Kategorie

Tess z d´Urbervillů

Autor: Thomas Hardy

237 běžná cena 298 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025718001
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Počet stran: 492

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Red rock west 2. K Objednávce od 4 kusů

Román Thomase Hardyho Tess z D’Urbervillů patří k nejslavnějším viktoriánským románům a na čtenářské oblibě neztratil dodnes. Ve své době vzbudil obrovský rozruch a náležitě bouřlivou odezvu, zvláště díky autorově vášnivé obžalobě puritánské viktoriánské morálky. Podobně jako většina Hardyho ostatních románů se i Tess z D’Urbervillů odehrává ve fiktivním jihoanglickém hrabství Wessex; jeho hlavní hrdinkou je venkovská dívka Tess, jejíž upřímnost, citlivost a mravní nesmlouvavost naráží na pokrytecké konvence okolí a postupně vede k hrdinčině tragédii. Baladický příběh navíc působivě dokresluje časový rámec knihy: do poklidných venkovských končin začínají doléhat ozvěny společenských změn vyvolaných industrializací; lidé začínají ztrácet staré jistoty a mají před sebou náhle budoucnost zbavenou opor – ale zároveň i nové možnosti. Tato situace dává autorovi podnět k filosofickému zamyšlení nad osudovými silami, ovlivňujícími úděl člověka.

Thomas Hardy (1840–1928) je jedním z největších anglických spisovatelů všech dob. Jeho díla, jako například Daleko od hlučícího davu (1874), Rodákův návrat (1878), Starosta casterbridgeský (1886) či Neblahý Juda (1895), zobrazují vesměs svár mezi tradičními hodnotami a silným jedincem, vzdorujícím tlaku okolí; odráží se v nich autorovo moderní vidění světa i jeho rostoucí příklon k sociálnímu darwinismu a schopenhauerovskému pesimismu. Ač je Hardyho dílo v mnoha ohledech typickým produktem viktoriánské doby, razilo zároveň cestu modernistické próze – a vůdčí osobnosti anglického literárního modernismu se také k Hardyho odkazu hrdě hlásily.
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tess z d'Ubervillů je tragický příběh života jedné dívky od Thomase Hardyho. Kniha je rozdělená do pěti dílů a každý popisuje jinou důležitou část Tessina života.
Osobně mě velice překvapilo, jak čtivě je kniha psaná. Během hodiny jsem přečetla sto stran příběhu a moc mě bavil. Je pravda, že je zde hodně popisů, ale mně to vůbec nevadí. Naopak se mi do příběhu lépe vžívá.
Podle mě jde o jeden z nejlepších klasických románů.
14/09/2017
Tento klasický román neztratil svůj leskl ani teď v moderní době a čtenáři je tak stále velmi vyhledávaný. Není se také čemu divit. Příběh ve čtenáři po dočtení zanechá zamyšlenost nad nespravedlností nad tím, co všechno Tess potkalo a čím vším musela projít. Pokud jste zatím o této klasice neslyšeli, doufám, že vás recenze alespoň trochu na tuto historickou klasiku nalákala.
A pokud se bojíte stylu, kterým je kniha psána či rozsahu příběhu, můžete se podívat na několik televizních zpracování tohoto románu - za mě doporučuji stejnojmenný seriál BBC, který má čtyři díly a díky tomu je v něm zachyceno z knihy co nejvíce. ;)
8/08/2017
Tyto romány nemám moc v oblibě, ale po přečtení Pýchy a předsudky jsem si řekla, že si přečtu i tuto knihu. Moc obdivuji Hardyho, že se tak dokonale dokázal vcítit do role Tess. Kniha je krásně napsaná, a jelikož jsem četla překlad od Marty Staňkové, tak vyjímkou v textu nebyly ani transgresivy, které ovšem celému příběhu ze staré Anglie dodávají tu jedinečnost. Kniha je i přes tento překlad velice dobře čeitelná. Celý příběh není žádná romantika, ukazuje nám beznadě, zoufalství... Doporučuji.
17/07/2017
K této knize mě přivedl odkaz z 50 odstínů šedi, není na škodu si někdy přečíst něco, co se zmíní v jiné knize. Klasická anglická literatura na mě byla zpočátku těžká, ale rychle jsem si zvykla a nedočkavě četla dál, jak to s chudinkou Tess dopadne. Kdo získá její srdce? Darebák Alek d´Urbervill nebo ctihodný a čestný Angel Clare? Získali ho oba, ale Alek za svou zradu zaplatil životem a stejně tak nakonec i Tess. Vpodstatě tragický příběh mladého děvčete, hezky napsaný a poutavý. Doporučuji.
14/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Tess z d´Urbervillů jen za 237 Kč.