Kategorie

Skleněný trůn

203 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: brožovaná lepená
Počet stran: 392

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Skleněný trůn
4 knihy dohromady za výhodnou cenu 828 Kč

Ušetříte 368

do kosiku

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Já Baryk 2. K Objednávce od 4 kusů

Je jí 18 let a jmenuje se Celaena. Od dětství byla trénovaná k jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem v Endovieru. Je však chycena a odsouzena k doživotnímu vězení. Aby získala zpět svoji svobodu, musí v turnaji na život a na smrt porazit ty nejobávanější zločince. Její soupeře ale ohrožuje něco tajemného a děsivého. Nelítostný boj na život a na smrt začíná…
Odměny pro recenzenty
19
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Popravdě jsem nikdy moc nepochopila celý ten rozruch kolem této série. Připouštím, že autorka má velmi čtivý styl psaní a námět je zajímavý, tak trochu mi připomněl Hunger games, 25 účastníků a jen jeden může zvítězit..ale přišlo mi to celkem prvoplánové, Celaena byla nesympaticky ukňouraná, na to, že to měla být vražedkyně a nejdrsnější holka široko daleko mi tedy přišla dost slabá a normální..ani ten milostný trojúhelník se mi nelíbil a to mi normálně nevadí, navíc bych ocenila, kdyby bylo v knize popsáno více scén z turnaje.
15/08/2017
Když jsem se pouštěla do Skleněného trůnu, byla jsem upřímně zvědavá, jaký příběh bude. V mnoha recenzích jsem na tuto knihu četla jen samou chválu a já jsem si říkala, jestli tak nadchne i mě. Musím přiznat, že mě malinko vylekala anotace. Příběh o dívce, která na proslulým vrahem, to přeci jenom není běžná náplň knih, které čtu.
Jakmile jsem ale otočila první stránkou, musela jsem pokračovat dál a dál. Moje obavy se vůbec nenaplnily a já jsem byla mile překvapena.
Bála jsem se, že knížka bude plná bojů a krve, ale spíše jsem si užila krásného prostředí skleněného hradu než bojiště.
Také hlavní hrdinka mě velmi překvapila. Na jedné straně to byla dívka schopná chladnokrevné zabít a na druhé straně to byla citlivá duše, která milovala hraní na klavír, krásné šaty ... Celá recenzea její krása zamotala hlavu nejednomu muži. Není se tedy čemu divit, že i samotný princ si ji oblíbil.
A u prince chvíli zůstanu. U Doriana jsem od začátku čekala, že ukáže nějaká jeho špatná vlastnost nebo chybka, která by trošku „vyvážila“ jeho krásu a dobrosrdečnost a čtenář by ho tak nepovažoval za (snad) dokonalého hrdinu. Čím více jsem se s ním v knize seznamovala, tím víc jsem měla pocit, že se (naštěstí) nedočkám → jablko prostě padlo hodně daleko od stromu.
Další je tu kapitán Westfall. Když se objevil po boku Caeleny byl hned příběh o něco vtipnější, jelikož ho naše hlavní hrdinka schválně vyváděla z míry. Od začátku knihy mi přišel docela nevýrazný a tím, že se moc k ničemu nevyjadřoval jsem si na něho nemohla udělat názor. V průběhu děje se to ale změnilo a on začal ukazovat svůj charakter a ke konci jsem ho měla přesně zaškatulkovaného.
Asi proto, že se v ději více otevřel a ukázal svou povahu, jsem si oblíbila trochu více Doriana, ale jak už to tak u sérií bývá, názory na hrdiny se mění, takže uvidím v dalším díle.
Satan J. Maas vytvořila originální příběh, který čtenáře na každé stránce překvapí a nepustí ho, dokud se nedostane až k jeho konci.
Díky krásnému prostředí hradu jsme si čtení užila a kdybych nevěděla, že se jedná o příběh zabijáka, rozhodně bych to chvílemi netipovala. (Ba naopak, v pár případech mi příběh dokonce trochu připomínal atmosféru v Selekci)

Celkově mám z knihy moc dobrý pocit a můžu ji jen doporučit. Já jsem rozhodně moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a nemůžu se dočkat, jak bude příběh Celeny, Doriana a Westfala pokračovat. ☺
8/08/2017
Knihu Skleněný trůn doporučuji všem milovníkům fantasy a prostě všem. Netrpělivě vyhlížím datum vydání druhého dílu Půlnoční koruna a taky se strašidelně těším na další knihu autorky z jiné série, A Court of Thorns and Roses, která také vyjde v příštím roce. Jsem zvědavý, co dalšího v Sarah J. Maas dřímá.

