Kategorie

Dopisy na konec světa

Autor: Dellaira Ava

223 běžná cena 279 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: YOLI
Kód:
ISBN: 978-80-7549-012-4
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 272

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Nechte si zlomit srdce dojemným debutem mladé americké autorky. Všechno to začalo úkolem na hodinu literatury: „Napište dopis někomu, kdo zemřel.“ Laurel si vybere Kurta Cobaina, který zemřel mladý, stejně tak jako její starší sestra May. Úkol sice neodevzdá, ale s psaním pokračuje a brzy dopisy adresuje i dalším nežijícím osobnostem – Amy Winehouseové, Riveru Phoenixovi nebo Amelii Earhartové. Svěřuje se jim se vším možným – jak se jí stýská po mámě, která po sestřině smrti odjela pryč a nechala Laurel se zničeným tátou a silně věřící tetou, jak se jí nedaří zapadnout v prostředí nové střední školy, jak je těžké navázat nová přátelství, když kamarádkám nemůže říct, jaká všechna tajemství ji tíží, nebo jak se poprvé zamilovala. A rozepíše se taky o své sestře, kterou zbožňovala, a o tom, jak je těžké žít bez ní. May zemřela za nevyjasněných okolností a jediným svědkem tragédie byla Laurel, která o tom však nedokáže mluvit – možná se o tom ale odváží psát. V dopisech se mezi řádky vyrovnává s tím, co se stalo, snaží se najít sebe sama a začít žít svůj život.
Bestsellery Partika Hartla
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
O této knize se mluvilo. Hodně lidí ji vychvalovala. A já nechápu, opravdu nechápu proč. Proč???
"Dopisy na konec světa"... Kniha, na kterou jsem se těšila. Má nádhernou obálku. ( Takže něco pro mě) Tato Young Adult knížka se mi líbila, ale ne moc.
Příběh mi připadal trošku zmatený. Čekala jsem, že mě dopisy aspoň trošku zasáhnou. Ale nestalo se tak. Někdy mě štvala naivita Laurel. :(
Taková průměrná kniha.
15/08/2017
Víte, v případě této knihy nezvolila autorka vůbec špatné téma. Pokud vás něco tíží, není nic lepšího, než se z toho vypsat - třeba právě prostřednictvím dopisů. Forma dopisů není v každé knize, takže to čtenáře určitě zaujme. Nicméně první polovina knihy mi přišla o něco horší než druhá. Je to trochu smutný příběh, který vás možná dovede k zamyšlení nad některými věcmi. Doporučuji dospívajícím dívkám.
30/07/2017
Knihu jsem četla dost dávno, myslím, že pár měsíců po vydání a v té době se mi dost líbila, hlavně díky tomu, že hlavní postava měla ráda Nirvanu, na které jsem v té době ujížděla. Příběh byl dost srdcervoucí, ale abych mu dala plné hodnocení, to nejspíše ne. Ale rozhodně mě kniha nenechala chladnou, dost mi i trochu přípomínala Ten, co stojí v koutě. Ale i tak knihu rozhodně moc doporučuji, rozhodně si jí někdy znovu přečtu.
29/07/2017
Příběh je hodně proložen nejrůznějšími písněmi (obzvláště jsem oceňovala Nirvanu a Guns N' Roses) a poezií. Autorka se nebála ani takových témat jako domácí násilí, sexuální zneužívání, homosexualita. Většinou mi například zrovna ta homosexualita přijde v young adult knihách jako strašné klišé, ale tady to bylo podáno takovým způsobem, že mi to vůbec nevadilo.
To co knize však musím vytknout je až příliš dokonalý Sky, do kterého je Laurel zamilovaná. Jeho schopnost ocitnout se vždy ve správnou chvíli na správném místě mi přišla až podezřelá. Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a chvíli mi trvalo, než jsem se do děje dostala.
Shrnula bych to asi tak, že pro milovníky young adult žánru je kniha naprosto perfektní, mě přišla spíše průměrnou oddechovkou.
27/07/2017
Román je psaný jednoduchým stylem, žádná složitá souvětí ani umně skryté metafory nebudete muset louskat, ale zato je v něm spousta věcí, myšlenek, které vás donutí zastavit se a zamyslet se nad jejich významem pro vás a pro váš život, třebaže jsou na první pohled docela prosté. Z vynuceného úkolu se nakonec stane dobrovolně psaný, téměř psychoterapeutický deník, neboť Laurel se rozhodne dopis své vyučující neodevzdat a ve volných chvílích pokračuje v psaní dopisů dalším mrtvým (slavným osobnostem). Prostřednictvím útržků z života slavných, které ji nějak zaujaly a připomněly jí její vlastní život, popisuje svůj životní příběh a my se prostřednictvím jejích vzpomínek dozvídáme, jak ji minulost ovlivnila do současnosti a čím vším si procházela před smrtí sestry i po ní. Koncept d... Celá recenzeopisů mi celkově přišel nevšední a neobyčejný
8/07/2017
2
Hodnocení
25/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dopisy na konec světa jen za 223 Kč.