Kategorie

Budoucnost

359 běžná cena 449 Kč

Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-4917-9
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 648
Zařazení: vědecko-fantastické romány ruské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Evropa v budoucnosti roku 2400. Od doby, co byla technickými prostředky poražena smrt, je celý kontinent přelidněný a změnil se v gigantickou megapolis tvořenou obytnými věžemi vypínajícími se vysoko do nebe. V těchto věžích panuje brutální řád: Rozmnožování je přísně reglementováno, za dítě se platí ztrátou vlastního života. Ale kdo ještě potřebuje děti, když může být věčně mladý a zdravý? Jan Nachtigall je příslušník zvláštní jednotky ministerstva bezpečnosti, která přísně bdí nad dodržováním zákonů o rozmnožování. Jejím úkolem je pátrat po ilegálních dětech a odhalovat nenahlášená těhotenství. Jednoho dne má Jan odstranit teroristu a jeho těhotnou přítelkyni. Naskytne se mu tak velká šance, aby prokázal svou věrnost a postoupil na kariérním žebříčku. Když ale se svou jednotkou vpadne do konspiračního bytu, proběhne všechno jinak, než původně zamýšlel. Terorista unikne – a zanedlouho je na útěku i Jan po boku mladé ženy. Je to počátek boje, ve kterém jde o budoucnost lidstva.
Odměny pro recenzenty
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Na další knihu od Dmitryho Glukowskyho jsem byla zvědavá, jelikož jeho trilogie Metro se mi opravdu líbilo.
Téma o kontrolovaném množení (trochu v tom vidím Čínu, která má snahy tuto věc také korigovat...) a technicky vyspělém světě, kde je prakticky všechno je výborné, originální... Možná trochu až zvrácené, každopádně autor zde ukázal, že k napsání skvělého sci-fi/fantasy nepotřebuje mého milovaného Arťoma...:-D
Originální, čtivé... Autor svou laťku drží stále vysoko.
12/09/2017
Budoucnost je pro mě nejlepší knihou od autora Dmitrije Aleksejeviče Gluchovského. Líbila se mi mnohem víc než jeho série Metro (a ta také nebyla špatná). Příběh mě doslova vzal do svých spárů a četl jsem a četl až jsem byl na poslední stránce. Opravdu velmi dobře vymyšlené i zpracované a vzhledem k tématu poměrně aktuální. Snad se knihou nebude nikdo inspirovat a lidstvo přežije. Určitě knihu doporučuji.
28/08/2017
Příběh se odvíjí z pohledu Jana Nachtigala, jehož jediným smyslem života je špinavá práce s vyhlídkou na lepší plat a bydlení. Jeho očima čtenář vnímá obraz světa, který se totálně vymkl kontrole napříč všemi sociálními vrstvami. V absurdně obludném spletenci se srážejí ty nejprotichůdnější zájmy. V nesmiřitelném konkurenčním boji proti sobě stojí svobodná vůle a chladný rozum. Právo na život a zachování rodu je v přímém rozporu s existenčními a environmentálními limity, jakoby právem ospravedlňujícími vznik nových forem extrémní diktatury. Boj o prostor, boj o ztenčující se zásoby přírodních surovin, zvětšující se sociální propast mezi bohatými a chudými, populační exploze a následná migrace navíc hnaná vojenskými konflikty. Pronikavé analytické oko vidí skutečně mnoho. Glukhov... Celá recenzesky postupně odkrývá ty nejnelichotivější stránky lidské povahy. Autor brilantně zvládá obsah i formu. Obě složky pracují ve vyrovnané shodě. Píše suverénně a nanejvýš moderně. V textu se organicky spojují prvky akčního sci-fi thrilleru s rychlým dynamickým dějem, pomalé pasáže s citlivě použitou dávkou psychologie a filozofických úvah. Funkčně vystavěné dialogy jsou v kontrastu s přímo zvrácenými naturalistickými scénami. Celek je dobarven mimořádně hutnou, temnou a odlidštění atmosférou, vytvářející až fyzicky znepokojivý čtenářský zážitek. Dimitrij Glukhovsky tak dokázal vytvořit myšlenkově i emocionální hluboké literární dílo, vyvolávající množství etických a morálních otázek o povaze lidské existence a jejího vztahu k životu samotnému.
29/07/2017
Tohle byla moje prvotina od Dimytriho Glukovského a musím říct, že jsem velmi ráda, že jsem započala právě s tímto dílkem. Dlouhou dobu jsem si ho přála, protože všechno, co jsem si k této knížce přečetla, mě jen utvrzovalo v tom, že tahle knížka bor mě bude klenotem, a rozhodně jsem se nemýlila. Má opravdu velmi dobrý a vykreslený pohled na budoucnost, která nás jednou jisto jistě potká, a proč by nemohla vypadat právě jako z tohoto románu?
17/07/2017
Po Metru další skvělá knížka od pana Gluchovskiho. Anotace mě přesvědčila, abych si tu knížku koupila a jsem nadšená. Námět byl naprosto geniální a jsem ráda, že to nedopadlo tak jak to obvykle bývá, ž se zamiluji do anotace. Zpracování bylo geniální a utor si rozhodně nebere servítky s násilím, znásiňováním a zabíjením. Parádní čtení od úžasného autora. Jestli se vám líbilo Metro tak si určitě oblíbíte i Budoucnost.
8/07/2017
2
Hodnocení
25/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Budoucnost jen za 359 Kč.