Musím říct, že autorka to s postavami fakticky umí. Všechny je vykreslila naprosto s přehledem. Přes er-formu jsme také mohli nahlédnout kromě Celeany i do pohledů vedlejších postav, například mě hodně bavily části věnované Kaltain. Ale to nejlepší, co se postav týče, jsou ty nepřekonatelné slovní přestřelky mezi Celeanou a kapitánem stráží Chaolem.
3/08/2017
Knížka mě zaujala nádhernou obálkou a tak jsem si ji nemohla nechat ujít. Jsem ráda, že jsen si ji přečetla. Originální námět, dobrodružství, romance, smutek, napětí. Celaenu jsem zbožňovala. Její drzost, sebevědomí, drsná minulost. To všechno utvořilo úžasnou postavu. Styl psaní autorky Maas se mi líbí a čte se krásně a hladce. Rozhodně jsem sáhla po dalších dílech a chci se vrhnout i na ostatní série.
1/08/2017
Do této knihy jsem se začetla s chutí. Nájemná vražedkyně, která přežije v ještě dětském věku rok jako otrokyně kde jiní umírají po měsíci. Ok holka má tvrdý kořínek - je to taková Xena ikdyž do princezny má daleko. Knížka se mi líbila, četla se snadno. Ikdyž pro mě víc jak zápas o to kdo se stane královským ( bouchačem ) byl zajímavý love story trojúhelník. První co mě napadlo bylo, že hlavní hrdinka je tak trošku poběhlice :-D .. v jednu chvíli v náručí prince, minutu poté se roztejká v objetí Chaola. Určitě si přečtu i další díly.
31/07/2017
Sarah J. Maasová mě nadchla svou sérií Dvůr trnů a růží. Protože si však ještě chvilku počkám, než vyjde třetí díl, rozhodla jsem se pustit do její také velmi opěvované série nazvané Skleněný trůn. A zaujala mě (i když Dvůr trnů a růží se mi líbí o něco více). Autorka je skvělou vypravěčkou a neustále svými díly dokazuje, že prostě umí skvěle psát. Ani Skleněný trůn nepostrádá napětí a čtivost a navíc samozřejmě skončí tak, že se prostě musíte vrhnout i na další díl.
30/07/2017
Kniha mě ze začátku vůbec nelákala, anotace mi přišla nudná. Knihu jsem si nakonec koupila ze dvou důvodů, první téměř každý ji vychvaloval a druhý, že jsem prostě byla v knihkupectví. A woow! kniha mě neskutečně bavila. Přečetla jsem ji ani ne za týden a hned musela objednat další díly. Celé klání je sice poněkud zbytečné, ale hrdinové jsou úžasní i kapitán, kterého většina lidí nesnáší mě zaujal. Vlastně až tolik, že mu neskutečně fandím. Kniha rozhodně stojí za přečtení.
26/07/2017
Knihu jsem si původně koupila s komentářem, že je pro fanoušky Hunger Games. Jo... Nebezpečnou holku - máme. Tyrana v čele státu - máme. Země, kde jsou na všechny svině (hlavně pro ty hodné) - máme. A tady se to už komplikuje. Upřímně, ta soutěž je zbytečná a hlavní hrdinka je až Mary Sue (moment, toto není fanfikce, ale je prostě až moc perfektní a dokonalá, až se mi chce brečet). V čem je ale tato kniha dobrá? Zvraty! Ty jsou naprosto dokonalé. Proto je vhodné si ji přečíst.
22/07/2017
Hrozně jsem se těšila, až se na tuto knihu vrhnu. Tolik lidí si ji vychvalovalo, óchalo a áchalo nad ní, tak jsem chtěla vědět, jestli je vážně tak skvělá. Ano, je.
Děj je skvělý, popisy úžasné a Celaeniny sarkastické a ironické poznámky... ah.
Nemůžu se dočkat dalších dílů a pokračování příběhu mé nové knižní oblíbenkyně Celaeny Sardothien a doufám, že ho v rukou budu mít co nejdříve, protože ten konec...

Hodnocení: 100%
Obálka: 98%
15/07/2017
Musím říct, že tohle byla opravdu pozoruhodná kniha, za kterou je dobré znát pozadí. Vědět totiž, že autorce bylo pouze 16 let, a vymyslela takovýhle příběh, je až neuvěřitelné. Což o to, myslím si že nic nového to úplně není, má hezký svůj vlastní svět, ale klišé se nevyhne. Ovšem aby někdo zvládl tohle napsat v 16 letech je obdivuhodné. Zvládá věci popsat a vykreslit tak dokonale a výstižně, že je obdivuhodné se nad tím pozastavit a zamyslet. Píše rozhodně lépe, než někteří rádoby autoři a autorky a ano vím o čem mluvím a myslím si, že mi dá valná většina z vás za pravdu.
Co se týče příběhu samotného, myslím si, že autorka neplánovala nějakým závratným způsobem do textu předat nějaké poselství o dnešní společnosti, přesto se jí to povedlo. Ukázala nám, že lidé jsou velmi ... Celá recenzepovrchní a hledí na vás jen jako na obrázek, než aby nahlédli pod povrch. Svět je plný předsudků a lidé nás odsuzují dopředu, což si myslím, že autorka krásně vystihla v motivu hlavní hrdinky.
Co se týče milostného trojúhelníku, o který se tam autorka pokouší, myslím, že ten nebyl dobře vystižen a dobře dotažen. Hotový playboy a cassanova v jednom aby měl upřímné a romantické srdce a prahl po jedné jediné dívce, která mu může každou chvíli zakroutit krkem, to jako vážně??? říkám ne. Tohle mi vážně vadilo a iritovalo mě to po celou dobu, co jsem ten příběh četla. A náš druhý hrdina, se moc neprojevoval a spíš byl věčným bručounem, což mi víc imponovalo, ale u žádné z postav jsem nedokázala určit nebo poznat nějakou proměnu a přeměnu v daném nějakém okamžiku, kdy se jejich vzájemné postoje změnili. Vazby mezi postavami by potřebovali ještě doladit, ale vezeme-li v potaz autorčin věk v dané době, podala obdivuhodný výkon a musím říct, že v některých ohledech i víc než dospělý.
14/07/2017
3
Hodnocení
18/08/2017
6/08/2017
31/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 32% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Skleněný trůn jen za 203 Kč.