Kategorie

Mluv

158 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: YOLI
Kód:
ISBN: 978-80-7549-129-9
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 200

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Jsi si jistá, že tobě se to stát nemůže? Melinda Sordino nastupuje do prvního ročníku na Merryweatherskou střední s cejchem na čele. Potom co zavolala na závěrečný školní večírek policii, se s ní skoro nikdo ze spolužáků nebaví. Už jen cesta do školy představuje pro Melindu obrovské sebezapření, následují však o nic méně trýznivé hodiny a hodiny se spolužáky, kteří ji ostentativně přehlížejí. Melinda se uzavírá do sebe a čím dál víc se izoluje od okolí. Málokdo by si všiml, že téměř nemluví, a už ani nikoho nezajímá, proč tehdy na policii zavolala... Jediným světlým bodem jsou pro Melindu hodiny výtvarné výchovy volnomyšlenkářského profesora Freemana. Jako ročníkový úkol si Melinda vybrala téma stromu. Nejdříve si s tím nevěděla rady, ale pak zjistila, že jen při malování se cítí znovu svobodná a nesvázaná trpkou vzpomínkou na závěrečný školní večírek. Působivý román Mluv se dočkal brzy po vydání velkého ohlasu ze strany čtenářů i kritiků. Autorka za něj získala několik ocenění (Printz Honor Book, Edgar Allan Poe Award, Golden Kite Award, také knižní cenu periodika Los Angeles Times ad.) a byla nominována na americkou Národní cenu za literaturu v kategorii Young Adult. Román byl v roce 2004 zfilmovaný v hlavní roli s Kristen Stewartovou.
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Mluv patří mezi knihy, které sice nebudou patřit mezi ty top, ale po jejíchž přečtení budete rádi, že se k vám kniha dostala.
Melindin příběh byl psaný naprosto reálnou formou díky čemuž je příběh čtivý.
Melinda byla obyčejná 15-ti letá dívka, která si prožila událost, která na ni zanechala stopy a nenávratně ji změnila. Její uzavřenost a otupělost vůči společnosti byla od začátku do očí bíjící a my jsme se s přibývajícími stránkami snažili přijít na to, co ji změnilo.
Emoční stránku tohoto díla ještě podtrhne konečná část, kde je autorčina rozprava o Melindě a texty dopisů čtenářek, které tato kniha nenechala chladnými a ony se touto formou chtěly svěřit a zároveň všem říci : MŮŽE SE TO (bohužel) STÁT I VÁM.
8/08/2017
Mluv vypráví silný příběh mladičké Melindy, která byla na jednom večírku znásilněna. A říkám vám, tohle bylo něco. Začátek byl možná trochu těžší na začtení, ale pak jsem knížku skoro nemohl pustit z ruky. Melinda je mistrně popsaná postava, není možná, aby vás její příběh nedojmul a podvědomě jste jí nechtěli utěšit či nějak jinak pomoci. Tohle jeden z těch titulů, které by si měl přečíst naprosto každý bez rozdílu věku. Buď člověku pomůže s krokem vpřed, nebo mu ukáže, že se tohle opravdu děje, po celém světě.
4/08/2017
Neočekávejte od knihy velký příběh celý děj se odehrává ve škole a jde hlavně o pocity Melindy a jak to po tak velkém trauma zvládá. Co jsem koukala na databázi knih má kniha hodnocení: 70% a já s tím nesouhlasím, myslím si, že hodně lidí zklamala, protože žádný velký děj nemá, ale to asi autorka ani neplánovala.
25/07/2017
Ačkoliv se prvních cca 120 stánek nic, absolutně nic nedělo, knížka mě i tak do děje vtáhla. Autorka psala poměrně působivě a poutavě, někdy i trochu mrazivě.

Pin on Pinterest
Pokud jde o nějakou extra zápletku, tu tam nehledejte. Zápletka tam jakože je, ale první 2/3 knihy se tam nijak obzvlášť neobjevuje a to je nejspíš kámen úrazu. Víme jen, že se Melindě něco na večírku stalo, ale co, to se dozvídáme až pár stran před koncem a to je podle mě tím hlavním důvodem, proč knihu mnohá většina lidí nedočetla. Odkládali to s pocitem, že tam vlastně o nic nejde. Ráda bych vám tu zápletku vyzradila, protože kniha za dočtení stojí, ale neudělám to, protože mnozí z vás by mi nepoděkovali, ba naopak bych byla s největší pravděpodobností ukamenována.
11/07/2017
Autorka zvolila zvláštní styl psaní rozhovorů – nenašli byste tu fráze „odpověděla jsem“ nebo „zavolal na mě“. Místo toto je kniha psána jako přepis nějakého interview – jméno, dvojtečka, krátká věta, jméno, dvojtečka, krátká věta, a pořád dokola. Originální to sice je, ale tyhle strohé rozhovorové pasáže mě vždycky vytrhly z příběhu. Emoce tu byly vykresleny opravdu pěkně a bylo zajímavé také pozorovat, jak se je Melinda snaží urovnat sama v sobě, určitým způsobem roztřídit a vypustit ty špatné v podobě nejrůznějších stromů, které měla za úkol vytvořit do výtvarné výchovy.
6/07/2017
Knížku vřele doporučuji. Krásně se četla a když se začtete do této knížky není cesty zpět.
25/04/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Mluv jen za 158 Kč.