člověk bere na vědomí jako nutnost k přežití. Příběh v knize Bez šance se vymyká normálnímu lidskému smýšlení a nutí čtenáře k úvahám nad lidským pokrokem, Bohem, životem a smrtí. Čtenář bude nelítostné osudy hrdinů prožívat s nimi, fandit jim, aby konečně získali svobodu, kterou si zaslouží. Protože žádný člověk není jen dobrý nebo jen zlý. Vždycky je obojím. Knihu doporučuji milovníkům netradi... Celá recenzečních dystopických románů, lidem, vítajícím nové nápady a myšlenky umělců a těm, kteří se rádi zamýšlí nad dopadem lidských výtvorů proti lidstvu samotnému.
15/07/2017
Ihned jak jsem knihu ve výloze zahlédla mě na ní všechno neskutečně fascinovalo-ať už mluvíme o skvělé obálce tak i o zajímavém seč trochu nechutném nápadu na který napsat knihu. Když jsem si ji zakoupila a začala číst ihned jsem tušila, že tahle kniížka bude něco extra. Za své musím dát i autorovi, který se nebál takovéhoto témata a skvěle vystihl a popsal každou situaci-každý spisovatel by to takhle skvěle zvládnout nemusel.
11/07/2017
Knihu jsem dostala k narozeninám a musím říct, že bych se k ní ani nedostala, kdyby nepřišla, tzv. bída kozáky. Anotací mě dílo nikterak nezaujalo a obecně samotnému sci- fi moc nefandím. Hlavní myšlenka je dost morbidní, ale právě díky tomu, je kniha plná silných emocí, silných okamžiků, a také tím, že se příběh může stát kdykoliv reálným. Miluju knihy, které v sobě skrývají trochu té reálnosti, proto jsem si oblíbila Kinga. Dobrý nápad zapracovaný do poutavé a čtivé formy, rozhodně doporučuji.
11/07/2017
Connor, Risa, Lev. Tři různé osudy, stejné předurčení. Život každého z nich skončí na sklizňové farmě, kolečku v soukolí mohutného kolosu systému rozpojování.

Někoho nezvládají rodiče, jiný stojí stát příliš peněz na péči, další se k tomuto údělu již narodil.

Společný však mají i jiný cíl. Cíl přežít.

Cesty tří dětí se nečekaně spojí a společně pokračují životem v ilegalitě, systémem úkrytů až do konečného místa, kde mají možnost ukrýt se až do osmnácti let. Dostanou šanci dožít se věku, kdy už je nikdo rozpojit v zájmu většiny nesmí.

Zájem většiny ovšem není, aby ilegální rozpojenci propadli příliš velkými oky sítě. V zájmu většiny je polapit je a dostát tak konečnému slibu, který byl dán jejich rodinám. Totiž, že jejich nechtěné či n... Celá recenzeepovedené děti budou skutečně rozpojeny. Přesně dle podepsaných a odevzdaných dokumentů.

Vzpoura není žádoucí.

A tak již zůstává na zmíněné trojici i na všech ostatních rozpojencích, aby dokázali systému i světu, jež jej stvořil, zda jsou skutečně bez šance.

Příběh o světu budoucnosti, který je v zájmu většiny schopen zahubit mladý život, je mrazivý už od svého námětu. I dnes je možné najít mnoho skupin a táborů, které by neváhaly k podobnému kroku přistoupit, aby odstranily nepohodlné a nepřijemné existence. Kniha se přímo opírá o ožehavé téma práva na život a ruce, co jej dává i bere.

Zákony dané systémem jsou slepě plněny bez ohledu na hrůzy schované za ním a moc je v rukou obyčejných lidí. Vždyť jen rodiče mohou dát život, oni přeci mají právo jej vzít. Živitel přece musí mít právo utnout kořen, ze kterého nic kloudného nevyroste.

Ale tak jednoduché to není. A o tom je právě tento mrazivý příběh. O mladé duši. O síle se vzepřít. Najít svou šanci.
19/03/2017
1
Hodnocení
25/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Bez šance jen za 279 Kč.