Kategorie

Vadná

Autor: Cecelia Ahern

254 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-368-8
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 320

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ. Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše...
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Celkově námět knihy mě upřímně velmi překvapil. Kastování lidí na ty dobré a špatné mi připadalo jak z doby druhé světové války, kdy se Německo pod nadvládou Hitlera (nesmyslně) rozdělilo na "normální lidi" a židy.
A to hlavně v procesech, které museli Vadní podstoupit - nesměli chodit do běžných podniků, měli přísně ustanovenou večerku a svou odlišnost museli dávat najevo i svým oblečením, byla pro ně vyznačená místa v autobusech či jiných zařízeních a dokonce nesměli opustit město.
niha tak byla velmi emotivní a já jsem tak chvílemi měla sto chutí některým postavám dopřát v knize malou nehodu.
Ze začátku jsem se bála, že mě tento žánr možná nenadchne, ale po pár kapitolách jsem věděla, že se nemusím bát. Cecelia Ahern krásně spojila vymyšlený svět s jeho (nesmy... Celá recenzeslnými) pravidly a tresty s hlubokými úvahami hlavní hrdinky, které vás donutily zastavit se u nich a vžít se do její kůže.
Konec autorka nechala - jak jinak než - otevřený, takže doufám, že si co nevidět přečtu pokračování. Za mě můžu knihu jen doporučit. :)☻
8/08/2017
Přečtete si to.

Dokonalost je něco, o co se snažíme denně, ačkoliv si to ani neuvědomujeme. Dokonalost je u některých lidí až závislost a já si upřímně nedokážu představit svět, ve kterém by byla dokonalost povinností.
Autorka nám skvěle hraje na psychiku, když to, co dokazuje lidskost je v jejím příběhu trestáno.
Autorka ví jak zahrát, aby získala správnou melodii.

Samozřejmě, že knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům, protože právě pro ně je i určená, ale neříkám, že není pro dospělé či čtenáře starší. Ba naopak. Myslím, že tato série má opravdu pořádně našlápnuto a myšlenky, které se v knize mihly Vás nenechají chladnými.
Reálnost a krutost této knihy Vás vezme za srdce. Já osobně jsem byla z tohoto dílu pár dní mimo a myslím na ni ... Celá recenzepořád. Připadalo mi, jako bych si Celestinin příběh sama prožila. Jako bych já sama byla Vadná. Nepřipadala jsem si pouze jako divák.
5/08/2017
Možná si teď budete myslet, že přeháním, ale Vadná je jednou z nejlepších knih z literatury pro mladé, které se mi kdy dostaly do rukou. Pravá a nefalšovaná young adult nepotřebuje stránky napěchované nekončící akcí. Nepotřebuje absolutně fiktivní děj s přehršelem fantasy a sci-fi prvků ani ohromnou spoustu přeslazené a strojené romantiky. To vůbec ne. Kvalitní YA by měla svému čtenáři dát něco do života, nějaké poselství. Poučit nás o hrůzách každodenního života, připomenout nám lidské předsudky, jejich nenávist a slepotu k ostatním jedincům. Ať už jsou stejného pohlaví, rasy, národnosti či čehokoli jiného, nebo jsou úplně jiní. A o tomhle nám příběh Vadné vypráví. O tom, co je v našem životě důležité. A i k tomu všemu navíc Cecelia Ahern dokázala do svého díla zakomponovat chy... Celá recenzetrou a jednoduše úžasnou hlavní hrdinku, čtivý, zajímavý děj i skvěle vykreslenou společnost, ve které byste nechtěli žít ani za zlatý prase.
4/08/2017
Tuto knihu jsem četla a musím napsat že mě moc překvapila. Měla jsem ji přečtenou za tři dny jak jsem se začetla. Já osobně nemám ráda otevřené konce takže se těším na pokračování:)
8/04/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vadná jen za 254 Kč.