Kategorie

Kečupová mračna

196 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Slovart
Kód:
ISBN: 978-80-7529-020-5
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 272

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Patnáctiletá Zoe tráví noci neobvyklým způsobem: v zahradní kůlně píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovi odsouzenému k trestu smrti, toho času v texaské věznici. Je přesvědčená, že jen on může pochopit její neobvyklý příběh. O jejím tajemství nemá nikdo v okolí ani zdání, přesto se rozhodla svěřit ho papíru, v naději, že tak odčiní své chyby.
Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
To, že je Zoe patnáctiletá holka, už samo o sobě mluví, že není určená pro mou věkovou kategorii.
ALE hned vzápětí, patnáctiletá dcera píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovy - to už by moje kategorie být mohla. Nikoli tím, že je vrah, ale tím, že je dospělý.
Příběh vám, vlastně nenabídne nic převratného, ALE forma a styl jakým je vyprávěn zajímavý a čtivý OPRAVDU je. Musím říct, že podobných/totožných knih je na českých pultech knihkupectví hodně. Výhodou je to neokoukané téma, ta forma kterou je vyprávěna.
Nakonec jsem ji četla HLAVNĚ kvůli obálce, která je boží. Ale nelituju.
27/09/2017
Kečupová mračna mě zaujala anotací. Patnáctka, která píše do vězení vrahovi, aby cosi odčinila je téma, které jsem opět ještě nikde neviděla.
Ovšem ve finále zas tak odlišná od jiných knih, zaměřené na teenagery nebyla. Byla tu láska, tajemství.
Příběh se četl hezky, poměrně čtenáře držel u knihy, chvilkami jsem byla zvědavá co a jak se nakonec vyvrbí... Spíše bych však řekla, že jde nakonec o další průměrnou YA knihu.
17/09/2017
Kečupová mračna naprosto předčila má očekávání a já je můžu směle zařadit mezi netradiční knížky, které čtenáře rozhodně překvapí. Když si totiž přečtete anotaci, moc moudří z příběhu nebudete. Na první dojem se může zdát, že patnáctiletá Zoey bude vyprávět příběh s nějakým banálním tajemstvím, které je pro dívky jejího věku typické. Už od začátku bylo ale vidět, že Zoey není typická patnáctileté dívka. Vůči ostatním se vymykala, byla snílek a velký oblíbenec ptactva, kterému záviděla jeho volnost a možnost vzletu. Její úvahy, které sepisovala do dopisů panu Harissovi, člověka kolikrát opravdu chytily za srdce. Příběh samotný byl pak dechberoucí tím, že byl tak skutečný. Všechny situace byly jednoduše ze život a napsány tak, jak by se mohly odehrát komukoliv z nás.
Sama za ... Celá recenzesebe můžu říct, že jsem absolutně nečekala, že by mě tato kniha tak chytila. Sice jsem na konci knihy měla pocit nespravedlnosti, ale na druhou stranu jsem věděla, že knížka musela skonči tak, jak skončila. Byla totiž taková, jakoby ji psal sám život a ten každému nenadělí hapy end.
Jsem tedy moc ráda, že se mi dostala do rukou a já ji mohla přečíst – už samotná obálka s nádherným ptačím designem (i na okrajích listů papíru) člověku nedá spát dokud ji nemá v knihovně.☺
8/08/2017
Nápad napsání knihy formou dopisů je čím dál víc používaný a u knihomolů v jistých mezích vyhledávaný. Ale hodně také záleží na tom, ke které fiktivní či reálné postavě jsou tyto dopisy směřovány. Podle mého názoru mezi všemi těmi možnostmi na adresáta vybrat člověka s podobným životem nebo kterému se stala stejná věc byl velmi úspěšný krok.

Kečupová mračna je velmi autentická a originální kniha a rozhodně si zaslouží být čtená. Nic podobného jsem předtím ještě nečetl a jsem velmi rád, že jsem se do ní nakonec pustil. Doporučuji ji hlavně těm, kteří v rámci tohoto žánru hledají knížku se skvěle využitým, neokoukaným námětem.
3/08/2017
Chápu, proč způsobila kniha takové bum. Obsahuje vše, co obsahují knihy, které se momentálně hodně čtou - láska, rodinné problémy, střední škola, smrt, životní moudra a citáty, fotogenická obálka vypadající dobře na instagramu,... Za mě jde ale o naprosto průměrnou knížku.
Příběh byl vtipný, bavil mě a autorce se dařilo udržovat mě v napětí.
Na druhou stranu si myslím, že to, že mě tento vlastně úplně jednoduchý děj bavil, je zapříčiněno právě formou, kterou Annabel Pitcher zvolila. To, jak si Zoe dopisuje s mužem, jenž je odsouzen k trestu smrti, a svěřuje se mu, tím si autorka získala mou pozornost.
Nejsem si jista, zda by mě ten stejný příběh bavil, kdyby byl podán jinak. Nemůžu říci, že by byl tento román špatný, spíše už nepatřím do té věkové kategorie, pro k... Celá recenzeterou jsou Kečupová mračna určena.
27/07/2017
Kečupová mračna byla přesně taková, jak jsem čekala a líbila se mi. Zoe se sice občas chovala jako rozmazlený fracek, ale i tak jsem si ji celkem oblíbila. Jediná výtka téhle knihy byl věk Zoe a hlavně jejích sester. Dost jsem se ztrácela v tom, kolik jim vlastně je. Zoe bylo patnáct, ale občas se chovala jako malé děcko a jindy zase jako dospělá dáma. Co se týče jejích sester, neměla jsem tušení, v jakém věku si je mám asi představit.
Obálka je na jedničku.
10/07/2017
Zoe není její pravé jméno, pouze si tak říká. Její pravé jméno je Alice Jonesová a kvůli tomu, co provedla v minulosti, má celkem šílenou zálibu - píše dopisy vrahovi odsouzenému k trestu smrti. informace o tomto zločinci jménem Stuart Harris si kdysi našla na internetu.
Alice vystupuje pod falešným jménem Zoe a falešnou ulicí, kterou nazvala jako Anonymní.
Při psaní dopisů ji sleduje ošklivý černý pavouk. Už jenom ta představa dost odpudivá...
Knihu doporučuji všem, kteří se o téma zajímají a také všem, kteří mají rádi lehčí čtení ve formě dopisů.
8/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kečupová mračna jen za 196 Kč.