Kategorie

Marťan

Autor: Andy Weir

279 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-5015-1
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 344
Zařazení: americké romány vědecko-fantastické romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení… Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a ve všech zemích, kde vychází, sklízí nadšený ohlas. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott natočil adaptaci s Mattem Damonem v hlavní roli.
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Prostě moc pěkný příběh, Děkuji
25/07/2017
Klasická robinsonáda pro všechny, kteří mají rádi knihy na téma boj o přežití. Tentokrát se příběh odehrává ve vesmíru, resp. na Marsu. Velice vtipně a chytře napsané. Někdo si stěžuje na zbytečné popisování technických problémů, které se mě osobně líbily, přestože jim absolutně nerozumím. O to více jsem je kupodivu ocenila, je to sice nelogické, ale mě to zajímalo. Film není také špatný, ten má navíc bonus v hudbě, která má v knize také své zastoupení, ale tam jí neslyšíte. Samotný příběh je v knize však více rozepsán a s hrdinou déle soucítíte.
24/07/2017
Bylo to tety poměrně náročné čtení. Všude spousta vědeckých a dalo by se asi říct že i strojařských termínů, které nás přiváděly na mysl, zda je to opravdu skutečně všechno tak dobře proveditelné za těchto podmínek. Viděla jsem ještě před čtením film a myslím že jsem dobře udělala, protože technické poznámky a další informace, to je pro mě hotová španělská vesnice. ovšem je to velmi pozoruhodné a zajímavé věřím tomu, že spousta čtenářů jako já bude hltat stránky za sebou, protože je bude zajímat, stejně jako mě zda to tam přežije do té doby nebo ne.
17/07/2017
Marťan je velmi propracovaný román. Příběh člověka odkázaného jen sama na sebe je vyprávěn prostřednictvím deníkových záznamů, což boji o přežití přidává na autenticitě. Děj má úžasný námět a knihu bych doporučil lidem, kteří mají rádi dobrodružství, vesmír a rádi se něco nového dozvědí. Nechybí zde humor, láska, emotivní zápletky, napětí, politika - vše, co si čtenář může přát. Marťan je teprve třetí knihou napsanou Andy Weirem, který ji nejdříve publikoval jako povídky na pokračování.
15/07/2017
Tahle knížka je zatraceně moc dobrá. Na to, že tu většinu doby vystupuje pouze jedna postava a celé to tak trochu připomíná Robinsona Crusoa je hrozně návykové čtení. I když kniha obsahuje poměrně hodně technických věcí není to na úkor příběhu který stále hraje prim a vy soucítíte a fandíte postavě která je tak opuštěná v neuvěřitelných dálavách jako ještě nikdo nikdy předtím nebyl. Všem doporučuji, úžasný zážitek.
14/07/2017
Viděl jsem filmové zpracování a nelíbilo se mi to. Pak jsem si ale přečetl příznivé recenze a zkusil knihu. Prý je mnohem lepší. Recenzenti měli pravdu. Čte se to moc dobře a kniha pěkně ubíhá. Hlavní postava je obdivuhodná, dokáže se dostat i z (na první pohled) beznadějných situací. Vše je možné. I přežít na Marsu. Chce to jen používat mozek, naši největší chloubu. Zkuste to občas taky, je to fajn. Knihu doporučuji.
11/07/2017
Tahle kniha byla jedním slovem DOKONALÁ. Váhala jsem dlouze nad ní, ale teď už vím, že jsem se bránila neoprávněně.

Spisovatel popsal úžasně celý příběh, jelikož využil spousty svých vědomostí. Bylo to tak převelice reálné a děsilo mě to, jak Mark zůstal sám na opuštěném Marsu. Hlavní postava ještě k tomu byla převelice chytrá, takže povětšinou na všechny potíže a potíže našel řešení. Velice silný příběh, pokud jste nečetli, tak musíte, prostě musíte!
5/07/2017
Nemůžu jinak, než vřele doporučit. Kniha stojí za přečtení. Super
15/05/2017
Markovo vyprávění o životě a přežití na Marsu je jedním z nejneobvyklejších titulů, jaký se mi dostal do rukou. Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti a cesty na Mars se stávají téměř rutinou. Sice nijak častou, ale od veliké slávy prvního vzletu lodi a jejího přistání o nějaký ten měsíc později už uplynul delší čas. Mark je členem jedné z těchto expedic, její úspěšné plnění je však přerváno písečnou bouří. Po nehodě s troskami antény jako zázrakem přežije, vrátí se zpět na opuštěnou základnu a pomalu bilancuje svoje šance a možnosti. Metodickou a logickou prací s využitím svých znalostí a důvtipu překonává Mark čas o samotě na rudé planetě a pomalu se přibližuje k návratu domů. Cesta to však bude klikatá a záleží jen na Markovi, zda dokáže dosáhnout jejího cíle.
Markův ... Celá recenzesmysl pro humor a úžasný náhled na řešení potíží, se kterým lze vyřešit každý problém na Zemi i Marsu, dodává příběhu lidskou stránku. Mark je sice vědec a hlavní hrdina sci-fi románu, ale je také hlavně člověk. Člověk, jemuž budete fandit od začátku až do konce.
19/03/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Marťan jen za 279 Kč.