Kategorie

Zlodějka knih

Autor: Markus Zusak

307 běžná cena 398 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: ARGO NAKLADATELSTVÍ
Kód:
ISBN: 978-80-257-0188-1
Rok vydání: listopad 2009
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 528
Zařazení: australské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru. Příběh románu, jehož hrdinkou je dospívající dívka Liesel Memingerová, je zasazen do Německa za 2. světové války. Mladý australský autor sepsal na základě vyprávění své babičky silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Lieselin příběh si podmaní dospělé i dospívající čtenáře, stejně jako si podmanil jeho vypravěče. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Odměny pro recenzenty
18
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Zlodějka knih není špatná kniha, ale není to až takový zázrak. Moc mi neseděl autorův styl psaní, a i když některé postavy byly vykresleny velmi dobře, hlavní hrdinku jsem si jako osobnost prostě nedokázala představit, připadala mi taková nějaká bezvýrazná. Co je na knize však zajímavé je historické pozadí a zachycení způsobu, jakým válečné události prožívali a nahlíželi na ně prostí obyvatelé Německa.
10/09/2017
Nádherné dílo, které vás jisto jistě rozpláče. Dostala jsem se k ní úplnou náhodou a dlouho před premiérou filmové verze. Kdysi jsem totiž dala sestře do ruky pětistovku a řekla, ať mi vybere knihu, která jí jako první padne do oka. Přinesla mi Zlodějku knih. Díky, díky, díky!
Zpočátku se vám to možná bude zvlášt poněkud zvláštní, přestože je vypravování z pohledu Smrti velmi zajímavé, ale nakonec se do toho zamilujete. A také si pěkně popláčete.
Krásné vydání. Sice se snadno ničí, ale přebal je daleko krásnější než ten s promo fotkou k filmu.
8/09/2017
Zlodějka knih je neskutečně nádherné dílo, které nese úžasnou a důležitou zprávu. Liesel Memingerová mi jakožto dívka milující knihy přišla neskutečně sympatická, byla nádherně vykreslená. Už jen tím, že je příběh z druhé světové války, mi přirostl k srdci. O to více tím, že ho vypráví smrt. Nic tak originálního jsem nikdy neviděla. Kniha je úchvatná, ale i strašlivá a smutná. Podle mě by měl knihu přečíst každý.
1/09/2017
Na Zlodějku knih mě upozornila spolužačka. Četla ji o letních prázdninách a velmi se jí líbila. Půjčila jsem si ji tedy od ní a byla jsem vážně zvědavá, jak se mi bude kniha líbit. Ačkoliv válečnou tematiku moc nemusím, kniha se mi líbila. Nebyla vůbec taková, jakou jsem ji očekávala. Jakmile jsem se do ní začetla, nemohla jsem přestat, a to je myslím jasný ukazatel kvality příběhu. Pokud jste Zlodějku knih ještě nečetli, o hodně přicházíte. Dejte na pozitivní recenze a přečtěte si ji, opravdu je to dílo, na které jen tak nezapomenete.
25/08/2017
Nádherný příběh o Liesel Memingerové, který se odehrává v období druhé světové války. Člověku dost často při četbě zatrnulo, například když přišli na kontrolu sklepa. Vypravěč příběhu je poměrně neobvyklý, jedná se o Smrt - příběh je vyprávěn z jejího pohledu. Mezi mé nejoblíbenější postavy patřila nevlastní matka Liesel, která se zprvu jevila jako zlá žena, ale nakonec se ukázalo, že je to žena s velkým srdcem.
22/08/2017
Vždycky jsem si na knihy s válečnou tématikou stěžovala. Nemám ráýda knihy, které ve vás mají vyvolat smutek. Jsem v tomto ohledu prostě zbabělec. A asi i proto jsem o knihu nejevila velký zájem. Nakonec mě ale kamarádka přesvědčila, abych si ji koupila. Ze začátku jsem si říkala, co na tom ostatní vidí. Ale už dávno jsem byla vtažena do děje a nemhla dospat. Tak moc mě děj chytil, že jsem se bála knihu číst a zároveň jsem ji nechtěla pustit z ruky.
26/07/2017
Zlodějku knih jsem nejdříve viděla jako film a potom jsem ji až četla. Příběh se mi moc líbil, přestože se odehrává za 2. světové války a já knihy z tohoto prostředí moc nemusím. Moc pěkný příběh, ikdyž byl hodně smutný. Nakonec však podle mě končí hezky :) Moc se mi líbila a určitě si ji ještě někdy přečtu. Nelituji toho. Scéna, kdy dívce umřou adoptivní rodiče byla hodně smutná a slzy se určitě objevily.
14/07/2017
Úžasná. Dech beroucí. Dosadit Smrt jako vypravěčku byl vynikající nápad. U konce jsem měla opravdu namále, abych se nerozbrečela. Zkrátka dokonalá! Svérázný styl vyprávění, předčasně prozrazené pointy, originální vypravěč, netradiční pohled z Říše, velký rozsah...toho všeho a dalšího si můžete všimnout a může to ovlivnit váš celkový dojem, protože tahle kniha je dokonalá!! Nechápu, jak toho spisovatel dokázal, ale kniha mě opravdu ohromila.
11/07/2017
Tato kniha mi jednoduše vzala dech. Pokud od některé knihy čekáte opravdu hodně, měli byste sáhnout právě po ní. Nejen, že je vyprávěna netradičním způsobem, příběh je skvěle spojen s historickým pozadím, zamilujete si všechny postavy, především, ve vás probudí celou škálu emocí a zanechá ve vás obrovský dojem. Knihu jsem přečetla jedním dechem a myslím si, že by tak skvělé dílo měl mít na svém seznamu četby každý.
11/07/2017
Zlodějka knih je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů. Jeden z nejzajímavějších aspektů tohoto příběhu je ten, že je vyprávěn Smrtí, která se zde nejeví jako úplně krutá a nelidská, ale jako něco, co má také schopnost cítit. Zusakův styl vyprávění je brilantní, příběh poměrně lehce hraje na city a kniha se lehce čte. Jeho hlavní hrdiny si člověk lehce zamiluje, i přísně vyhlížející nevlastní matku Liesel Memingerové, ze které se nakonec vyklube milující nevlastní matka a manželka...
10/07/2017
2
Hodnocení
26/07/2017
1/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Zlodějka knih jen za 307 Kč.