Kategorie

Katyně

Autor: Pavel Kohout

233 běžná cena 248 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Větrné mlýny
Kód:
ISBN: 9788074431838
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Počet stran: 512

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Jak pomoci přenádherné dívce Lízince Tachecí, které by každý muž snesl modré z nebe, když ji nevezmou ani na gymnázium ani na konzervatoř ani na jinou školu s maturitou?? Nezbývá než otevřít složku PST! a přijmout ji do nultého ročníku tajné školy pro popravčí, aby se stala první katyní na světě.
Nejúspěšnější román Pavla Kohouta vyšel od roku 1978 v desítkách zemí a všude našel mnoho příznivců. V naší době, kdy už od rána do večera teče krev i z televizních obrazovek, takže násilí dávno otupilo naše smysly, našel autor způsob, jak se přece jen dostat čtenářům pod kůži. Černý humor, s nímž sleduje osudy sedmi spolužáků a?jejich učitelů, mistrů katovského umění, profesora Vlka a?docenta Šimsy, vyvolává neustále smích, který však znovu a znovu tuhne na rtech, když si čtoucí uvědomí, že školní látkou je tu skutečné mučení a zabíjení všemi způsoby, jaké si lidstvo od nepaměti dodnes vymyslelo. A?jak se na takové škole skládá maturita? Přece popravou! Totalitní režim chápal tento román přes jeho obecnou výpověď jako útok na sebe a vyhostil autora na deset let z vlasti. „Retro“ — vydání próz Pavla Kohouta, určené především novému pokolení čtenářů, nemohly Větrné mlýny začít jinak než právě tímto dílem, současně klasickým i?horce aktuálním.
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Knihu jsem četla k maturitě. Zaujal mě nápad - škola pro katy - je to geniální nápad!
Ovšem kniha opravdu není pro každého, jak je zmiňováno v komentářích níže. Nezkušený čtenář může mít problém s orientací v samotném textu a člověk nepolíbený českou historií nemusí pochopit různé náznaky a metafory.
Mě osobně nejvíce vadily "umělecké" začátky a konce kapitol "slívané" do jedné věty a pak - promiňte mi ten výraz - tupost hlavní hrdinky Lízinky Tachecí. Největší zaujetí ta holka projevila při počítání, kolik ořechů se jí vejde do tváří a promluvila až na úplném konci knihy... Pravděpodobně šlo o záměr autora a vlastně se i povedlo. Díky hlouposti Lízinky na knihu opravdu nikdy nezapomenu...
10/09/2017
Souhlasím se slečnou/paní pode mnou. Rozhodně nedoporučuji číst. Kniha hodně ráda přeskakuje v časových liniích a osobách, které vypravují, ale nijak to není v text znázorněno. Máte potom tendenci od toho upustit. Já ji musela číst kvůli referátu a potom jsem si ji vybrala i k maturitě, ale sotva jsem to dočetla jednou. Příběh zní dost vtipně, kvůli zápletkám, ale jde pouze o hnusný a děsivý popis praktik STB, nechutné popisy poprav a mučení, určitě není pro slabé povahy.
15/08/2017
Tuto knihu jsem četla ještě v rámci povinné četby do školy a dokonce jsem o ní psala seminárku a kdybych nebyla nucena seminární práci napsat, knihu bych hned po pár stránkách odložila a už nikdy se k ní nevrátila a to nemám ve zvyku knížky nedočítat. Děj pro mě byl složitý na čtení a místy také na pochopení, autor skáče v popisování různých situací v různých časových liniích, takže je místy složité zorientovat se v příběhu. Samotný děj mě naprosto nezaujal a příběh se mi nelíbil.
13/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 6% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Katyně jen za 233 Kč.